БЕЗКОШТОВНИЙ колл-центр
Безкоштовний колл-центр доброї стоматології для дітей Mom`s

6 причин поганого запаху з рота

Кожен день ми піклуємося про своїх дітей і бажаємо їм дати все тільки найкраще. Ми підбираємо діткам найкращу зубну пасту і щітку. Однак, раптово на наше здивування в один прекрасний день у малюка ви можете відчути неприємний запах з рота. Як бути? Що робити? Чи є це ознакою наявності якогось захворювання і як усунути подібну проблему?
Згідно з медичною термінологією таке явище як неприємний запах – це “галітоз”. Він є частим супутником дорослого населення, створюючи людині чималі соціальні та психологічні проблеми. Однак, що стосується дітей, то не завжди батьки надають цьому симптому значення. Хоча педіатри, стоматологи і гастроентерологи попереджають, що дана ознака може сигналізувати і про серйозне захворювання. Тому потрібно відповідально підходити до здоров’я дитини і при наявності подібного симптому необхідно знайти причину і усунути її. У цій статті ми хочемо розповісти про шість найбільш поширених причин виникнення галітозу у дитини.

Головні фактори появи неприємного запаху:

Недотримання якісної гігієни в порожнині рота

Найчастіше основною причиною неприємного запаху з рота – це неправильна гігієна ротової порожнини. Діти не завжди правильно і регулярно чистять зуби. Як результат, відбувається накопичення мікробів і виникають проблеми з яснами. Тому якщо своєчасно звернутися до стоматолога і дотримуватися його рекомендацій (змінити зубну пасту або щітку, полоскати рот після кожного прийому їжі, регулярно і правильно чистити), то незабаром проблему можна буде локалізувати.

Дисбаланс мікрофлори в порожнині рота і носоглотки

В результаті вогнищ інфекції на тлі захворювань порожнини рота, носо-і ротоглотки, середнього вуха, бронхолегеневої системи, а також органів шлунково-кишкового тракту відбуваються зміни складу мікрофлори рота. Подібні порушення сприяють збільшенню кількості гнильної мікрофлори. В результаті життєдіяльності останньої виділяються леткі сполуки, які ми сприймаємо нашим нюхових апаратом як неприємний запах.

Неправильна робота слинних залоз

Не варто забувати і про важливий вплив на стан здоров’я малюка слинних залоз. При їх неправильному функціонуванні знижується секреція слини і виникає сухість в порожнині рота.

Слина може бути густа, в’язка, подібно слизу, або, навпаки, рідкою, водянистою. Консистенція слини залежить від неоднакового вмісту в ній білкових речовин, головним чином глікопротеїну муцину, який надає слині слизові властивості. Муцин, просочуючи і огортаючи харчову грудку, забезпечує її вільне проковтування. Крім муцину, до складу слини входять неорганічні речовини – хлориди, фосфати, карбонати натрію, калію, магнію і кальцію, азотисті солі, аміак і органічні – глобулін, амінокислоти, креатинін, сечова кислота, сечовина і ферменти. Варто розуміти, що слина виконує важливі функції:

  • Травну: вона змочує харчові грудки і готує їх до перетравлювання і проковтування.
  • Захисну: має бактерицидну дію завдяки вмісту лізоциму; імуноглобуліни в слині захищають організм від патогенних мікроорганізмів; захищає слизову від пересихання.
  • Трофічну: слина – це джерело кальцію, фосфору, цинку для формування емалі зуба.

До зниження кількості слини можуть привести стреси, зневоднення, застосування лікарських препаратів, вегето-судинна дистонія і інше. Щоб встановити причину потрібно звернутися за консультацією до фахівця. Так як через неправильну роботу слинних залоз ротова порожнина буде погано очищатися може виникнути ризик зростання кількості патогенних мікроорганізмів і поява неприємного запаху.

Проблеми з носовим диханням

Фізіологічне значення носового дихання дуже важливе для дитячого організму. Повітря в носі очищається, зволожується, зігрівається. Порожнина носа, будучи потужною рефлексогенною зоною, пов’язана з іншими органами і системами. Носове дихання, на відміну від дихання ротом, є фізіологічним. Завдяки складному анатомічному пристрою порожнини носа створюється можливість забезпечити кондиціонування вдихуваного повітря, що полягає в його нагріванні, очищенні, знешкодженні, зволоженні. Його порушення відбивається на слизовій: вона пересушується і знижуються її бар’єрні функції, що призводить до змін в мікробіоценозі порожнини рота. Так як знижується місцевий імунітет зростає ризик захворювання на гострі респіраторні інфекції та загострення хронічних хвороб носоглотки, а також стоматиту. Як бачите, все взаємопов’язане, тому потрібно своєчасно звертати увагу на проблеми з носовим диханням у дитини.

