Безкоштовний контакт-центр
Записатися на прийом

Виправлення прикусу у дітей

Виправлення прикусу у дітей в Києві

Неправильний прикус у дітей може сформуватися з різних причин, але головна з них — шкідливі звички. Багато малюків довго не можуть відмовитися від смоктання пустушок, пальців, прикушують губи та язик. Всі ці звички відбиваються на формуванні прикусу вже в більш дорослому віці. Щоб не довелося виправляти дефекти, варто вчасно звернутися до лікаря-ортодонта. Фахівці вважають, що набагато простіше й легше попередити розвиток неправильного прикусу, ніж потім усунути цю аномалію. В дитинстві виправити прикус набагато легше, та й діти не надто переймаються тим, як вони виглядають з брекетами.

Неправильний прикус у дитини потрібно лікувати обов’язково! Якщо цього не зробити, можливі такі наслідки:

  • підвищення навантаження на зуби під час прийому їжі, що неминуче призведе до розвитку пародонтозу;
  • є ймовірність розвитку захворювань скронево-щелепних суглобів, через які з’являються сильний головний та біль у жувальних м’язах;
  • викривлення зубів і деформація профілю обличчя.

Щоб виправити прикус у дитини, лікарі використовують різні системи.

ТРЕЙНЕРИ

Трейнери можна використовувати для корекції неправильного прикусу в ранньому віці. Їх рекомендують носити діткам з п’ятирічного віку. За допомогою трейнерів можна усунути саму причину розвитку неправильного прикусу, а не тільки наслідки. Трейнери абсолютно не відчуваються, легко знімаються, виготовляються з силікону. На відміну від брекетів, ці пристрої малюкові не потрібно носити постійно — досить надягати їх на час нічного сну.

У ранньому віці потрібно перевірити, чи є у малюка проблеми з прикусом. І чим раніше ви відведете його до ортодонта, тим швидше й простіше можна впоратися з проблемою. Бажано показати дитину фахівцеві в трирічному віці. Якщо ви помітили, що у дитини молочні зуби ростуть на різних рівнях, то варто відвідати ортодонта ще раніше, адже дитяча ортодонтія не тільки виправляє неправильний прикус, але й нормалізує розвиток щелепи.

Для профілактики захворювання, а також для виправлення неправильного прикусу в ранньому віці використовують пристрої, які усувають шкідливі звички.

ПЛАСТИНИ

Виправлення прикусу дітям

Наступний метод лікування неправильного прикусу у дітей — знімні ортодонтичні пластинки. Лікар-стоматолог-ортодонт за допомогою таких пластинок зможе запобігти неправильному зміщенню зубів, зафіксувати зуби в певному положенні, змінити форму щелепної кістки. На відміну від брекетів, ортодонтичні пластинки не можуть зміщувати зуби, а тільки утримують їх в правильному положенні. Саме тому такий метод найчастіше використовується для корекції прикусу на початковій стадії. Пластинки можна призначати дітям, починаючи з 12-13 років. Такі пристрої не потрібно носити постійно, їх можна знімати під час гігієнічних процедур або їжі.

У клініці Mom’s установка ортодонтичних пластинок — процедура дуже популярна. З такими пристроями дитині легше перенести лікування, тому що їх можна зняти на деякий час. Лікарі-ортодонти запропонують юному пацієнту зробити пластинку кольоровою або з малюнком. Пластинка не вимагає складного догляду і, в порівнянні з брекет-системою, більш доступна за ціною. Саме тому ортодонтичні пластинки найбільш часто вибирають для корекції неправильного прикусу у дитини.

БРЕКЕТИ

І ще один метод боротьби з неправильним прикусом — установка брекетів. Вони мають вигляд замків і пластин, які кріпляться на зуби, змушуючи їх рухатися в певному напрямку. Носіння брекетів протягом декількох років дозволить вирівняти зубний ряд і виправити прикус.

Брекети можна встановлювати в віці 11-12 років, коли закінчується формування постійних зубів. Для цього застосовують дитячі брекети. Вони практично нічим не відрізняються від дорослих пристроїв, але дітям не ставлять лінгвальні системи. Дитячі брекети можуть бути встановлені на одну або на обидві щелепи. Дитячі брекети, як і дорослі, виготовляються з різних матеріалів.

