БЕЗКОШТОВНИЙ колл-центр
Багатоканальний колл-центр доброї стоматології для дітей Mom`s
0800 330 329

Корекція прикусу у дітей

Причиною формування неправильного прикусу в дитячому віці, в переважній більшості випадків, є шкідливі звички.

Зокрема, до них відносяться: дуже довге смоктання пустушки, смоктання пальців, закушування язика або губ.Розвитку аномалії можна уникнути, якщо вчасно звернутись до фахівця.

Набагато легше уникнути патології, ніж згодом її лікувати. Але в дитячому віці виправити прикус можна набагато легше і швидше, ніж в дорослому. І діти менше звертають увагу на неестетичність зубних брекетів.

 

 

Неправильний прикус може спричинити наступні наслідки:

 • підвищене навантаження на зуби під час жування, що згодом призводить до пародонтозу
 • захворювання скронево-щелепних суглобів. Симптоми: біль в жувальних м’язах, клацання під час відкриття рота, а також головні болі
 • погіршення профілю особи, криві зуби

Для виправлення прикусу у дітей використовують:

ТРЕЙНЕРИ

Перевага трейнерів полягає в тому, що вони, на відміну від брекетів, дозволяють почати процес виправлення прикусу в ранньому віці. Вже п’ятирічна дитина може носити дані пристрої. При цьому, трейнери усувають саму причину порушень, а не їх наслідки.

Завдяки цьому, ефект досягається набагато швидше, а саме лікування є простим і безболісним. Трейнери виготовляються з силікону, протягом доби носяться не довго: вночі, під час сну, а вдень – протягом 5 годин.

Відвести малюка до ортодонта бажано ще в 2.5-3 роки, коли сформований молочний прикус. Інколи необхідно звернутись до ортодонта ще раніше – наприклад, якщо тимчасові зуби ростуть на різних рівнях, або спостерігається скупченість зубів. Дитяча ортодонтія виконує завдання не стільки вирівнювання зубів, скільки нормалізації розвитку щелеп.

ПЛАСТИНИ

У профілактичних цілях, а також з метою виправлення прикусу у дітей, застосовують пристрої, що корегують дисфункції та шкідливі звички.

Іншим методом корекції неправильного прикусу зубів є спеціальні знімні ортодонтичні пластинки для вирівнювання зубів. З їх допомогою лікарі-ортодонти досягають різних цілей, необхідних для формування правильного прикусу: фіксують зуби в потрібному положенні, запобігають небажаному зсуву зубів, міняють форму щелепної кості, впливають на швидкість росту щелеп.

При цьому, пластинки не можуть рухати зуби, а здатні лише утримувати їх у заданому напряму. Тому вони часто застосовуються на початковому етапі корекції неправильного прикусу. Як правило, ортодонтичні пластинки застосовуються для лікування дітей у віці до 12-13 років.

На відміну від брекетів, які встановлюються на весь час лікування, пластинки можна періодично знімати, наприклад, під час їжі або гігієнічних процедур. Постановка пластинок для зубів – досить популярна послуга в клініці “Mom’s”. Діти легше переносять лікування, коли є можливість позбавитися від стороннього предмету в роті, хоч б на час приймання їжі або чищення зубів. У нашій клініці є можливість зробити їх різноколірними або навіть з малюнком. Крім того, пластинка для зубів дуже проста у догляді. Така конструкція є не лише більш простим способом лікування прикусу в дитячому віці, але й їх вартість є набагато нижчою в порівнянні з брекет-системами.

БРЕКЕТИ

Брекети – це система пластинок і замків, які чинять певний тиск на зуби, змушуючи їх рухатись в потрібному напрямку.

До 11-12 років, коли закінчується формування верхівок коріння зубів, для виправлення прикусу використовують дитячі брекети. Ці конструкції практично нічим не відрізняються від дорослих, але лінгвальні системи дітям не ставляться. Брекети для виправлення прикусу у дітей можуть встановлюватися на одну або на дві щелепи. В процесі лікування ортодонт впливає на ті або інші елементи конструкції, щоб активувати їх. Дитячі брекети виготовляються з різних матеріалів, як і дорослі.

Відділення ортодонтичної стоматології клініки “Mom’s” займається індивідуальним виготовленням брекетов під кожного, окремо взятого пацієнта, результатом носіння яких стає рівна і яскрава посмішка.

