БЕЗКОШТОВНИЙ колл-центр
Багатоканальний колл-центр доброї стоматології для дітей Mom`s
0800 330 329

Як підготувати дитину до стоматологічного прийому?

1. Підготовка дитини до візиту дитячого стоматолога – запорука успішного результату заходу!

 

 

Майже всі дорослі бояться ходити до стоматологів. Цей страх йде корінням в дитинство, коли батьки вели нас за руку в невідому лікарню до зубного лікаря, який робив дуже боляче і неприємно.

Звичайно, нікуди не подіти того факту, що дантисти часто роблять неприємні маніпуляції в ротовій порожнині, а їх відвідування рідко виявляється райдужним і безболісним. Проте, варто докласти зусиль, щоб у ваших дітей не сформувалося сильної антипатії до стоматологів. До того ж сьогодні рівень медицини набагато вище, ніж був раніше: майже всі операції проводяться з знеболенням, швидко і легко, на сучасному обладнанні.

У сучасних малюків є  можливість не здобути страху до стоматологів. Однак допомогти їм в цій нелегкій справі здатні тільки люблячі батьки. Варто постаратися зробити перший візит дитини до стоматолога приємним, безболісним і навіть цікавим.

2. Як допомогти дитині уникнути непотрібного стресу під час походу до стоматолога.

Батьки повинні розуміти, що перший візит до стоматолога – це новий досвід для малюка, який може стати як позитивним, так і негативним. Все залежить від правильного настрою. До числа стресогенних факторів, які порушують емоційний стан дитини і, згодом, формують страх до стоматолога, належать:

 • Необхідність переносити біль. Малі діти дуже чутливі до болю, не вміють її переносити або пригнічувати її, внаслідок чого такий вплив генерує величезну кількість негативних емоцій.
 • Абсолютно нова атмосфера, стерильні кімнати з запахами медикаментів, невідомі люди з незрозумілими завданнями – все це насторожує дитину, змушує її відчувати страх, небезпеку.
 • Невідоме найближче майбутнє, тривога з приводу лікарських маніпуляцій, незнання наскільки буде боляче та до яких наслідків може призвести. Дитина переживає з приводу того, що з нею трапиться, накручує себе.
 • Занепокоєння батьків, близьких людей. Якщо малюк фіксує ознаки тривоги і страху у своїх рідних, то ймовірність, що вони і йому передадуться, стає дуже великою.

3. Як підготувати дитину до першого візиту в стоматологічну клініку?

Записавшись з малюком до дитячого стоматолога, потрібно провести відповідну підготовчу роботу, щоб дитина нічого не боялася в кабінеті доктора, поводилася впевнено і не отримувала негативних емоцій. Для цього рекомендується почати розмову з сином або дочкою про майбутній захід за 2-3 дня до першого відвідування лікаря. Робити це слід в позитивних або нейтральних тонах, розповідаючи про переваги і важливості такого походу до клініки.

Можна також скористатися декількома методами інформування малюка. Наприклад:

 • задіяти ігрову форму – зімітувати візит в стоматологічну клініку;
 • скласти або прочитати казку про те, чому потрібно ходити до лікарів, які лікують зуби;
 • аргументовано, апелюючи до логіки, викласти аргументи на користь відвідування стоматолога.

 

Вкрай важливо заздалегідь описати дитині, що буде робити лікар, які інструменти він застосовує, як виглядає його кабінет, що за операції він проводить на. Така підготовка позбавить юного пацієнта від сюрпризів, допоможе йому легко зорієнтуватися на новому місці, вбереже від неприємних сюрпризів. Розповіді про клініку краще супроводжувати інформацією про те, що станеться після її відвідування. Наприклад, пообіцяти малюкові похід в кіно або на його улюблені атракціони.

Ні в якому разі не варто брехати дитині. Якщо вона запитає про біль або неприємні відчуття під час майбутніх процедур, можна сказати, що можливо, вони будуть трохи неприємними. Не потрібно залякувати, та й дарувати нездійсненну надію теж не варто.

Не завадить запитати у малюка напередодні, з ким він більше хоче піти до лікаря: з мамою або татом, а може з обома батьками. Нехай він самостійно прийме рішення і відчує, що його думка теж важлива. Це додасть йому додаткової впевненості у собі.

Запорука успішної підготовки до заходу криється в манері викладу інформації, правильному настрої дитини. Доброзичливість, спокій і позитив разом з логічними аргументами і корисними відомостями про стоматологію, як дуже корисну річ, обов’язково зроблять свою справу і створять у маленького пацієнта правильний настрій.

ЩО ПОТРІБНО РОБИТИ В ДЕНЬ ВІДВІДУВАННЯ ДИТЯЧОГО ЛІКАРЯ?

Перед візитом лікаря, варто звернути увагу на емоційний і фізичний стан дитини. Якщо спостерігаються тривожні симптоми, на зразок надмірного збудження, апатії або поганого самопочуття, краще відкласти візит на інший день. Крім цього, батькам юного пацієнта стоматологічної клініки рекомендується також:

 

 • утриматися від вживання слів з негативною конотацією: «боляче», «страшно», «не хвилюйся», «біль» і т.д.;
 • додатково обговорити правила поведінки в кабінеті доктора, нагадати про ввічливість і особливість спілкування з дорослими;
 • підготувати дитину до тих чи інших процедур, в ігровій формі розповісти про важливість візиту до лікарні, зацікавити її маніпуляціями, які буде проводити доктор;
 • мотивувати малюка, пообіцяти йому цікаве проведення часу після повернення з клініки, довгоочікувану книгу або іграшку, улюблену страву тощо;
 • забезпечити дитині добрий сон напередодні візиту стоматолога, захистити її від фізичного перенавантаження і втоми, дати добре відпочити.

 

ЧЕКАЄМО НА ВАС В НАШІЙ КЛІНІЦІ!

Будемо
лікуватись
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (4.28 из 5 ) - 923 відгуків
Loading...