Збої в процесі травлення і роботі органів шлунково-кишкового тракту

Діапазон порушень тут досить великий – часто, в період інтенсивного росту осьового скелета у дітей у віці у дівчаток в 6-7 і в 10-12 років, у хлопчиків в 4-6 і в 13-16 років внутрішні органи не встигають за темпами його збільшення, що призводить до моторних порушень, рефлюкс-езофагітом, грижам стравохідного отвору діафрагми. Крім цього фактором що призводить до порушення роботи печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, виникнення дисбіотичних порушень можуть призвести паразитарні та запальні хвороби системи травлення. Внаслідок чого виникає інтоксикація, скупчення шлункового соку, підвищується кислотність і виникає неприємне дихання. Іноді подібні симптоми можна помітити після вживання дитиною “важкої” їжі.

Інші фактори, які впливають на виникнення неприємного дихання

До тимчасового погіршення запаху з рота здатне привести надмірне вживання солодощів, через збільшення кількості хвороботворних бактерій. Також вживання часнику, цибулі, кукурудзи, сиру і навіть деяких соків здатне залишати характерний неприємний аромат в порожнині рота ще деякий час після трапези. Тому якщо неприємний запах супроводжує недовгий час, то не варто хвилюватися.

А ось при виявленні специфічного запаху ацетону з рота потрібно негайно прийти на огляд до лікаря, так як він може сигналізувати про наявність цукрового діабету, електролітних змін в роботі організму дитини.

Менш поширеними причинами також можуть бути:

  • легеневі патології: трахеїти, бронхіти і т. д.
  • наліт на язиці: потрібно стежити, щоб дитина не забувала чистити не тільки зуби, але і язик;
  • грибкове ураження в порожнині рота: при дисбалансі мікрофлори ротової порожнини може збільшитися кількість грибкових мікроорганізмів.Тому слід уважно ставитися до раціону харчування малюка. А при наявності білих “зерняток” потрібно негайно звернутися до педіатра.

Три способи визначення наявності галітозу

За допомогою ложки або ватного диска

З задньої частини язика зчистити наліт за допомогою пластикової ложки. Перевірити запах через хвилину.

Можна також використовувати для цієї цілі і ватний диск, тільки при цьому потрібно, щоб дитина максимально висунула язик вперед. Чистим диском потрібно провести по задній частині язика. А через 45 секунд оцінити запах. Цей метод дозволяє також встановити причину галітозу – побачити чи є білий наліт на язиці.

За допомогою зубної нитки

Для цього потрібно за допомогою не ароматизованої і вощеної нитки очистити проміжки між верхніми і нижніми корінними зубами. Якщо нитка забарвилася в жовтий колір – це вказує на наявність нальоту, а в червоний – про кровоточивість ясен. Обидва симптоми є факторами галітозу. А через 50 секунд можна оцінити і запах нитки.

Органолептичний вимір

Для цього необхідно звернутися до стоматолога. За добу перед проведенням дослідження потрібно відмовитися від вживання гострої їжі, цибулі та часнику, не використовувати ароматизовані засоби гігієни, а за 10 годин не чистити зуби і не використовувати ополіскувачі.

Як вирішити проблему неприємного запаху з рота?

У світлі вищевикладеного випливає, що чинників появи галітозу безліч. Тому потрібно при наявності проблеми звертатися спочатку до педіатра для підтвердження наявності або відсутності певних захворювань. При відсутності останніх звернутися до стоматолога для санації ротової порожнини. Також слід звернути увагу на гігієну порожнини рота і відкоригувати раціон дитини. Для профілактики і усунення неприємного запаху варто спробувати:

  • замінити зубну пасту або щітку;
  • нагадувати дитині чистити язик;
  • обмежити вживання солодощів;
  • ввести в раціон більше кислих фруктів – яблук, апельсинів, які сприяють підвищенню слиновиділення, усуваючи появу неприємного запаху.
Будемо
лікуватись
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (4.26 из 5 ) - 965 відгуків
Loading...