Детально про вирівнювання зубів у дітей і підлітків | Клiнiка Mom’s
БЕЗКОШТОВНИЙ контакт-центр

Безкоштовний контакт-центр доброї стоматології для дітей Mom`s

Детально про вирівнювання зубів у дітей і підлітків

 

 

Далеко не всім пощастило мати рівні й красиві зуби. Оскільки зуби можуть бути нерівними як внаслідок механічної травми, так і внаслідок шкідливих звичок. Наприклад, дитина довгий час смокче палець або соску, в результаті чого може з’явитися щілина між зубами.
Якою б не була причина формування неправильного прикусу він завдає психологічного дискомфорту. До того ж будь-які аномалії та нерівності зубного ряду здатні підвищити ризики виникнення захворювань зубів і ясен. На щастя, сьогодні сучасна ортодонтія має безліч дієвих і перевірених методів корекції неправильного прикусу.

Отже, які особливості вирівнювання зубів у дітей? Річ у тому, що діти – це група пацієнтів, що росте. Саме тому можна вплинути на формування потрібного сегменту щелепи та отримати досить ефективний результат зміни прикусу. А ось вдаючись до виправлення прикусу у дорослих доведеться працювати вже зі сформованим прикусом. Через це лікування у маленьких пацієнтів є більш сприятливим і дієвим.

У цій статті розберемо детально методи виправлення прикусу як для малюків, так і сучасні можливості корекції прикусу для підлітків.

Способи вирівнювання зубів у дітей

У більшості випадків проблема неправильного прикусу може бути вдало діагностована і вирішена за умови своєчасного звернення до ортодонта: найкраще до досягнення дитиною 6-ти років. Корекція аномалій прикусу у дитини раннього дитячого віку є більш успішною. Тому при наявності проблем у малюка не варто чекати, коли молочні зуби зміняться на постійні. Оскільки у дітей кісткові тканини є пластичними, а зуби – більш рухливими, це дозволяє провести корекцію, не вдаючись до радикальних методів вирівнювання зубів. Чим раніше приступити до виправлення прикусу, тим лікування буде коротше і менш витратним.

Отже, при молочному і змінному прикусі вирівняти зуби у дитини раннього віку можливо застосовуючи:

 • знімні пластинки;
 • трейнер;
 • часткову брекет-систему.

У підлітковому віці часто для вирівнювання зубів використовуються:

 • брекет-система, іноді разом з іншими апаратами;
 • пластинки;
 • капи.

Розглянемо детально кожен з перерахованих вище методів.

Пластини

Для дітей у віці від 1 до 10 років для виправлення дефектів прикусу застосовують ортодонтичні пластинки. З огляду на індивідуальні показники лікар-ортодонт підбере пластину, яка звільняє місце для постійних зубів, розширює, звужує щелепу або уповільнює її зростання.

Пластинки умовно поділяють на:

Знімні пластинки – ортодонтичні апарати з пластмасовими вставками, які точно повторюють форму піднебіння і внутрішню поверхню зубів. Цей пристрій допомагає формувати умови для того, щоб зуби правильно розташовувалися і прорізалися постійні. Пластинки є гіпоалергенними і безпечними. До того ж, щоб дитина погоджувалася її носити, пластинки виготовляють всіляких відтінків, зображуючи на ній улюблених персонажів з мультфільмів та казок.

Важливою особливістю пластини є можливість знімати її під час споживання їжі або чищення зубів, використовувати тільки вночі або ж кілька годин в день. Що стосується недоліків, то головний – застосування можливе лише при наявності незначних аномалій прикусу. До того ж одну пластинку можна застосовувати від півроку до року, а курс лікування становить до 2 років.

Незнімні пластини – пристрої, які застосовуються для вирівнювання зубів у підлітків і дорослих, що складається з системи дуг з металу з замочками. Завдяки систематичному стягуванню дуг прикус вирівнюється. Головне завдання незнімних пластин – вирівняти зовнішню лінію зубного ряду. Подібний метод застосовують для корекції широких міжзубних проміжків у підлітків або, коли існують серйозні деформації прикусу у дітей.

Пластини призначені для:

 • корекції форми щелепи;
 • зміни ширини неба;
 • здійснення впливу на формування щелепи;
 • закріплення результату після попереднього вирівнювання.

Трейнери

З 3 до 7 років вирівняти прикус у дітей можна застосовуючи трейнери. Тренажер допомагає оперативно і безболісно виправляти прикус у дітей раннього віку. Апарат тренує м’язи і сприяє вирівнюванню зростаючих зубів. Зовні схожий на каппу, яку надягають на зубний ряд. Щоб не було тиску на зубний ряд, підборіддя, м’язи.

