Безкоштовний контакт-центр доброї стоматології для дітей Mom`s
Записатися на прийом

Лікування зубів під седацією

Що таке седація?

Седація – це занурення пацієнта в розслаблений стан за допомогою вдихання азото-кисневої суміші. Відбувається це таким чином: в ході медичної процедури пацієнт вдихає заспокійливий газ, який подається через спеціальну маску. Головна особливість такої процедури полягає в тому, що, вдихаючи суміш закису азоту з киснем, людина занурюється в розслаблений стан, при цьому залишаючись у свідомості.

Відгуки пацієнтів при цій процедурі зводяться до відчуття спокою, деякої сонливості, розслабленості.

Седація закисом азоту: переваги застосування

*В ДАНИЙ ЧАС ПРОЦЕДУРА НЕ ДОСТУПНА

 • Найбільш дієвий і щадний метод усунення знервованого стану і страху;
 • Не має протипоказань для дорослих пацієнтів;
 • Процедура ефективна при лікуванні дітей;
 • Перед застосуванням немає необхідності здавати проби на можливість алергії;
 • Забезпечує більш ефективне і швидке лікування, скорочуючи кількість відвідувань лікаря;
 • Не викликає блювотний рефлекс на відміну від інших заспокійливих препаратів;
 • Досить швидко виводиться з організму;
 • Забезпечує можливість спілкування з пацієнтом, він залишається в свідомості і може реагувати на прохання лікаря.

Відмінність седації від наркозу

Лікування зубів із застосуванням седації і під наркозом – принципово різні методи. Під час седації пацієнт знаходиться в повній свідомості, може спокійно спілкуватися з лікарем, зберігаються ковтальні рефлекси, не порушується ритм дихання. Тоді як наркоз повністю відключає людину, його свідомість занурюється в сон і він не в змозі якимось чином реагувати на зовнішній вплив.

Анестезія та знеболюючі препарати

Седація не є заміною анестезії. Паралельно з нею використовуються традиційні види знеболювання – локальна анестезія. Багатьох батьків турбує реакція дитини на знеболюючий укол. Седація в дитячій стоматології проводиться перед здійсненням будь-якого втручання. До того ж сам закис азоту впливає як легке знеболювальне, а досвідчений дитячий стоматолог, при допомозі нехитрих прийомів зробить укол зовсім непомітно для дитини. Більше того, за маскою, через яку дитина буде вдихати суміш газів, він навіть не помітить в руках у доктора маленького уколу.

Седація: протипоказання та безпека застосування

Дана методика не має протипоказань ні для дітей, ні для дорослих. Суміш газів є однією з найбільш ефективних і безпечних для здоров’я серед існуючих в медицині на сьогоднішній день. Вона не викликає звикання, не має надто сильного впливу на організм, вона досить проста в застосуванні і швидко виводиться з організму. Під впливом суміші ви залишаєтеся в свідомості, при цьому зберігаються всі рефлекси, рівномірне дихання, адекватна реакція на події.

Особливості седації в стоматології?

Седація в стоматології в нашій країні почала застосуються відносно недавно, тоді як зарубіжні клініки все мають великий досвід у її використанні. В основному це країни з прогресивними методами лікування та обслуговування клієнтів. Приміром, у США, Ізраїлі і Великобританії дана методика задіяна при лікуванні зубів протягом останніх 30 років. Таким чином, седація в стоматології, відгуки про яку можна знайти тільки позитивні як з боку фахівців, так і з боку їх клієнтів, скоро стане поширеною і в клініках України.

Лікування зубів під седацією: інструкція перед застосуванням

 • Готуючись до візиту до стоматолога необхідно не перевантажувати шлунок важкою їжею, досить злегка перекусити. У зворотному випадку є ймовірність, що під час процедури закрутиться голова і виникне відчуття нудоти і тяжкості у шлунку.
 • Перед початком процедури потрібно повідомити свого стоматолога про наявність захворювань дихальних шляхів, в результаті чого буде складно дихати через ніс. Якщо такі є, процедура може бути менш ефективною.
 • Не рекомендується вживати будь-які медичні препарати в день здійснення процедури.
 • Суміш кисню та азоту – це найбільш ефективний і безпечний метод, який дозволяє заспокоїти пацієнта, а лікарю швидко провести всі необхідні маніпуляції. Серед його основних властивостей слід виділити те, що він не зв’язується з білками і вже через 2-3 хвилини виводиться з організму. Як тільки маска буде знята, вплив газу відразу припиниться.

Коли рекомендовано застосовувати седацію

 • Досить складно проводити дитяче лікування зубів. Седація допоможе зробити цей процес менш лякаючим для дитини. Особливо рекомендовано проводити седацію під час першого відвідування стоматолога, для того щоб уникнути негативного досвіду і створити для дитини позитивний образ лікаря. Адже навколо і так достатньо дратівливих чинників для малюка, таких як нові запахи, інструменти, сторонні люди. Все це і так лякає дитину, якщо до цього додати больові відчуття, то при згадці про стоматолога наступного разу не уникнути сліз і істерик.
 • Також седація рекомендується при тривалому лікуванні більше 40 – 50 хвилин. Для дитини складно висидіти стільки часу на одному місці, тому розслаблення і заспокійлива дія благотворно вплине як на його стан, так і на процес лікування взагалі.
 • У разі підвищеного блювотного рефлексу даний метод також є особливо дієвим.

Седація: протипоказання для дітей

 • Утруднене дихання через ніс;
 • Наявність гострих або хронічних захворювань на стадії загострення;
 • Занадто юний вік, коли дитина не може піти на діалог, зрозуміти що від нього хочуть і виконати запропоновані йому дії.
 • Якщо дитина занадто мала, і ні за яких обставин не бажає співпрацювати з лікарем, причиною цього може бути попередній негативний досвід. У такому випадку глибока седація може стати альтернативним варіантом, вона полягає в зануренні пацієнта в несвідомий стан.

Переваги проведення легкої седації в клініці Mom’s:

 • Процедуру седації з використанням суміші закису азоту і кисню у нас здійснюють тільки штатні, кваліфіковані і досвідчені дитячі анестезіологи.
 • Подача медичних газів реалізується за допомогою наркозно-дихального апарату Dragger, що свідчить про дуже точне дозування суміші, що вдихається, а також про високу якість проведення процедури як такої.
 • Mom’s – одна з небагатьох стоматологій в Україні, яка надає послугу легкої седації сумішшю медичних газів.
Назва послуги
Вартість, грн
Назва послуги
Легка седація сумішшю медичних газів
Вартість, грн
від 780
Ціни актуальні на дату:

Відгуки

Написати коментар
Інші послуги стоматології Mom's
Отримати консультацію