БЕЗКОШТОВНИЙ колл-центр
Багатоканальний колл-центр доброї стоматології для дітей Mom`s
0800 330 329

Чи рекомендовано видалення та вставлення зубів під час вагітності?

Чи рекомендовано видалення та вставлення зубів під час вагітності?
Rate this post

Насамперед необхідно щоб підготовка до вагітності включала в себе відвідування стоматолога. В іншому випадку дуже добре коли проблема усувається на ранніх стадіях. Наприклад, незначний карієс легко усунути, поставивши пломбу. Сучасні методи лікування та матеріали, які при цьому застосовується, ні яким чином не впливають на здоров’я матері та плоду.

У випадку, коли карієс пошкодив нерв, необхідно використовувати більш серйозні методи лікування. Робити знімки, видаляти нерв та робити пломбування. Насамперед ця процедура болісна, і хоч неприємні відчуття зможе трохи усунути введений знеболювальний препарат, все одно прийдеться потерпіти.

Якщо випадок зовсім важкий, зуб прийдеться видалити, що також дуже болісно. Багатьох вагітних в таких випадках турбує питання чи можна видаляти зуб, находячись в цікавому положення?. Звичайно, можна. Лікарі не зазначають ніяких протипоказань. Тим не менше багато стоматологів намагаються утриматись цієї радикальної процедури і намагаються зберегти зуб. Адже лікування «рідного» зуба набагато простіше чим протезування. Але що робити коли уникнути протезування не можливо?

Також важливим питанням є: чи дозволяється вагітним проводити процедуру протезування зубів. Прямих протипоказань немає, але багато досвідчених лікарів будуть намагатися відмовити жінку від проведення такої процедури на час вагітності. Хоча ні яких протипоказань для здоров’я дитини протезування не має краще дочекатися коли дитина народиться. Адже кожен лікар скаже вам, що відсутність зуба на цей час на 100 % ніяким чином не вплине на розвиток плоду, а от таку гарантію на випадок проведення процедур вам ніхто не дасть. Тому краще відкласти протезування зуба на час після вагітності. При чому під час кормління груддю також краще відмовитись від будь-яких серйозних стоматологічних втручань.

Окремим питанням слід зазначити видалення зуба мудрості під час вагітності. Видалення зуба сама по собі процедура важка та неприємна. Тим більше коли питання йде про здоровий зуб, який міцно тримається, або ще й прикритий яснами. Видаляння такого зуба – це повноцінна операція. Після неї можливе підвищення температури, в окремих випадках назначають прийом антибіотиків. Це може виявитись шкідливим для малюка. Тому проведення таких важких процедур краще відкласти на після родовий період.