Вибір того чи іншого методу залежить від стану зубів. У клініці Mom’s ортодонти підберуть брекети індивідуально кожному пацієнту.

Установка брекетів дітям

Стоматологи в усьому світі вважають, що вирівнювання зубів найкраще проводити в перехідному віці дитини. Це найсприятливіший період для корекції прикусу. Справа в тому, що в підлітків цей процес протікає безболісно, займає менше часу й вимагає менших зусиль, ніж у дорослому віці.

Зростаючі щелепи краще піддаються впливу, ніж повністю сформовані. У підлітковому віці можна направити або пригальмувати ріст щелепи. Найбільш ефективний період для проведення такого лікування — від 11 до 14 років. Але якщо є проблеми з прикусом молочних зубів, звернутися до ортодонта варто раніше.

Брекети — це спеціальні невеликі замочки, які кріпляться до зубів. Крізь них протягується дріт, за допомогою якого регулюється положення зубів. Такий механізм дозволяє виправити прикус і перемістити зуби в правильне положення.

Брекети розрізняються за видами.

Пластикові

Це найдешевший вид брекетів, за допомогою яких можна швидко виправити прикус в підлітковому віці. Але такий варіант має один істотний недолік — вони ненадійні. Пластик часто ламається, і його доводиться регулярно замінювати новим. В результаті недорога брекет-система може обійтися набагато дорожче, ніж установка брекетів з інших матеріалів.

Переваги пластикових брекетів:

  • У порівнянні з металевими, брекети пластикові менш помітні на зубах, тому їх носіння не викликає дискомфорту. Стоматолог підбирає пластик, який найкраще відповідає кольору зубів пацієнта.
  • Доступна вартість ортодонтичної конструкції з пластика в порівнянні з керамічними й сапфіровими конструкціями.

Недоліки пластикових брекетів:

  • По своїй міцності та зносостійкості пластикові брекети трохи поступаються металевим, тому є ймовірність позапланового відвідування ортодонта для заміни деяких деталей.
  • Можлива зміна кольору брекетів під впливом харчових барвників, але такої проблеми можна уникнути, якщо обмежити споживання деяких продуктів і напоїв.

Пластикові брекети рекомендовані дітям і підліткам, які соромляться носити металеві ортодонтичні конструкції.

Металеві

Вони більш надійні, а за вартістю трохи дорожче за пластикові. Такі брекети виготовляють з різних металів, в тому числі дорогоцінних (сталі, золота, титану). Вони міцні, мають непоганий зовнішній вигляд. Тим, хто хоче швидко домогтися бажаного результату — отримати ідеально рівні зуби при невеликих витратах — варто вибрати металеву брекет-систему.

Переваги й недоліки металевих брекетів

Головна перевага цього виду брекетів — невисока вартість, через що таку систему вибирає більшість пацієнтів стоматологій. Лікарі-ортодонти також вважають за краще ставити пацієнтам металеві брекети, адже з їхньою допомогою можна швидше привести зуби в правильне положення. Металеві брекети менш схильні до механічних пошкоджень і прості в догляді.

Основний недолік металевих брекетів — їх неможливо носити непомітно. Для багатьох саме цей фактор є вирішальним при виборі матеріалу для брекет-систем. Але, якщо ви хочете отримати рівні зуби й красиву посмішку за більш короткий термін, металеві брекети — ідеальний вибір.

Керамічні

Ці брекети почали використовуватися нещодавно. Вони мають високу міцність, практично непомітні на зубах, не вимагають складного догляду, не ламаються. Вартість виготовлення трохи вища, ніж металевих брекетів. Якщо для вас важлива не тільки надійність, але й зовнішній вигляд брекет-системи, кераміка — кращий варіант.

Переваги керамічних брекетів:

  • Непомітні на зубах завдяки використанню напівпрозорої кераміки, яка ідеально зливається з кольором зубів.
  • Більш низька вартість такого виду системи для виправлення прикусу в порівнянні з сапфіровими брекетами.
  • Кераміка гіпоалергенна, не пошкоджує емаль зубів.

