Як підготувати дитину до візиту в дитячу стоматологію? | Клініка Mom's
БЕЗКОШТОВНИЙ контакт-центр

Безкоштовний контакт-центр доброї стоматології для дітей Mom`s

Як підготувати дитину до стоматологічного прийому?

 

Майже всі дорослі бояться відвідувати стоматолога, навіть планові огляди перетворюються на справжні тортури. Цей страх родом з дитинства. Пам’ятаєте, як батьки вели вас за руку до лікарні до страшного «зубного», який робив вам дуже боляче й неприємно? А ось сучасним дітям пощастило набагато більше.

Звичайно, і зараз дантистам доводиться проводити не дуже приємні маніпуляції в ротовій порожнині, через які відвідування стоматології може залишити неприємні спогади. Але в наших силах зробити так, щоб у дітей не сформувалася стійка антипатія до стоматологів. До того ж рівень сучасної медицини дуже високий: майже всі операції проводяться на сучасному обладнанні з використанням різних видів знеболювання, швидко й легко. А батьки можуть допомогти зробити перші відвідини стоматолога приємною, безболісною й навіть цікавою подією.

Допоможіть дитині уникнути непотрібного стресу

Батьки повинні розуміти, що перший візит до дантиста — це новий досвід для малюка, який може стати як позитивним, так і негативним. Все залежить від настрою, з яким малюк йде до лікаря. До факторів стресу, які порушують емоційний стан дитини й згодом формують боязнь стоматолога, відносяться:

 • Необхідність переносити біль. Малюки дуже чутливі до болю, не вміють переживати й пригнічувати його, через що такий вплив генерує величезну кількість негативних емоцій.
 • Абсолютно нова обстановка, стерильні кімнати з запахом медикаментів, незнайомі люди — все це насторожує дитину, змушує її відчувати страх.
 • Невідомість найближчого майбутнього, тривога про те, що і яким чином буде робити лікар, наскільки це буде болісно й до яких наслідків призведе. Дитина переживає, уявляючи, що з нею має трапиться, накручує себе.
 • Занепокоєння батьків, близьких людей. Якщо малюк помічає ознаки тривоги й страху на обличчях своїх рідних, то є велика ймовірність, що вони передадуться і йому теж.

Як підготувати дитину до першого візиту в стоматологічну клініку

Записавшись з малюком до дитячого стоматолога, постарайтеся налаштувати його на спілкування з лікарем, щоб він нічого не боявся в кабінеті доктора, поводився впевнено й не отримав негативного досвіду. Для цього рекомендується за 2-3 дні до першого відвідування стоматолога розмовляти з сином або дочкою про майбутній візит. Говоріть про це позитивно, як про важливий і необхідний захід.

   Можна задіяти кілька прийомів:

 • в ігровій формі розповісти про візит до стоматологічної клініки;
 • скласти або прочитати казку про те, чому потрібно ходити до лікарів, які лікують зуби;
 • звертаючись до логіки малюка, пояснити плюси від відвідування зубного лікаря.

Важливо розповісти дитині, що саме робитиме лікар, які інструменти він застосовує, як виглядає його кабінет, що за операції він проводить. Така підготовка допоможе юному пацієнту легко зорієнтуватися на новому місці, спокійно реагувати на маніпуляції, які проводитиме лікар. Розповіді про клініку краще супроводжувати історією про те, що станеться після її відвідування. Наприклад, пообіцяти малюкові похід у кіно або на його улюблені атракціони.

Ні в якому разі не варто брехати дитині. Якщо вона запитає про те, наскільки процедури, що проводяться, болючі або неприємні, можна сказати, що, можливо, це буде трохи неприємно. Не варто згущувати фарби, але обіцяти, що буде «зовсім не боляче», теж неправильно.

Напередодні візиту запитайте в малюка, з ким він більше хоче піти до лікаря — з мамою чи татом, з обома батьками. Нехай він самостійно прийме рішення й відчує, що його думка теж є важливою. Так він буде більш впевнений у собі й не стане сумніватися в успішному результаті відвідування стоматолога.

Ваші дії в день візиту до стоматолога

Перед походом до лікаря з малюком варто звернути увагу на його емоційний і фізичний стан. Якщо дитина занадто збуджена або, навпаки, погано себе почуває й апатична, краще відкласти візит на інший день.

Фахівці нашої стоматології рекомендують батькам маленьких пацієнтів:

 • не вживати слова з негативним забарвленням, описуючи візит до стоматолога: «боляче», «страшно», «не переживай», «потерпи» і т. д.;
 • додатково проговорити правила поведінки в кабінеті доктора, нагадати про ввічливість і особливості спілкування з дорослими;
 • підготувати дитину до процедур, в ігровій формі розповісти про те, чому похід до цього доктора так важливий, пробудити його інтерес до маніпуляцій, які проводитиме доктор;
 • мотивувати малюка, пообіцявши йому цікаве проведення часу, довгоочікувану книгу або іграшку, улюблене блюдо після повернення з клініки;
 • забезпечити дитині хороший відпочинок напередодні відвідин стоматолога.

 

ЧЕКАЄМО НА ВАС!

Будемо
лікуватись
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (4.06 из 5 ) - 1,633 відгуків
Loading...