БЕЗКОШТОВНИЙ колл-центр
Безкоштовний колл-центр доброї стоматології для дітей Mom`s

Лікування зубів без бормашини. Чи можливо це?

Точно так само як у багатьох напрямках медицини нинішню стоматологію не обійшли стороною глобальні модифікування. На сьогоднішній день на прийомі у стоматолога вам не варто боятися болю. Тим більше що, застосовуючи нинішні методи боротьби з карієсом немає потреби використовувати апарат свердління! До того ж кінцевий результат маніпуляцій зубного лікаря, який застосовує в роботі новітні розробки, здатний виявитися більш високої якості і служитиме довше. Чому ж так виходить?

Стоматологія не стоїть на місці. Ще вчора слово «карієс» у багатьох породжувало асоціації з дзижчанням бормашини, а нині існує безліч варіантів без неї обійтися. Альтернативні способи терапії карієсу дозволяють вилікувати уражену ділянку, і не розсвердлювати зуб.

Такими способами є:

  • лікування карієсу озоном;
  • лікування за допомогою лазера;
  • використання Айкон методу;
  • повітряно-абразивна обробка.

Лікування зубів даними способами є передовим, і значно відрізняється від звичної нам терапії за допомогою пломбувальних матеріалів. Застосовують лікування карієсу не використовуючи бормашину в основному на початковій стадії недуги, перевага даних методів в безболісному процесі і сприянні найбільшого збереження здорових зубних тканин.

Озон – потужний помічник в боротьбі з карієсом

Озонову терапію було розроблено в Німеччині. Головною відмінністю озонового методу від існуючих теперішніх методів лікування карієсу на початковій стадії – орієнтація на знищення мікроорганізмів, які руйнують зуб і подальша ремінералізація тканин зубів. Плюс, можна уникнути застосування свердління, і до того ж немає потреби робити анестезію. Якщо почати лікування вчасно можна навіть не ставити пломбу! Лікування карієсу, використовуючи озон, відбувається безболісно, ​​тому можна сміливо використовувати його в дитячій стоматології. Можна лікувати кореневий, пришийковий і фіссурний карієс, досягнувши при цьому хороших результатів.

Суть даного способу полягає в перетворенні кисню спеціальним апаратом в озон, після чого відбувається нейтралізація каріозних вогнищ і знищуються шкідливі бактерії, які провокують руйнівні процеси в тканинах зубів. Після чого він «сходить» з зубів і знову-таки перетворюється в кисень. В процесі коли озон перетворюється в кисень відбувається окислення, до якого здорові тканини зуба стійкі. Тривалість цієї процедури становить близько 20-40 секунд. Для кого можна порадити лікувати карієс за допомогою озону? Використовувати подібний метод можна абсолютно всім пацієнтам, оскільки алергічні реакції і подразнення порожнини рота озон не викликає. Однак він застосовується тільки на першій стадії розвитку карієсу.

При наявності глибокого каріозного процесу обійтися без свердління не вийде. Варто також відзначити, що застосування озону рекомендується всім, і дорослим і дітям, як ефективний спосіб профілактики карієсу.

Лікування карієсу за допомогою лазера

Лазер є відносно новою і досить перспективною методикою, що дозволяє лікувати карієс на будь-якій стадії, включаючи глибокий, не вдаючись до свердління. До того ж за допомогою лазера можливо навіть видалення невеликої кісти в порожнині рота. Лазер також є відмінним інструментом для діагностики та виявлення нових каріозних порожнин. Цілком безпечний і безболісний метод для лікування зубів вагітних жінок і дітей. Завдяки вузькоспрямованому впливу лазера обробці піддаються лише пошкоджені ділянки зуба. У свою чергу, через відсутність вібрації і так як зуб не піддається тиску і розігріву, немає потреби застосовувати анестезію. За допомогою лазера стоматолог ювелірно прибере уражені тканини, знищуючи карієс, не зачепивши здорові зони тканин, тому лікування лазером пройде безболісно.

