БЕЗКОШТОВНИЙ колл-центр
Багатоканальний колл-центр доброї стоматології для дітей Mom`s
0800 330 329

Протезування молочних зубів

1. Характеристики та переваги протезування молочних зубів у дітей

 

 

Протезуванням молочних зубів називається спеціалізована стоматологічна процедура, в ході якої на тимчасові дитячі зуби встановлюються коронки. Останні можуть виконуватися як з нержавіючої сталі (актуальні для жувальних елементів щелепи) або з цирконію (більше підходять для фронтальних зубів).

В ході протезування коронка фіксується таким чином, щоб повністю покривати тканину, який вона реставрує. Для вирішення цього завдання застосовують особливий цемент, що наноситься з усіх боків пошкодженого молочного зуба.

До ключових переваг дитячого протезування відносять:
 • Універсальність способу як інструменту збереження молочних зубів у випадку, якщо спостерігаються їх критичні травми або руйнування тканин.
 • Надання можливості малюкові ефективно пережовувати їжу, навіть якщо його справжні зуби не справляються з цим завданням.
 • Запобігання формуванню неправильного прикусу, виникненню дефектів дикції, пов’язаних з неповноцінним набором зубів.
 • Зведення до мінімуму ризику повторного руйнування молочних зубів, а також, що більш важливо, усунення ймовірності неправильного розвитку постійних зубів.

 

2. Процедура підбору коронки на тимчасові зуби

Дитяче протезування здатне допомогти дитині подолати проблеми, пов’язані з передчасним руйнуванням її молочних зубів. Головна особливість цієї процедури полягає в тому, що необхідність препарувати зуб не є обов’язковою. Стоматологу достатньо очистити місце від уражених тканин, після чого його можна реставрувати. Часу на це витрачається небагато, лікареві вдається зберегти найміцнішу частину зуба і, найважливіше, що за весь час лікування дитина не встигає отримати негативних емоцій від відвідування стоматолога.

З метою створення стоматологічних металоконструкцій для дітей зліпки попередньо не знімаються. За рахунок використання спеціального комплекту універсальних коронок можна вибрати ті з них, які максимально відповідають зубам дитини певного віку. Такий прийом економить пацієнтові і його батькам багато часу, оскільки всього за один раз вдається діагностувати проблему, підібрати протез і поставити його.

Коронка фіксується без болю і неприємних відчуттів. Спеціаліст застосовує місцеву анестезію (іноді – з застосуванням легкої седації або медикаментозного сну). Якщо маленького пацієнта занурюють в сон, то стає можливим за одне відвідування поставити кілька тимчасових протезів.

 

3. В яких ситуаціях спеціалісти Mom’s рекомендують протезування молочних зубів?

Дана методика реставрації тимчасових зубів актуалізується в цілому ряді випадків:

 1. Коли спостерігається швидкісне руйнування молочних зубів через карієс (якщо фіксується втрата більш, ніж двох третин зуба).
 2. У разі повного руйнування зуба карієсом.
 3. При наявності певних травм в ротовій порожнині, через які пошкоджуються окремі зуби (наприклад, при падінні, ударах і т.д.).
 4. В ході відновлення депульпованих зубів. Таке лікування дає можливість зберегти молочні зуби до моменту їх заміни на постійні. Процедура гарантує належний захист, як твердих тканин, що залишилися, так і тих, що стали тонкими й тендітними після лікування пульпіту.
 5. Коли здійснюється відновлення зубів, що зіткнулися з активним каріозним процесом.
 6. При діагностуванні бруксизму (більш відомого як скрегіт зубів).

 

Наші фахівці «за» застосування коронок щодо молочних зубів з кількох причин.

 • По-перше, ці протези явлють собою гарну альтернативу своїм зубам, роблять посмішку малюка більш природною і естетичною.
 • По-друге, вони не потребують заміни, оскільки усунення коронки відбувається природним чином, під час випадіння молочного, до якого він прикріплений.
 • По-третє, не існує строгих вікових обмежень відносно коронок. Їх можна ставити від 1-го року до 12 років.

 

Єдине обмеження, яке існує щодо протезування молочних зубів, стосується їх зовнішнього вигляду. Коронки з металу мають характерний колір, не ідентичний забарвленню емалі. За рахунок цього їх найчастіше рекомендують ставити саме на жувальні зуби.

 

Водночас, стоматологія «Mom’s» уклала договір з американським виробником дитячих коронок NuSmile на постачання коронок вже з попередньо встановленими вінірами. Тепер ми можемо ставити коронки на передні зуби без втрати естетичної складової і, водночас, гарантувати відсутність сколів до появи постійних зубів.

 

Послуга Вартість, грн.
Протезування молочного зуба металевими коронками NuSmile 1540
Протезування молочного зуба коронками с встановленими вінірами NuSmile 2970
Будемо
лікуватись
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (4.28 из 5 ) - 924 відгуків
Loading...