7 хороших методів чищення зубів | Клiнiка Mom’s
БЕЗКОШТОВНИЙ контакт-центр

Безкоштовний контакт-центр доброї стоматології для дітей Mom`s

7 хороших методів чищення зубів

Хороший догляд за зубами – це найголовніша складова для запобігання різних захворювань порожнини рота, мало того можуть початися проблеми зі здоров’ям в цілому. Погано очищені зуби з часом почнуть псуватися, що може призвести до всім відомого захворювання – карієсу. Неправильне чищення зубів є найголовнішою причиною стоматологічних проблем. Нам з раннього дитинства твердили, що необхідно очищати зуби вранці і ввечері по три хвилини, але багато людей досі роблять масу помилок.

 
Давайте розглянемо декілька методів правильної гігієни порожнини рота. Отже, спершу нагадаємо базові правила чищення зубів:

 
1. Перед тим як розпочати чистити зуби, потрібно добре прополоскати порожнину рота і зубну щітку. Для дорослої людини буде цілком достатньо приблизно одного сантиметра пасти по довжині щітки. Правильний кут нахилу щітки щодо зубів 45-50 градусів. Для дітей до 3 років застосовуйте зубну пасту величиною з насіння рису, з 3 до 6 років — розміром з пів горошини. Для дітей старше 6 років — розміри з горошину. У хлопців з 7 до 12 років молочні зуби змінюють постійні, рекомендовано користуватися пастою з високою концентрацією фтору.

2. В першу чергу починайте очищати лицьові зуби, а потім плавно переміщатися далі.

3. Верхню з нижньою щелепою слід чистити знизу нагору або зверху вниз, а жувальну порожнину кільцевими рухами.

4. Не треба сильно натискати на зубну щітку, можна пошкодити зубну емаль і ясна.

5. Процедуру роблять не менш ніж три хвилини, цього достатньо.

6. Особливу увагу під час чищення зубною щіткою варто приділити не тільки зовнішній стороні зубів, але і внутрішній. На язиці накопичується безліч мікробів, тому його чистити теж обов’язково. Із зворотного боку щітки є ребриста поверхня, за допомогою якої можна легко позбутися від бактеріального нальоту.

7. Порожнину рота після закінчення прополіскують кілька разів, щоб надлишок фтору не потрапив в організм. По закінченні процедури зубну щітку потрібно прополоскати в теплій воді або кімнатній температурі, і поставити чистящою стороною вгору.

8. Якщо по закінченню чищення помітили шматочки їжі між зубами, скористайтесь ниткою для зубів.

 
Для того щоб володіти гарною посмішкою і міцними зубами без карієсу, потрібно вивчити методи, які допомагають робити їх насправді чистими і доглянутими. При виборі способу чищення зубів необхідно враховувати такі обставини: вік, стан зубів та періодонту, а також від прикладених зусиль.

 
Існує кілька правил, дотримуючись яких можна зробити догляд за зубами більш ефективним і легким:

 

 1. Скоротіть кількість перекусів протягом дня.
 2. Використовуйте зубну нитку – у вечірній час, перед сном. Це найкращий варіант, таким чином, як чисельність бактерій зростає в процесі сну.

   

 3. Зубну щітку потрібно міняти при перших ознаках зносу, та не рідше, ніж раз на 3 місяці. Крім того, фахівці радять замінити зубну щітку після перенесення простуди, так як в щетинках мають всі шанси збиратися бактерії, що сприяють повторному інфікуванню.

   

 4. Необхідно чистити зуби фторвмісними пастами.

   

 5. Обираючи дитячу пасту необхідно приймати до уваги наявність фтору і абразивних частинок.

   

 6. Є пасти, які є абсолютно безпечними при ковтанні, вони відмінно підійдуть для гігієни порожнини рота малюків, тому що вони не вміють спльовувати і полоскати рот. Тому порадьтеся зі своїм стоматологом про те, яку пасту краще придбати для вашої дитини.

   

   

  Крім традиційного способу, який відомий абсолютно всім, також існує чимало інших не менш ефективних методів очищення зубів. Давайте розглянемо найбільш популярні з них.

Вібраційний метод, що підходить до методик Басса, Стелена і Чартера

Метод Басса

Перевага цього методу чищення зубів полягає в тому, що він дає можливість ретельно прибрати залишки їжі з поверхні зубів.

Застосовуючи даний метод, зубну щітку розташовують під нахилом у 45 градусів до зубної осі. Дане розташування щетини дозволяє волокнам перебувати біля краю десни і проникати в міжзубні проміжки, а при м’якому натисканні потрапляти в ясенну борозну і добре усувати шар нальоту. Вестибулярну і тильну поверхню слід очищати тремтячими рухами. У свою чергу жувальну поверхню необхідно чистити направляючи зубну щітку вперед і назад. Застосовуючи подібний метод слід стежити, щоб зубна щітка не була спрямована вертикально до осі зуба, оскільки в процесі можна пошкодити епітеліального прикріплення і десни. Такий метод стоматологи рекомендують для людей у віці 25-40 років, так як він не зовсім простий. Однак він вважається одним з найефективніших методів.