На жаль, і ця методика має свої мінуси, які полягають в тому, що методика порівняно нова і не у всіх клініках можна знайти подібну послугу і це ж стосується наявності досвідчених фахівців, які вміли б працювати з лазером. До того ж, можуть виникнути труднощі при видаленні здорових тканин для встановлення коронки, а також при лікуванні в важкодоступних місцях, наприклад, між зубами.

Метод інфільтрації

Технологія інфільтрація була винайдена в Німеччині. Даний спосіб – мікроінвазивне лікування карієсу і є хіміко-механічною обробкою, при якій виключено препарувати свердлити зуби, але його застосовують лише для лікування початкового карієсу на етапі плями, початкового каріозного ураження як результат застосування брекетів.

Принцип дії досить простий: поверхню ураженої ділянки зуба покривають спеціальним гелем, який сприяє розщепленню емалі, далі каріозне вогнище висушується 99% -м етиловим спиртом разом з повітряним струменем, на завершальному етапі просочують, використовуючи полімерну смолу. Тривалість процедури становить 15-20 хв., до того ж вона абсолютно безболісна.

Варто відзначити, що дієвість методу інфільтрації підтверджено проведеними раніше міжнародними дослідженнями, які виявили, що така технологія дозволила на тривалий період зупинити процес розвитку карієсу у дітей.

Icon – регенерація зубної емалі

Надзвичайно своєрідний препарат для боротьби з карієсом на початковому етапі. Цікавим є принцип дії даного способу.

Пошкоджену поверхню зуба очищають і висушують за допомогою особливих компонентів.

Систему пор емалі запечатують за допомогою полімеру-інфільтрату, як результат каріозна зона ізольована від здорових тканин зуба.

Інфільтрат засвічується полімерізаційною лампою.

Уражена пориста емаль стає щільною структурою, яка також знову-таки і стійка до впливу, наприклад, органічних кислот, які продукуються карієсогенними мікроорганізмами.

Крім цього, поновлюється також і прозорість емалі, а також і тон зуба на цій частині. Показання до використання препарату Icon карієс в стадії білої плями (тобто коли на поверхні емалі є тільки біляста пляма, але немає саме руйнування емалі).

Sandman Futura – повернення піскоструя

Піскоструменний апарат випускає струмінь повітря, насичене крупицях мікроабразива (полірувальних і чистячих речовин). Раніше використання подібного апарату в стоматології було досить обмеженим. Його використовували, коли потрібно було зуб шліфувати або заполірувати.

А ось сучасний піскоструй Sandman Futura використовується для лікування. Для цього застосовують досить потужний струмінь повітря і мікроабразиви підвищеної сили: оксид алюмінію, якому вдається чудово випилювати карієс з пошкоджених зон зуба.

Подібний спосіб лікування істотно комфортніший бормашини. Відсутні відколи емалі, немає мікротріщин. До того ж процедура абсолютно безболісна. Ще одна перевага Sandman Futura запобігання виникненню вторинного карієсу, так як він передбачає краще зчеплення тканин зуба з використовуваним матеріалом. Як показує практика, пацієнти краще сприймають таке лікування. І це зрозуміло. Адже апарат повністю беззвучний (на відміну від гучної бормашини), і немає запаху дентину. Однак мінус в тому, що дану систему можна застосовувати при лікуванні виключно твердих тканин. Тільки уявіть, який буде результат після направлення потужного струменя води на купу сухого піску. Пісок буде просто змито. Саме тому лікувати м’які тканини подібним способом суворо протипоказано. Препарування ним не проводиться також у разі наявності досить великої каріозної порожнини, дуже глибокої або, коли існує необхідність в тривалому лікуванні.

Безумовно, згадані в цій статті методи не панацея. Оскільки все-таки вони більше призначені для боротьби з не глибоким карієсом. Їх головним завданням є скоріше перешкода розвитку вже розпочатого каріозного процесу. І з цим завданням сучасні методи лікування зубів без бормашини справляються досить результативно, комфортно для пацієнта і безболісно. Розвиток техніки відбувається досить стрімко. Дивишся, через певний період стане реальністю мрія мільйонів, і ненависні свердла навіки відійдуть в минуле.

Будемо
лікуватись
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (4.23 из 5 ) - 1,023 відгуків
Loading...