Встановлення брекетів дітям

На думку стоматологів, перехідний вік – найсприятливіший для вирівнювання зубів і виправлення прикусу. У підлітків цей процес минає швидко, безболісно, а результат залишається на все життя.

Виправлення підліткового прикусу проходить швидше і легше тому, що на зростаючі щелепи легше вплинути, ніж на повністю сформовані. У такому віці при лікуванні змінюють напрям зростання або пригальмовують зростання однієї із щелеп. Найефективніше лікування проводиться в віці пацієнта 11-14 років. Втручання ортодонта, інколи, потрібне набагато раніше – навіть при тимчасовому (молочному) прикусі.

Рішення про те, який метод лікування прикусу використовувати у кожному конкретному випадку, приймає ортодонт спільно з пацієнтом. Для виправлення неправильного прикусу підліткам рекомендуються брекети. Це маленькі замки, що приклеюються до зубів, крізь які протягується спеціальний дріт з «пам’яттю форми». Саме цей цей механізм і і перемішає зуби в потрібне положення.

Види брекетів:

 

ПЛАСТИКОВІ БРЕКЕТИ

Це найдешевший з варіантів, за допомогою якого можна виправити прикус зубів. Але, поліпшення посмішки за допомогою пластика має один великий мінус – дуже ненадійне. Пластик легко ламається і, вирішивши заощадити, можна заплатити більше, ніж при використанні брекетів з інших матеріалів.

В естетичній стоматології пластикові брекети – це нововведення, яке набуває все більшої популярності у людей, які прагнуть виправити не правильний прикус. Брекети, як ортодонтична конструкція для корекції зубного ряду, використовується вже давно. На жаль, вони не завжди виглядають естетично привабливими, тому деякі люди відмовляються їх носити саме з цієї причини. З пластиковими брекетами не виникає такої проблеми, адже вони практично не помітні на зубах.

 

Переваги пластикових брекетів:

 • У порівнянні з металевими, пластикові брекети менш помітні на зубах, тому їх носіння не викликає дискомфорту. Стоматолог підбирає пластик найбільш відповідний до вашого кольору зубів, що дозволяє конструкції бути непомітною для зовнішнього погляду.
 • Доступна вартість ортодонтичної конструкції з пластика – значна перевага, адже всім відомо, що носіння брекетів і догляд за ними обходитися не дешево. Пластикові брекети значно доступніші в порівнянні з керамічними або сапфіровими, тому і лікування в цілому обійдеться значно дешевше.

Недоліки пластикових брекетів:

 • По своїй міцності і зносостійкості пластикові брекети трохи поступаються металевим, тому є ймовірність позапланового відвідування ортодонта для заміни деяких деталей.
 • Також можлива зміна кольору брекетів під впливом харчових барвників, але даної проблеми можна уникнути, обмежуючи себе у споживанні деяких продуктів і напоїв, що надають такий ефект.
 • Пластикові брекети рекомендовані дітям і підліткам, які відчувають особливий естетичний дискомфорт при носінні металевих ортодонтичних конструкцій. Також за вартістю вони є більш доступною альтернативою в порівнянні з іншими видами систем для виправлення прикусу.

 

КЕРАМІЧНІ БРЕКЕТИ

Керамічні брекети відрізняються високою міцністю і красою, вони непомітні на зубах, за ними легко доглядати, і вони не ламаються. Їх ціна трохи вища, ніж металевих, але якщо для Вас важливий зовнішній вигляд, то це один із оптимальних варіантів естетичної стоматології.

На жаль далеко не кожен може похвалитися ідеальною посмішкою. Викривлення зубного ряду і неправильний прикус – проблеми, які знайомі сьогодні багатьом. Не дивлячись на всю не привабливість нерівних зубів, деякі люди – як дорослі, так і діти соромляться носити брекети. Для багатьох дуже складно звикнути до їх не дуже естетичного зовнішнього вигляду, адже брекет-систему необхідно носити протягом декількох років, тому для багатьох питання виправлення прикусу було закрито. Відмінним рішенням для тих, хто соромиться носити металеві брекет-системи, можуть стати керамічні брекети, які абсолютно непомітні на зубах.

Переваги керамічних брекетів:

 • Непомітність на зубах забезпечується за рахунок застосування напівпрозорої кераміки, яка ідеально зливається з кольором зубів.
 • Більш низька вартість такого виду системи для виправлення прикусу, робить її більш доступною в порівнянні з сапфіровими брекетами.
 • Кераміка – матеріал, який не викликає алергії, а також не пошкоджує емаль зубів.