Метод Стелена

При такій методиці щітку встановлюють під нахилом у 45 градусів до осі зубів і максимально притискати до краєчку десни. При такому чищенні волокна добре очищають проміжки між зубів. Рухи завершують з метою відновлення кровотоку в десні. Такі рухи рекомендовано повторювати в області кожного зуба. Щоб очистити площини фронтальних зубів щелепи, щітку ставити поперечно до осі зуба.

Для очищення жувальних поверхонь зубів чистять волокнами щітки поперечно до площини прикусу.

Метод Чартера

При чищенні зубів таким методом зубну щітку також ставлять під кутом 45 до осі зуба. Переміщення повинні бути вібруючі, щоб щетинки проникали в міжзубні проміжки. Таким чином, волокна щітки масажують ясна, що сприятливо позначається на їх стані.

Циркулярний метод, що підходить до методики Альфреда Фонеса і Леонардо

Метод Альфреда Фонеса

Відразу відзначимо, що протипоказанням до застосування даного методу є наявність захворювання пародонту. Цей спосіб відмінно підходить для чищення вестибулярної поверхні зубів, під час якої щелепа повинна бути в закритому стані. Зубною щіткою робимо кільцеві рухи і направляємо вертикально до площини зубів. Зовнішню і жувальну площини зубів чистять також роблячи щіткою колоподібні рухи у відкритому стані і верхньої та нижньої щелепи. Даний спосіб застосовується дуже часто і підходить як для більш дорослого покоління, так і для дітей.

Метод Леонардо

Застосовуючи цей метод можна не побоюватися про пошкодження ясен. На початку чищення зубів щітку потрібно ставити в прямовисній позиції відносно площини зубів. Рухи повинні бути легкими і спрямовані від поверхні ясен до коронки зуба, при цьому вестибулярну поверхню чистять тільки при прикритій щелепі рота. А що стосується піднебінних зубів, їх очищення проводиться при відкритій порожнині рота рухами вперед і назад.

Кільцевий метод Сміта-Белла

Зубну щітку встановлюють перпендикулярно до жувальної площини зубів. Рух щетинок повторює таку дорогу, як при прожовуванні їжі. Трохи натискаючи, і круговими рухами направляючи голівку щітки до десні, очищаємо зуб за зубом.

Існує ще один метод, що відрізняється від інших – Метод Рейте.

Направляючи щітку від ясен до коронки зуба щітку ставлять під кутом 90 градусів паралельно до осі зуба. Такий процес потрібно повторювати по кілька разів.

Зовнішні і жувальні площини зубів чистять вже раніше відомим нам методом вперед і назад.

Ультразвукова чистка зубов

 

 

Підтримання порожнини рота в чистоті — це ознака хорошого тону. Проте не завжди виходить відповідати ідеальному образу. Основна проблема — наявність зубного каменю. Зубний камінь – це тверде новоутворення (наліт), який розташовується на самому зубі і власноруч його вивести неможливо, тому доводиться вдаватися до ультразвукової процедури видалення зубного нальоту, яка проходить у кабінеті стоматолога.

 
Дана процедура є досить ефективною, вона допомагає впоратися з нальотом, і зубна емаль заново набуває первісний колір. Ультразвуковий апарат оснащений спеціальною насадкою. Вона, не руйнуючи емаль зуба прибирає зубний наліт.

 
Після того, як основна чистка проведена, необхідно додатково відполірувати емаль. Створюючи комфортні умови пацієнту, для полірування застосовують спеціальну охолоджуючу рідину. А після завершення процедури зуби стають білішими і красива посмішка забезпечена. Під час чищення видаляється весь камінь, як у області десни, так і в над ясенній області зуба, промиваються кишені, обробляються канали кореневої зубної системи. Чистка зубів проходить без будь-яких больових відчуттів.

 
Ще однією порадою від фахівців у галузі стоматологічної медицини є проходження фторування. Це необхідний елемент для зубів, однак зубний наліт, що утворився здатний вбирати в себе фтор.

 
Не варто забувати, що виникнення твердого нальоту уникнути не вийде. Цей процес природний. Найкраще дотримуватися певних правил по догляду за порожниною рота.

 

Ви можете бути здивовані, але ротова порожнина, де розміщені зуби одне з найбільш забруднених місць на людському тілі. Зуби відіграють важливу роль в житті кожного з нас, вони сприяють у подрібненні їжі, розмовній мові і тому їх гігієна повинна бути регулярною. Сьогодні є безліч різних засобів, спеціально розроблених для гігієни ротової порожнини. Найголовніший атрибут чистих зубів – це зубна щітка. Її варто вибирати або середньої жорсткості, або високої жорсткості. Після прийому їжі завжди потрібно скористатися зубною ниткою, вона сприяє вилученню маленьких шматочків їжі з важкодоступних місць. І звичайно ж чистку від зубного нальоту варто робити мінімум 2 рази в рік.

 
Безперечно, вищезгадані методи допоможуть вам ознайомитися і підібрати варіант чищення найбільш прийнятний вам. Однак, настійно рекомендуємо перед використанням будь-якого з них проконсультуватися з вашим стоматологом.

 

Здорові, міцні і гладкі зуби є головною прикрасою кожного.

Будемо
лікуватись
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (4.06 из 5 ) - 1,633 відгуків
Loading...