Недоліки носіння керамічних брекетів:

  • Висока вартість в порівнянні з металевими й пластиковими видами брекетів. Її можна знизити за рахунок використання елементів, які виготовляються з металу.
  • При носінні керамічних брекетів варто утримуватися від вживання продуктів і напоїв, що містять харчові барвники.
  • Вимагають ретельного догляду, оскільки на них особливо помітний наліт.

Керамічні брекети підійдуть людям, які хочуть відчувати себе комфортно та впевнено протягом усього лікування.

Сапфірові

Такі брекети абсолютно непомітні, не псують зовнішній вигляд пацієнта, відрізняються міцністю й дозволяють досягти потрібних результатів швидше. У нашій клініці використовуються штучні сапфіри, які повністю безпечні для здоров’я і не пошкоджують зубну емаль. Багатьом пацієнтам настільки подобається зовнішній вигляд сапфірових брекетів, що вони встановлюють їх в якості прикраси.

Переваги сапфірових брекетів:

  • Прозорість використовуваних матеріалів дозволяє сапфіровим брекетам бути практично непомітними на зубах.
  • У порівнянні з керамічними й пластиковими системами міцніші.
  • Сапфірові брекети не фарбуються харчовими барвниками, прості в догляді, на них не утворюється наліт.
  • Носіння сапфірових брекетів не викликає порушення мови, вони комфортні в носінні та непомітні.

Недоліки сапфірових брекетів:

  • Головний мінус — висока вартість, установка таких брекетів коштує дорожче, ніж керамічних або металевих.
  • Незважаючи на свою міцність, сапфірові брекети схильні до механічних пошкоджень.
  • Як і інші види брекетів, сапфірові програють металевим в швидкості вирівнювання зубного ряду.

Сапфірові брекети — справжня знахідка для людей, які надають зовнішності особливого значення.

Прозорі

Капи Invisalign — знімні та невидимі елайнери, які виготовляються індивідуально для кожного пацієнта. Міняти їх потрібно кожні два тижні. Кожен елайнер за певний час переміщує зуби в правильне положення. Після цього його потрібно замінити на новий. Міняти елайнери пацієнти можуть самостійно. Перед початком лікування пацієнт може ознайомитися з планом лікування, який розробляється спеціальної віртуальної програмою Align Technology, Clincheck®. З її допомогою можна простежити, в якому напрямку будуть рухатися зуби в процесі лікування й навіть побачити результат.

Є багато інших програм, схожих на Invisalign, але з ними працювати не настільки комфортно.

Брекети-невидимки можна встановлювати не тільки підліткам, але й вагітним жінкам. Вони повністю безпечні й не зашкодять здоров’ю малюка та майбутньої мами.

Чим же відрізняються елайнери Invisalign від інших брекетів:

  • їх можна знімати за бажанням;
  • вони повністю прозорі, тому непомітні для оточуючих;
  • перед початком лікування можна побачити кінцевий результат;
  • лікування за допомогою брекетів Invisalign проходить в два рази швидше.

Invisalign дозволяє зробити вашу посмішку бездоганною за короткий час!

Чому корекцію прикусу варто робити в Mom’s?

  • В нашій команді працюють три висококваліфікованих ортодонта, які регулярно підвищують свою кваліфікацію та обмінюються досвідом.
  • У нас створені комфортні умови для юних пацієнтів.
  • Ми зафіксували ціни на комфортному для вас рівні.
Назва послуги
Вартість, грн
Назва послуги
Консультація та огляд лікаря ортодонта
Вартість, грн
650
Назва послуги
Корекція прикусу у дітей за допомогою однощелепного функціонального апарату
Вартість, грн
від 7000
Назва послуги
Фіксація металевої брекет-системи
Вартість, грн
від 9000
Назва послуги
Фіксація естетичної брекет-системи
Вартість, грн
від 9700
Назва послуги
Корекція прикусу у дітей за допомогою багатофункціональних трейнерів
Вартість, грн
від 5700
Ціни актуальні на дату: 25/04/2024

Відгуки

Написати коментар
Інші послуги стоматології Mom's
Отримати консультацію