Недоліки носіння керамічних брекетів:

 • Висока ціна в порівнянні з металевими і пластиковими видами брекетів, але вартість керамічної конструкції можна варіювати, використовуючи деякі елементи, які виготовляються з металу.
 • При носінні керамічних брекетів слід бути уважними з вживанням продуктів і напоїв, що містять харчові барвники.
 • Також як і будь-які брекети, керамічні потребують догляду, так як на них особливо помітний наліт.
 • Керамічні брекети – це вибір тих людей, які хочуть відчувати себе комфортно і впевнено протягом усього лікування. Якщо ви готові заплатити трохи більше за естетичну привабливість своєї брекет-ситеми – обирайте керамічні брекети.

 

 

САПФІРОВІ БРЕКЕТИ

Це найбільш непомітний матеріал, що має максимальну міцність і не псує своєю присутністю зовнішній вигляд. Сапфіри для нашої клініки вирощують штучно, цей матеріал не шкідливий та не впливає негативно на зубну емаль. Більш того, сапфірові брекети виглядають настільки органічно, що багато пацієнтів розцінюють їх, як прикрасу.

Сьогодні носіння брекет-системи не викликає стільки подиву, як кілька років тому. Та й матеріали і конструкції брекетів значно змінилися, дозволяючи їм бути непомітними для стороннього погляду. Посмішка відіграє велику роль в житті кожної людини, а гарна посмішка – запорука здоров’я та успіху, тому багато людей сьогодні прагнуть виправити недоліки прикусу і викривлення зубів в зубному ряду, звернувшись за допомогою до ортодонта.

Для того щоб процес лікування проходив комфортно для пацієнта сучасна стоматологія пропонує встановити сапфірові брекети. Така системи для виправлення прикусу не помітна на зубах, а значить, ви не будете відчувати дискомфорту при їх носінні. Сапфірові брекети мають максимальний показник прозорості, так як їх виготовляють зі спеціальних кристалів, які вирощують в лабораторних умовах. Також для даних видів брекетів характерний високий рівень міцності, що дозволяє швидше вирівняти зуби.

Переваги сапфірових брекетів:

 • Прозорість використовуваних матеріалів, дозволяє сапфіровим брекетам бути практично непомітними на зубах.
 • На відміну від керамічних і пластикових систем вони мають більшу міцність.
 • Також сапфірові брекети не схильні до зміни кольору від харчових барвників, вони прості у догляді, на них не утворюється наліт.
 • Носіння сапфірових брекетів не викликає порушення мови, вони комфорт і непомітні.

Недоліки сапфірових брекетів:

 • Головним мінусом даних систем є їх висока вартість, установка таких брекетів також обійдеться дорожче, ніж керамічних або тим більше металевих.
 • Незважаючи на свою міцність, сапфірові брекети схильні до механічних пошкоджень при агресивному впливі.
 • Як і інші види брекетів, сапфірові все таки програють металевим по швидкості вирівнювання зубного ряду.
 • Сапфірові брекети скоріше всього підійдуть людям, які особливо переживають за свій зовнішній вигляд під час носіння брекетів. Це можуть бути публічні люди або діяльність, яких пов’язана з постійним спілкуванням.

 

МЕТАЛЕВІ БРЕКЕТИ

Їх ціна вища, ніж пластикових, але вони відрізняються більшою надійністю і можуть бути виготовлені як із звичайного, так і з дорогоцінного металу. Сталеві, титанові або золоті брекети не лише мають високу міцність, але й відрізняються доступною ціною та гарним зовнішнім виглядом.

Сьогодні стати володарем ідеальної посмішки може кожен, завдяки вдосконаленим ортодонтичним системам. Для виправлення прикусу, сучасна стоматологія використовує брекет-системи. Носіння брекетів протягом декількох років дозволить вирівняти зубний ряд і виправити прикус. Незважаючи на велику різноманітність ортодонтичних систем, найбільш ефективного і швидкого результату можна досягти, віддавши перевагу металевим брекетам. Для тих хто хоче швидко домогтися бажаного результату, а саме ідеально рівних зубів, при менших витратах – варто обирати металеву брекет-систему.

