Безкоштовний контакт-центр
Записатися на прийом

Лікування зубів під седацією

Лікування зубів під седацією в Києві

Що таке седація?

Седація – це занурення пацієнта в розслаблений стан за допомогою вдихання азото-кисневої суміші. Відбувається це таким чином: в ході медичної процедури пацієнт вдихає заспокійливий газ, який подається через спеціальну маску. Головна особливість такої процедури полягає в тому, що, вдихаючи суміш закису азоту з киснем, людина занурюється в розслаблений стан, при цьому залишаючись у свідомості.

Відгуки пацієнтів при цій процедурі зводяться до відчуття спокою, деякої сонливості, розслабленості.

Седація закисом азоту: переваги застосування

*В ДАНИЙ ЧАС ПРОЦЕДУРА НЕ ДОСТУПНА

 • Найбільш дієвий і щадний метод усунення знервованого стану і страху;
 • Не має протипоказань для дорослих пацієнтів;
 • Процедура ефективна при лікуванні дітей;
 • Перед застосуванням немає необхідності здавати проби на можливість алергії;
 • Забезпечує більш ефективне і швидке лікування, скорочуючи кількість відвідувань лікаря;
 • Не викликає блювотний рефлекс на відміну від інших заспокійливих препаратів;
 • Досить швидко виводиться з організму;
 • Забезпечує можливість спілкування з пацієнтом, він залишається в свідомості і може реагувати на прохання лікаря.

Відмінність седації від наркозу

Лікування зубів із застосуванням седації і під наркозом – принципово різні методи. Під час седації пацієнт знаходиться в повній свідомості, може спокійно спілкуватися з лікарем, зберігаються ковтальні рефлекси, не порушується ритм дихання. Тоді як наркоз повністю відключає людину, його свідомість занурюється в сон і він не в змозі якимось чином реагувати на зовнішній вплив.

Анестезія та знеболюючі препарати

Лікування зубів під седацією дітям

Седація не є заміною анестезії. Паралельно з нею використовуються традиційні види знеболювання – локальна анестезія. Багатьох батьків турбує реакція дитини на знеболюючий укол. Седація в дитячій стоматології проводиться перед здійсненням будь-якого втручання. До того ж сам закис азоту впливає як легке знеболювальне, а досвідчений дитячий стоматолог, при допомозі нехитрих прийомів зробить укол зовсім непомітно для дитини. Більше того, за маскою, через яку дитина буде вдихати суміш газів, він навіть не помітить в руках у доктора маленького уколу.

Седація: протипоказання та безпека застосування

Дана методика не має протипоказань ні для дітей, ні для дорослих. Суміш газів є однією з найбільш ефективних і безпечних для здоров’я серед існуючих в медицині на сьогоднішній день. Вона не викликає звикання, не має надто сильного впливу на організм, вона досить проста в застосуванні і швидко виводиться з організму. Під впливом суміші ви залишаєтеся в свідомості, при цьому зберігаються всі рефлекси, рівномірне дихання, адекватна реакція на події.

Особливості седації в стоматології?

Седація в стоматології в нашій країні почала застосуються відносно недавно, тоді як зарубіжні клініки все мають великий досвід у її використанні. В основному це країни з прогресивними методами лікування та обслуговування клієнтів. Приміром, у США, Ізраїлі і Великобританії дана методика задіяна при лікуванні зубів протягом останніх 30 років. Таким чином, седація в стоматології, відгуки про яку можна знайти тільки позитивні як з боку фахівців, так і з боку їх клієнтів, скоро стане поширеною і в клініках України.

Лікування зубів під седацією: інструкція перед застосуванням

 • Готуючись до візиту до стоматолога необхідно не перевантажувати шлунок важкою їжею, досить злегка перекусити. У зворотному випадку є ймовірність, що під час процедури закрутиться голова і виникне відчуття нудоти і тяжкості у шлунку.
 • Перед початком процедури потрібно повідомити свого стоматолога про наявність захворювань дихальних шляхів, в результаті чого буде складно дихати через ніс. Якщо такі є, процедура може бути менш ефективною.
 • Не рекомендується вживати будь-які медичні препарати в день здійснення процедури.
 • Суміш кисню та азоту – це найбільш ефективний і безпечний метод, який дозволяє заспокоїти пацієнта, а лікарю швидко провести всі необхідні маніпуляції. Серед його основних властивостей слід виділити те, що він не зв’язується з білками і вже через 2-3 хвилини виводиться з організму. Як тільки маска буде знята, вплив газу відразу припиниться.

Коли рекомендовано застосовувати седацію

 • Досить складно проводити дитяче лікування зубів. Седація допоможе зробити цей процес менш лякаючим для дитини. Особливо рекомендовано проводити седацію під час першого відвідування стоматолога, для того щоб уникнути негативного досвіду і створити для дитини позитивний образ лікаря. Адже навколо і так достатньо дратівливих чинників для малюка, таких як нові запахи, інструменти, сторонні люди. Все це і так лякає дитину, якщо до цього додати больові відчуття, то при згадці про стоматолога наступного разу не уникнути сліз і істерик.
 • Також седація рекомендується при тривалому лікуванні більше 40 – 50 хвилин. Для дитини складно висидіти стільки часу на одному місці, тому розслаблення і заспокійлива дія благотворно вплине як на його стан, так і на процес лікування взагалі.
 • У разі підвищеного блювотного рефлексу даний метод також є особливо дієвим.

Седація: протипоказання для дітей

 • Утруднене дихання через ніс;
 • Наявність гострих або хронічних захворювань на стадії загострення;
 • Занадто юний вік, коли дитина не може піти на діалог, зрозуміти що від нього хочуть і виконати запропоновані йому дії.
 • Якщо дитина занадто мала, і ні за яких обставин не бажає співпрацювати з лікарем, причиною цього може бути попередній негативний досвід. У такому випадку глибока седація може стати альтернативним варіантом, вона полягає в зануренні пацієнта в несвідомий стан.

Переваги проведення легкої седації в клініці Mom’s:

 • Процедуру седації з використанням суміші закису азоту і кисню у нас здійснюють тільки штатні, кваліфіковані і досвідчені дитячі анестезіологи.
 • Подача медичних газів реалізується за допомогою наркозно-дихального апарату Dragger, що свідчить про дуже точне дозування суміші, що вдихається, а також про високу якість проведення процедури як такої.
 • Mom’s – одна з небагатьох стоматологій в Україні, яка надає послугу легкої седації сумішшю медичних газів.
Назва послуги
Вартість, грн
Назва послуги
Наркоз протягом 60 хвилин
Вартість, грн
4000
Назва послуги
Кожні наступні 30 хвилин
Вартість, грн
2000
Назва послуги
Після наркозне спостереження
Вартість, грн
1300
Ціни актуальні на дату: 28/09/2023

Відгуки

Написати коментар
Інші послуги стоматології Mom's
Отримати консультацію