Правильна гігієна - фундамент здорових зубів | Клiнiка Mom’s
БЕЗКОШТОВНИЙ контакт-центр

Безкоштовний контакт-центр доброї стоматології для дітей Mom`s

Правильна гігієна – фундамент здорових зубів

Важливо ставитися відповідально до гігієни молочних зубів вашої дитини. Хоча з часом вони і випадуть, однак, до того моменту вони виконують досить важливі функції пережовування їжі і формування чіткої мови. Більш того, вони створюють умови для правильного росту і розташування постійних зубів. Відомо, що при наявності карієсу на молочних зубах існують великі ризики ураження наступним і постійних.

На щастя, регулярні профілактичні відвідування дитячої стоматології допожуть уникнути подібних неприємностей. А в поєднанні з ретельною чисткою і правильним доглядом за зубами в домашніх умовах зубки вашої дитини будуть не тільки красивими, але і здоровими. Особливо уважно необхідно стежити за гігієною порожнини рота після прорізування корінних зубів. Пам’ятайте: з цими зубками дитині жити все життя.

Напевно, багато хто з нас купують дитині дитячу зубну пасту і щітку, відповідну її віку – це чудово. Але в той же час одиниці обізнані в тому як правильно дотримуватися гігієни порожнини рота і зубів. Коли і як її починати? Давайте сьогодні розберемося в такому важливому питанні гігієни зубів у дітей.

Коли необхідно починати гігієну порожнини рота і зубів у дітей?

Можливо, це когось здивує, але починати домашню гігієну порожнини рота дитині необхідно ще до прорізування першого зуба, а професійну – після прорізування перших молочних зубів.

Так, процедуру очищення ясен дитини потрібно робити два рази в день з самого народження. За допомогою вологого марлевого тампона протирайте верхні і нижні ясна. Крім того, сьогодні можна придбати спеціальний тканинний напальчник для цих цілей.

Відповідь на не менш важливе питання, коли починати чистити зубки, однозначна: як тільки прорізався перший! Спочатку за допомогою шматочка марлі, змоченої в кип’яченій воді, потім використовуючи спеціальну щітку, яка одягається на палець.

Згодом можна малюкові довірити чистити зуби самому за допомогою зубної щітки з невеликою голівкою і м’якою щетиною. Чистити зуби дітям потрібно два рази в день, як і дорослим, однак, використовуючи спеціальну дитячу пасту. Підбирати дитячу зубну пасту необхідно суворо відповідно до віку дитини! Так, для чищення зубів дитиною до 3 років у складі зубної пасти не повинно бути з’єднань фтору, так як дуже часто вона її просто проковтує.

Необхідно пояснювати дитині, що належить дбати про гігієну всієї порожнини рота: очищати не тільки зуби, але і піднебіння, складки за щоками, полоскати рот водою. А в разі якщо є скупченість зубів їх необхідно додатково чистити, використовуючи зубну нитку.

А щоб всі сили не були витрачені даремно не забуваємо про важливу умову успіху – регулярність процедур. Чим раніше почнете вчити дитину, що незалежно від обставин чистити зубки потрібно кожен день вранці і ввечері, тим швидше це увійде йому в звичку. А навички правильної гігієни, закладені в дитинстві стануть запорукою красивої і здорової усмішки в дорослому майбутньому!

Чому так важливо доглядати за молочними зубами?

Часто до перших зубів відносяться як до тимчасового явища, мовляв, оскільки вони все одно скоро випадуть, не потребують догляду.

Це дуже серйозна помилка! Доглядати за тимчасовими зубами дуже важливо, адже саме вони спочатку обумовлюють правильне розташування постійних зубів. Своєчасно не вилікуваний молочний зуб може стати причиною пошкодження, а часом навіть погубити повністю зачатки корінних зубів.

Поряд з тим, здорові молочні зуби сприяють правильному формуванню щелеп і розвитку правильного прикусу. За допомогою молочних зубів дитина вчиться говорити, а також пережовує їжу, зберігаючи здоровим ще і власний шлунок.

 

При недостатній гігієні молочних зубів може накопичуватися м’який зубний наліт. Іноді, наліт настільки ущільнюється, що починає вбирати пігмент, через що зуби стають чітко чорними. Зазвичай такий наліт стає результатом хвороб шлунка або кишечника і вимагає професійного лікування. Видалити подібний наліт в домашніх умовах неможливо.

 

Тому так важливо приділяти пильну увагу турботі про здоров’я зубів дитини. Причому використовувати не тільки домашні, а й професійні методи чищення зубів, звернувшись за консультацією до стоматолога.