Переваги та недоліки металічних брекетів

Головна перевага даного виду брекетів полягає в їх низькій вартості в порівнянні з більш новими видами ортодонтичних систем для виправлення прикусу. За рахунок дешевизни і надійності матеріалів, таку систему вибирають більшість пацієнтів стоматологічних клінік. Самі врачі-ортодонти також вважають за краще ставити пацієнтам металеві брекети, адже завдяки їм можна швидше переміщати зуби в необхідне положення, також металеві брекети менш схильні до механічних пошкоджень і прості у догляді.

Серед основних недоліків металевих брекетів слід виділити їх помітність на зубах. Для багатьох саме цей фактор є найважливішим. Однак сучасна стоматологія пішла далеко вперед і сучасні брекет-системи з металу мають більш акуратний, естетичний зовнішній вигляд. Тому останнім часом стало з’являтися більше людей, серед яких і дорослі, які носять саме металеві брекети.

Якщо ви хочете отримати рівні зуби і красиву посмішку за більш короткий термін, ідеальним вибором для вас стануть металеві брекети. Важливим нюансом є і більш доступна ціна даної ортодонтичної системи.

 

НЕПОМІТНІ БРЕКЕТИ – КАПИ INVISALIGN

Такий вид лікування передбачає набір індивідуальних, практично невидимих, знімних елайнерів, які необхідно міняти 1 раз на 2 тижні. Кожен елайнер за два тижні переміщує зуби до певного положення, після чого він змінюється на наступний. Таку заміну пацієнт може здійснювати самостійно, без відвідування лікаря-ортодонта. За результатами програми Clincheck®, елайнери виготовляються для пацієнта індивідуально.

Більш того, віртуальний план лікування, що створюється унікальною програмою Align Technology, Clincheck®, відображує напрям, за яким рухаються зуби під час лікування, що дозволяє до початку лікування побачити кінцевий результат.

Якщо Ви бажаєте отримати посмішку, яка змінить Вашу зовнішність на краще, Invisalign – Ваша відповідь. Існує безліч різних альтернатив, але жодна з них не працює так само комфортно, як Invisalign.

Такий вид лікування передбачає набір індивідуальних, практично невидимих, знімних елайнерів, які необхідно міняти 1 раз на 2 тижні. Кожен елайнер за два тижні переміщує зуби до певного положення, після чого змінюється на наступний. Таку заміну пацієнт може здійснювати самостійно, без відвідування лікаря-ортодонта. За результатами програми Clincheck®, елайнери виготовляються для пацієнта індивідуально.

Більш того, віртуальний план лікування, що створюється унікальною програмою Align Technology Clincheck®, відображає напрям, за яким рухаються зуби під час лікування, що дає можливість ще до початку лікування побачити кінцевий результат.

Якщо Ви бажаєте отримати посмішку, яка змінить Вашу зовнішність на краще, Invisalign – Ваша відповідь. Існує безліч різних альтернатив, але жодна з них не працює так само комфортно, як Invisalign.

 

Даний вид брекетів може бути застосований як майбутніми, так і годуючими мамами без будь-якого дискомфорту та небезпеки для власного здоров’я.

Головні відмінні риси елайнерів Invisalign від інших видів брекетів:

 • Можливість їх щоденного зняття для проведення гігієнічних процедур ротової порожнини.
 • Їх прозорість, що не дає можливості іншим помітити процес лікування Можливість передбачити кінцевий результат лікування до його початку.
 • Швидкість. Процес лікування проходить майже в 2 рази швидше.
 • Invisalign – це найкращий спосіб зробити Вашу посмішку краще, без дискомфорту для Вас.

Чому корекцію прикусу варто робити в Mom’s?

 

 • В нашій команді три висококваліфікованих ортодонта, які постійно підвищують свою кваліфікацію та обмінюються здобутим досвідом.

 

 • Тут приємно і комфортно знаходитись дітям

 

 • Зафіксовані гарні ціни, які влаштують кожного.
Послуга Вартість, грн.
Консультація лікаря-ортодонта 250
Корекція прикусу у дітей за допомогою однощелепного функціонального апарату від 6435 до 8800
Корекція прикусу у дітей за допомогою двощелепного функціонального апарату від 7810 до 10500
Фіксація металевої брекет-системи від 6400 до 18900
Фіксація естетичної брекет-системи від 9760 до 20900
Корекція прикусу у дітей за допомогою багатофункціональних трейнерів 3300
Мікроімплантортодонтичний 5500
Будемо
лікуватись
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (4.28 из 5 ) - 924 відгуків
Loading...