БЕЗКОШТОВНИЙ колл-центр
Багатоканальний колл-центр доброї стоматології для дітей Mom`s
0800 330 329

Як обрати правильну зубну щітку для дитини

Як обрати правильну зубну щітку для дитини
Rate this post

У період, коли в малюка починають з’являтися перші зубки дорослим необхідно подумати про придбання індивідуальної зубної щіточки для дитини, також необхідно привчити малюка до її використання. Щоб весь процес навчання проходив більш приємно і комфортно для дитини необхідно вибрати для нього зручну зубну щітку.

Перед тим як вручити малюкові його першу зубну щітку батькам слід бути готовими, що цей процес може йому не сподобатись, зазвичай малюки вередують, хникають або лінуються виконувати дану гігієнічну процедуру. Ми спробуємо дати вам кілька важливих порад, які допоможуть вам правильно обрати зубну щітку для малюка і привчити його правильно доглядати за зубками.

Уже при наявності першого одного або двох зубок дитині знадобиться індивідуальна зубна щітка. Відмінним рішенням в даному випадку може стати силіконовий напальчник з ворсинками на поверхні, таке пристосування дасть можливість швидко і безболісно очистити зубки. Також хорошим варіантом для більш старших діток може стати силіконова щітка, яка не тільки дбайливо відчистити зубки від нальоту, а й допоможе позбутися дитині сверблячки і болю, що виникає при прорізуванні зубів.

При досягненні одного або півтора року дитині можна купувати традиційну зубну щіточку невеликого розміру.

На що звернути увагу при виборі зубної щітки для дитини

  • Зовнішній вигляд. Зазвичай діти не дуже люблять чистити зуби. Щоб привчити малюка до даної гігієнічної процедури, ми радимо привернути його увагу. Сьогодні в аптеках і магазинах представлений великий вибір дитячих зубних щіток. Щоб перетворити чищення зубів в захоплюючу гру, придбайте для дитини яскраву щітку із зображенням його улюбленого мультиплікаційного персонажа. Нехай процес чищення зубів стане для малюка цікавою грою, а щітка корисним другом, який піклуватися про його здоров’я. Але також важливо не перестаратися і не обрати щітку з масивним оформленням, що може зробити її незручною для використання.
  • Підбирати зубну щітку необхідно у відповідності з віком дитини. Від цього залежить її розмір, жорсткість, тип щетини. Також слід пам’ятати, що в міру дорослішання малюка, також потрібно міняти зубну щітку. Так діти шкільного віку можуть користуватися зубними щітками щетина на яких аналогічна дорослим моделям, але стежте за тим щоб голівка щітки залишалася м’якою і еластичною, а ручка довгою і зручною. Починаючи з п’яти років, коли у дитини починають змінюються молочні зубки, необхідно придбати щітку з різною довжиною щетинок.
  • Ручка. Саме на цій частині зубної щітки зазвичай розташовуються різні декоративні елементи, що привертають увагу дітей. Також слід пам’ятати про те, щоб ручка щітки була зручною і легко містилася в маленькій ручці малюка. Також звертайте увагу на матеріали, з яких виготовлена ручка щітки, вона не повинна бути слизькою, бажано наявність захисного кільця на зубній щітці, що допоможе уникнути травм.
  • Голівка щітки. Основну увагу слід приділити саме цій частині. Розмір голівки зубної щітки повинен відповідати віку малюка, в іншому випадку чистити зуби буде незручно або навіть боляче, що ніяк не сприяє виробленню корисної звички у дитини. Найоптимальнішим розміром вважається зубна голівка розміром в 2 – 3 зубика дитини. Її форма повинна бути закругленою, а сама голівка рухомою, щоб почистити зубки в місцях вигину щелепи.
  • Тип щетини. Найкраще справляються з гігієнічною чисткою зубів щітки, що мають довжину до 11 мм. Для чищення зубів дитині слід підбирати щітку з однорідною довжиною щетини, щоб тиск на зуби було однаковим.
  • Жорсткість і матеріали. Для дитини краще всього вибирати щітку з м’якою або середньої жорсткістю щетиною, щоб уникнути пошкодження ясен. Також бажано віддавати перевагу щетині з синтетичного ворсу, так як натуральна щетина може бути неоднорідною і в ній можуть розвиватися бактерії.