15 помилкових тверджень про лікування дитячих зубів | Клiнiка Mom’s
БЕЗКОШТОВНИЙ контакт-центр

Безкоштовний контакт-центр доброї стоматології для дітей Mom`s

15 помилкових тверджень про лікування дитячих зубів

У сучасному світі нових технологій кожен з легкістю може знайти потрібну йому інформацію в інтернеті або використовуючи інші джерела. Однак, все ще існують різні стереотипи, що передаються від покоління до покоління. І дитячу стоматологію вони не обійшли стороною.

 

Не володіючи правильною і повною інформацією про лікування і профілактику хвороб дитячих зубів, батьки можуть завдати шкоди здоров’ю своєї дитини. Отже, давайте в цій статті розберемо, які побутують серед батьків найпоширеніші стереотипи, що стосуються зубів дітей, і спробуємо розвіяти ці, укорінені в свідомості дорослих деякі найбільш поширені міфи.

 

Неправильне твердження №1: Лікування молочних зубів у дітей не є обов’язковим, так як вони все одно з часом зміняться постійними.

Правда: Але, варто пам’ятати, що здоров’я постійних зубів безпосередньо залежить від стану молочних зубів. А все тому, що невилікувані хвороби молочних зубів передадуться постійним відразу після прорізування останніх. Тому лікарі-стоматологи рекомендують ретельно дотримуватися гігієни зубів у дітей, як тільки з’явиться перший зуб.

 

Неправильне твердження №2: Немає необхідності вести дитину на огляд до дитячого стоматолога, підійде і для дорослих.

Правда: Відділення стоматології для дітей кардинально відрізняється від звичайного. Оскільки в першу чергу тут враховують особливості дитячого організму, застосовуючи в лікуванні абсолютно інші засоби, матеріал і навіть інструменти. Більш того, стоматолог в дитячій стоматологічній клініці – хороший психолог, який легко знайде контакт з маленьким пацієнтом, що особливо важливо під час першого візиту в поліклініку.

 

Неправильне твердження №3: Молочні зуби можна не лікувати, а відразу видаляти, на їх місці згодом з’являться постійні.

Правда: Через видалення зубів у дітей раннього віку може виникнути чимало проблем. Оскільки, вдавшись до видалення зуба занадто рано, інші можуть зрушити на вільне місце намагаючись зайняти його. І як результат, можуть виникнути проблеми з неправильним прикусом.

 

Неправильне твердження №4: Для чищення зубів дитини не обов’язково купувати окремо спеціальну зубну пасту для дітей, можна чистити і пастою для дорослих.

Правда: На відміну від звичайної в складі дитячої зубної пасти відсутні речовини, які здатні завдати шкоди організму. Крім цього, в складі дитячої пасти є мінеральний захист. А ось до виникнення яких проблем здатна привести доросла зубна паста, передбачити важко.

 

Неправильне твердження №5: Приводити дітей до стоматолога необхідно лише при наявності зубного болю.

Правда: Вперше необхідно привести дитину на огляд до стоматолога ще в 6 місяців. Надалі, при відсутності скарг і проблем, потрібно приходити до лікаря кожні півроку для профілактичного огляду. Батьки пам’ятаєте, що профілактика зубного карієсу обійдеться вам дешевше ніж лікування. Нехай візити в стоматологічну клініку будуть для дитини в радість.

 

Неправильне твердження №6: Для лікування зубів у дітей забороняється застосування композитних матеріалів.

Правда: Насправді дана помилка виникла тому, що раніше в клініках умови не дозволяли дитині витримати необхідні маніпуляції. У сучасних клініках діти, захоплені грою і мультфільмами, тому використання композитних матеріалів, не складає труднощів, до того ж вони гігієнічні, естетичні та довговічні.

 

Неправильне твердження №7: Щоб дитина чистила зуби ретельно і регулярно можна налякати малюка походом до стоматолога.

Правда: Це твердження є дуже великою помилкою багатьох батьків. Адже проблеми з зубами бувають і у тих, хто не забуває про гігієну зубів. Як в такому випадку ви поясните дитині покарання походом до стоматолога? Краще представити стоматолога дитині другом, а прохід до нього звичайною і цікавою подією.

 

Неправильне твердження №8: Потрібно виправляти неправильний прикус тільки після зміни молочних зубів постійними.