Трейнери бувають двох видів:

 • початковими (в блакитному відтінку): корекція будь-якої оклюзії, можна застосовувати тільки вночі;
 • завершальні (в рожевому відтінку): є більш щільними і жорсткими, функціонально схожі на ортодонтичну дугу.

Силіковані капи

Силіконові капи – прогресивний спосіб вирівнювання зубів. Суть полягає в тому, що при зміщенні зубів в необхідному напрямку відбувається заміна трейнера на трохи слабший.

Використовуючи ці ортодонтичні конструкції можна усунути проблеми:

 • неправильного прикусу;
 • порушення носового дихання;
 • складності при ковтанні;
 • логопедичні проблеми;
 • зміни положення нижньої щелепи.

Ретрейнери

Ретейнери – ортодонтичні конструкції, призначені для закріплення результатів виправлення зубного прикусу брекетами. Ретейнери стримують виправлені зуби, щоб вони не повернулися в «звичне» положення, що є особливо потрібним для досягнення дієвого результату тривалого виправлення прикусу.

Ретейнери встановлюють для:

 • закріплення результату вирівнювання зубів
 • усунення проблем зміщення зубів
 • профілактики виникнення проміжків між зубами
 • запобіганню повернення зубів в початковий стан.

Брекети

Однак, іноді дитина стає примхливою і починає знімати пластини, не дотримуючись призначень лікаря. У подібному випадку хорошим рішенням стане «апарат 2 на 4». Часткову брекет-систему приклеюють на передні 4 зуби і на 2 бічні опорні зуби.

А ось підлітковий період – ідеальний час для ортодонтичного лікування за допомогою брекетів. Корекція прикусу і вирівнювання зубів відбувається ефективніше і швидше, ніж у дорослих. Для підлітків з метою вирівнювання зубних рядів можна застосовувати незнімну конструкцію – брекети. Важливим завданням в підлітковому віці є дотримання гігієни, тому краще віддавати перевагу брекетам з додатковим захистом емалі. На щастя сьогодні металеві брекети не єдиний варіант для підлітків. Завдяки новітнім технологіям і новим ортодонтичним методикам, в даний час існують різні варіанти лікування кривих зубів. І хоч один з них неодмінно підійде і сподобається підлітку.

Звичайно ж, традиційні металеві брекети все ще використовують і досі. І навіть більше – це найпопулярніший варіант лікування. Сьогодні брекети вважаються досить модним аксесуаром, і багато підлітків носять не справжні, а декоративні різнокольорові брекети, тільки тому що це модно і престижно.

Головне, пам’ятайте: корекція прикусу – це серйозна процедура, яка впливає не тільки на зуби. Ви змінюєте тіло людини, що підростає, при цьому вона сама змінюється кожного дня – продовжує рости і розвиватися, і щоб ці зміни не заважали один одному, корекція прикусу повинна проходити під чуйним контролем лікаря – кваліфікованого ортодонта.

Брекети не підходять для вирівнювання молочних зубів, тому що можуть порушити процес формування кістково-лицьового скелета. Тому стоматологи і ортодонти рекомендують пластинки та трейнери (силіконові капи) для вирівнювання дитячих зубів.

Брекети застосовують для:

 • вирівнювання зубів,
 • виправлення неправильного прикусу;
 • розширення щелепи та створення потрібного місця для прорізування постійних зубів;
 • нормалізації носового дихання і розширення верхніх дихальних шляхів;
 • вирівнювання скупченості;
 • закриття щілини між зубами;
 • усунення шкідливих звичок, які заважають правильному росту і розвитку щелеп і обличчя;
 • поліпшення зовнішності і краси обличчя дитини внаслідок нормалізації росту щелепи.

Думаєте, що ставити брекети боляче? Ви помиляєтесь! Це абсолютно безболісна процедура. Потрібно тільки бути готовим до того, що в перший тиждень, поки йде звикання, може відчуватися свербіж, чутливість зубів збільшиться, може відбутись натирання слизової.

Сучасні технології виправлення прикусу не мають вікових обмежень і спрямовані на те, щоб домогтися повної корекції положення зубів в будь-якому віці, але раннє виявлення зубощелепних аномалій вимагає менше зусиль з боку і лікаря і дитини і дає можливість уникнути надалі більш дорогого ортодонтичного лікування.

Будемо
лікуватись
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (4.06 из 5 ) - 1,631 відгуків
Loading...