БЕЗКОШТОВНИЙ колл-центр
Безкоштовний колл-центр доброї стоматології для дітей Mom`s

Шкірні алергопроби на анестетик

 

Що таке прик-тест

Сучасна стоматологія, і, особливо, – дитяча, орієнтована не тільки на те, щоб надати якісні послуги пацієнту, але і зробити це максимально безболісно. Звичайно ж, в таких випадках виправдане застосування анестетиків. При необхідності застосування анестетиків, здійснюється протокол ведення стоматологічних пацієнтів, в процесі якого батьки надають дані про наявність у дитини реакцій на той чи інший анестетик, і інші алергени. У разі важкого анамнезу, дитячі стоматологи Mom’s рекомендують проведення прик-тесту і направляють у відповідні алергоцентри.

 

Прик-тест проводиться наступним чином:

  • На оброблену антисептиком ділянку шкіри внутрішньої сторони передпліччя наносяться краплі алергену для діагностики.
  • Проводиться мікропрокол шкірного покриву.
  • Через 20 хвилин відомий результат проведеної діагностики.

Якщо виникає почервоніння (гіперемія) на місці проколу більше 1 см і припухлість більше 0,5 см, то алергени вважаються позитивними.

За даними Pub Med про дослідження Erciyes University School of Medicine спільно з Ankara University School of Medicine в області тестування реакції пацієнтів на місцеві анестетики в реальних умовах було виявлено наступні найпоширеніші причини звернення для проведення прик-тесту:

  • Наявність історії прийому препаратів, що містять наркотичні речовини.
  • Друга причина – безпосередня історія алергії на конкретний анестетик.
  • Астма була третьою за поширеністю причиною звернення.

Таким чином, прик-тест не проводиться обов’язково, а лише в разі медичних показань.

ЧОМУ НІ

За даними МОЗ, використання прик-тестів хоч і є найбільш фізіологічним і специфічним, але – найменш чутливим і точним для визначення можливої ​​алергічної реакції. Вона може бути пов’язана з безліччю факторів, в стоматології це можуть бути стоматологічні матеріали для ротової порожнини і багато іншого, тому для отримання достовірних результатів, необхідно звертатися в спеціалізовані алергологічні установи для проведення радіоіммуносорбентного тесту, тесту на трансформацію лімфоцитів, патч-тест. Стоматологія Mom’s відмовилася від проведення прик-тесту на анестетики для дітей без обтяженого аллергоанамнеза, так як дана послуга не може показувати об’єктивні результати. Адже якщо немає реакції, то це ще не означає, що алергічної реакції на анестетик у дитини немає. Для виявлення реакції необхідно повторно обстежитися за допомогою внутрішньошкірних методів з додатковою дозою місцевої анестезії. Внутрішньошкірний тест включає в себе ін’єкцію дуже невеликої кількості алергену під шкіру на плечі, як тест на туберкульоз.

“Робити всім алергопроби в обов’язковому порядку безглуздо. Справа в тому, що алергія може виникнути на будь-який лікарський препарат, на будь-яке природне речовина і навіть … на препарат від алергії! І, крім того, негативний результат алергопроби абсолютно не гарантія того, що алергічної реакції на цю речовину не виникне в майбутньому “- лікар-хірург-імплантолог Олег Пономарьов.

Що ж з цього є реальною загрозою і причиною направлення дитини на алергопроби в спеціалізовані центри?

У реальному житті напрямок на алергопроби необхідно тільки пацієнтам з історією множинних реакцій до лікарських засобів, що містять наркотичні речовини або специфічні алергени.

Астматикам і пацієнтам з іншими алергічними захворюваннями, без алергії на наркотики або місцеві анестетики, прик-тест призначається в рекомендаційному порядку і здійснюється на розсуд батьків.

Будемо
лікуватись
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (4.23 из 5 ) - 1,023 відгуків
Loading...