 

Запитаєте, невже дітям роблять процедуру зубної профгігієни, точніше професійного чищення зубів? Звичайно! Процедура дитячої регулярної профгігієни – це основний метод профілактики карієсу у дітей і запалення ясен.

Гігієна зубів у дітей – звертаємося до професіоналів

Як би нам не хотілося, проте, дитині досить важко чистити зубки якісно.

Кожен день емаль підпадає під вплив негативних чинників, які призводять до її руйнування. Серед них – вживання надмірної кількості вуглеводів і кислот, продуктів з харчовими барвниками і добавками, дуже холодної або, навпаки, надмірно гарячої їжі.

У свою чергу, наліт призводить до розвитку карієсу, оскільки є живильним середовищем для розмноження бактерій. Власне, тому емаль потрібно ретельно очищати, чого не завжди вдається домогтися в домашніх умовах, особливо якщо мова йде про дитячу гігіену. Тоді нам на допомогу прийде професійна гігієна зубів.

Професійна гігієна порожнини рота у маленьких дітей – це видалення зубного нальоту і аплікації лікувальних препаратів (фтору і т.д.). При проведенні подібної процедури 1 раз в 3-4 місяці є всі шанси уникнути проблем в області стоматології. Нижче наведені переваги професійного чищення зубів допоможуть краще зрозуміти про що йде мова. Отже, подібна процедура є:

профілактикою каріозних руйнувань;

профілактикою запальних, інфекційних процесів;

профілактикою стоматиту, пародонтиту;

усуває неприємний запах ротової порожнини.

 

Професійна гігієнічна чистка зубів полягає в знятті зубного нальоту за допомогою ультразвуку (скейлинг) або ручних інструментів (кюрети), обробці зуба за допомогою стоматологічних піскоструминних апаратів (Air Flow), і полірування з використанням спеціальних полірувальних паст. В результаті зуби стають природного білого відтінку.

Проведення профгігієни порожнини рота дітям має кілька етапів:

  • Зняття м’якого і твердого нальоту за допомогою спеціальних щіток, гумок і професійних паст
  • Полірування поверхні емалі, щоб запобігти подальшому накопиченню нальоту
  • Останній етап – ремінералізующая терапія, яка складається з аплікацій фтор-лаку або фтор-гелю для зміцнення зубної емалі. Така процедура допоможе впоратися навіть з карієсом в початковій стадії «білої плями».
  • За рекомендацією стоматолога може виникнути необхідність ще й у герметизації фісур – це запечатування спеціальним  матеріалом з фтором дуже вразливих для карієсу «ямочок» зуба.

Не варто недооцінювати важливість професійної чистки – адже під час неї лікар не тільки навчить дитину правильно піклуватися про свої зубки, але і підбере індивідуальні засоби або препарати – особливо це важливо при різних захворюваннях або дефектах порожнини рота. Наприклад, при скупченості звичайна зубна щітка не дуже ефективна, дитині в такому випадку потрібна спеціальна щітка.

Пам’ятка для батьків: як зберегти здоров’я зубів дитини

  • Батьки повинні ретельно простежити, щоб дитина дотримувався гігієну зубів і приблизно до восьми років допомагати йому чистити зубки, тому що до цього часу, як правило, у дитини ще не сформувалися правильні рухи чистки зубів.
  • Щоб виключити можливість того, що дитина проковтне небезпечно велику кількість зубної пасти, на щітку треба видавлювати грудочку пасти розміром з горошину.
  • Молочні зуби сильно схильні до впливу карієсу – т. зв. карієс молочної пляшки виникає, якщо малюкові регулярно дають пити підсолоджені напої – цукор дуже несприятливо впливає на зубну емаль.Навчіть дитину користуватися зубною ниткою для видалення залишків їжі між зубами.
  • Рекомендується навчати дітей основам правильного харчування, зводити до мінімуму «перекушування» між прийомами їжі, солодкі закуски і напої.
  • Навіть якщо при відсутності проблем, приходити на профілактичний огляд до дитячого стоматолога потрібно регулярно кожні півроку починаючи з річного віку.
  • Дотримуючись правил догляду за зубами у дітей, ви попереджуєте ризики виникнення захворювань ротової порожнини. Особистим прикладом батьки можуть показати дитині як доглядати за зубами і що ходити до лікаря – це зовсім не страшно.
Будемо
лікуватись
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (4.06 из 5 ) - 1,631 відгуків
Loading...