Правда: При наявності проблем з неправильним прикусом потрібно відразу звернутися до ортодонта. Оскільки, неправильний прикус має негативний вплив не тільки на зовнішній вигляд, але і на скронево-щелепну систему, яка стає більш схильною до ряду захворювань. Часто симптомами подібних хвороб є частий головний біль, біль в районі спини і шиї, неприємне відчуття під час прийому їжі, клацання щелепою. Перебуває в факторі підвищеного ризику і шлунково-кишковий тракт – через слабке пережовування продуктів на нього переноситься підвищене навантаження, з’являється ризик виникнення інфекцій. Тому звертайтеся вчасно до стоматолога і не забувайте про профілактику оклюзії.

Неправильне твердження №9: Засоби для виправлення прикусу псують зовнішність дитини.

Правда: Раніше для виправлення прикусу застосовувалися пристрої, які насправді були не дуже естетичні. Однак, в сучасній стоматології є безліч варіантів усунення аномалії, не впливаючи на зовнішній вигляд дитини. Це і знімні пластини, каппи- трейнери і брекет-системи, які можуть бути непомітними.

 

 

Неправильне твердження №10: Лікування зубів у дитячій стоматологічній клініці є дорогим задоволенням.

Правда: Насправді, якісні послуги не можуть бути дешевими. Але з огляду на всі витрати і нерви, які вдасться заощадити в майбутньому, забезпечивши дитині своєчасне і якісне лікування молочних зубів, то витрати виявляться абсолютно незначними.

 

Неправильне твердження №11: З дитина будуть до глузувати однолітки при використанні брекетів.

Правда: На щастя в наш час брекети не є чимось особливим. Більш того, цьогорічні брекети зовсім не псують зовнішність дитини. Оскільки ці системи складаються з маленьких замків, які можна кріпити як спереду зубів, так і ззаду. Якщо це другий варіант, то можна підібрати колір, враховуючи бажання маленького пацієнта. Дитячі брекети можуть бути також різноманітних форм: у вигляді звірів, транспортних засобів або візерунка.

 

Неправильне твердження №12: Єдиним способом лікування «пляшкового» карієсу є сріблення.

Правда: Дійсно, сріблення є одним із способів лікування «пляшкового» карієсу. Але він ефективний при лікуванні всього лише поверхневого карієсу. Якщо каріозний процес вже поширився всередину, в даному випадку не варто чекати ефекту від сріблення, так як зуб буде руйнуватися зсередини. Зараз є безліч більш ефективних сучасних методів боротьби з карієсом у дітей.

 

Неправильне твердження №13: Практично повністю зруйнований зуб краще видалити або провести герметизацію кореня цементом.

Правда: Протягом багатьох років лікарі-стоматологи намагалися знайти спосіб відновити зруйнований зуб у дитини, так як передчасне видалення зубів здатне спровокувати неправильне зростання зубощелепної системи і впливати на дикцію. Зараз такий метод існує – поставити коронки. Найчастіше, це є єдиним варіантом для того, щоб врятувати зруйновані зуби. До того ж, завдяки установці коронок малюк буде сміливо посміхатися, відкушувати їжу.

 

Неправильне твердження №14: Коли відбувається прорізування зубів у дітей практично завжди піднімається температура, дитина вередує, виникає діарея.

Правда: Багато дітей не відчувають дискомфорт або біль в період прорізування зубів. Але у частини дітей з’являється нетривала періодична дратівливість, може порушуватися ритм харчування і сну. У рідкісних випадках прорізування зубів може супроводжуватися больовими відчуттями. Виявивши при цьому рецидиви, обов’язково порадьтеся з дитячим стоматологом або педіатром. Незначне підвищення температури викликає, найчастіше, припухання ясен, через які прорізуються зубки. Саме по собі прорізування зубів не може викликати значний розлад шлунка або підвищення температури. Тому якщо у Вашої дитини виникли такі симптоми, обов’язково проконсультуйтеся з педіатром, іноді вони можуть свідчити про наявність іншої патології.

 

Неправильне твердження №15: Харчування не впливає на здоров’я зубів.

Правда: Малюк повинен зміцнювати зуби і зсередини, тому його раціон щодня повинен містити молочні продукти, особливо корисний сир, він містить велику кількість кальцію. Кальцій – головний друг зубної емалі.

Будемо
лікуватись
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (4.06 из 5 ) - 1,631 відгуків
Loading...