Як зменшити і попередити підвищену чутливість зубів? | Клiнiка Mom’s
БЕЗКОШТОВНИЙ контакт-центр

Безкоштовний контакт-центр доброї стоматології для дітей Mom`s

Як зменшити і попередити підвищену чутливість зубів?

Під час вживання їжі або напоїв у вас виникають неприємні хворобливі відчуття? Багато хто вважає, що подібна зубна реакція є нормою, аргументуючи її наявність тим, що у них всього лише підвищена чутливість зубів. Чи є цей стан настільки «нешкідливим», чи все ж потрібно проконсультуватися зі стоматологом? Давайте розбиратися.
За статистикою, в наш час з подібною проблемою в стоматологічні клініки України звертається близько 40% пацієнтів, а у світі понад 60%. Згідно медичної термінології такий стан відомо, як «гіперестезія». Гіперестезія проявляється у вигляді хворобливих відчуттів при дії подразників різного характеру. Варто розуміти, що підвищена чутливість виникає в результаті того, що відбувається руйнування і витончення емалі або наявності карієсу на зубах. Більш того, при несвоєчасній діагностиці, або лікуванні мають всі шанси виникнути супутні хвороби порожнини рота.
Тому в даній статті ми розповімо про ефективні способи усунення чутливості зубів. А також ви зможете ознайомитися з повною симптоматикою і причинами подібної реакції зубів.

Чому з’являється чутливість зубів?

В середньому люди, що страждають від чутливості зубів, мають вік від 20 до 50 років, однак і діти нерідко стикаються з подібною проблемою. Хворобливі відчуття можуть виникати при вживанні надто холодних або гарячих продуктів. З часом проблема може посилитися і буде виникати зубна реакція у вигляді гострого болю навіть від впливу холодного повітря або натискання на уражену ділянку при чищенні зубів. Біль може носити короткочасний і тривалий характер, іноді вона зникає, але потім знову повертається. Люди дуже часто при перших проявах дискомфорту ігнорують лікування. Це негативно позначається як на здоров’ї хворого, так і на його психологічному стані. А все тому, що відбувається оголення дентину м’якої тканини зуба, що знаходиться перед емаллю і яснами.

Дентин – стійка, ущільнена, бліда субстанція, що формує головну масу зуба і визначає його форму. Він має безліч маленьких каналів, які ведуть від верхньої частини емалі і до самого центру зуба, де розташований нерв. З часом дентин може, потоншуватися і при різних подразниках (напої, їжа), нерв збуджується, що призводить до хворобливих відчуттів. Якщо не вживати заходів десна опуститься, що призведе до різних захворювань порожнини рота. Дентин являє істотну значимість у збереженні емалі.
Є безліч причин оголення дентину, давайте ознайомимося з найбільш поширеними:

 • Буває, що через неправильну гігієну порожнини рота може утворитися оголення шийок зубів – пародонтоз. Це наліт з бактерій, який щодня осідає на яснах, вражає їх, і починається запальний процес.
 • При патологічній звичці скрипіти зубами уві сні. В медицині відома, як «бруксизм». Скоріше всього він утворюється на нервовому фоніі, бажано відразу звернутися до психіатра.
 • Нестача в організмі вітамінів і мінералів фосфору, калію, магнію для підтримки нормального стану емалі.
 • Також при патологічній стисливості зубів або клиновидного дефекту. Найчастіше це відбувається після професійного відбілювання або повної чистки зубів у стоматолога.
 • На сьогоднішній день безліч людей звертається до зубного лікаря з проблемою, якою є карієс. Необхідно відразу його лікувати поки уражені клітини емалі не заразили здорові ділянки зубів. А при присутності білих плям на зубах, потрібно негайно звернутися до стоматолога, так як це первинна стадія карієсу.
 • Надмірне вживання кислих, солодких або солоних продуктів також сприяє руйнуванню нашої емалі. Варто також утримуватися від надміру ретельного чищення зубів, що може призвести до стирання зубної емалі і отримати проблему з підвищеною чутливістю.
 • Незворотної шкоди емалі зубів можуть навіть завдати трав’яні чаї. Бристольські працівники стоматологічного факультету провели дослідження і довели, що це кисле середовище. Прийнято вважати, що це альтернативний напій, але він у кілька разів шкідливіший, ніж кислотовмісні напої.
 • Зробити зуби більш уразливими можуть навіть інфекційні захворювання, порушені вірусами і бактеріями. Всілякі захворювання, які особливо супроводжуються високою температурою роблять зуби більш чутливими.
 • У період вагітності або коли йде етап грудного вигодовування. В цей час жінка вживає недостатню кількість вітамінів, погано харчується, що призводить до руйнування емалі.

Лікування чутливості зубів

Яке лікування гіперестезії є найбільш ефективним? Все залежить від переваги хворого. Звичайно, лікування повинно бути після консультації з досвідченим фахівцем. Він допоможе вам з’ясувати причину чутливості і провести ряд обстежень. Після візуального огляду стоматолог може вас відправити на рентген, після чого призначить необхідне лікування.

Існує величезна кількість спеціалізованих засобів за доглядом порожнини рота, такі як зубні пасти, мазі, гелі, лікарські засоби для полоскання. Проте, для вибору найбільш підходящого вам не зайвим буде проконсультуватися з вашим стоматологом. При виборі пасти, віддавайте перевагу тим, у складі яких хлорид калію, натрій і кальцій. Подібні пасти відмінно підходять для щоденного застосування. Різні ополіскувачі можуть зняти симптоматичну гіперестезію, а також додатково попередити інші захворювання порожнини рота. Стоматологи радять їх використовувати після кожного прийому їжі.
Один з методів лікування полягає у впливі на механізм розвитку проблеми. Стоматолог закриє нервові канали, що утворилися, спеціальними препаратами, які дозволяють наситити емаль кальцієм, при необхідності обробляти спеціальними лаками, призначить електрофорез та інші процедури. Канали, коли закриваються, знижується чутливість, завдяки такій процедурі зубна емаль робиться товстіше і міцніше.
Чутливість зубів добре піддається лікуванню мінералами. Процес ремінералізації проходить у кілька етапів. Після кожного відвідування стоматолога буде відчуватися істотне поліпшення і зниження гіперестезії.
Часто згодом відвідування стоматолога і проведення будь-якої лікарської маніпуляції ви можете відчувати біль в зубі на те чи інше роздратування. Можливо, що навколо дефекту поверхню емалі обробляли спеціальними засобами, щоб зафіксувалася пломба і надійно трималася. Не хвилюйтеся, зверніться ще раз до фахівця, він виявить і усуне проблему.

Ефективні методи профілактики гіперестезії

Для того щоб попередити появу гіперестезії зубів, необхідно вжити наступні заходи:

 • Дотримуйтеся постійної гігієни порожнини рота.
 • Вибирайте пластичну середньої жорсткості зубну щітку, щоб при чищенні зубів було менше шкоди емалі.
 • Застосовуйте пасти, які призначені для чищення чутливих зубів.
 • Користуйтеся зубною ниткою, вона прекрасно видаляє всі забруднення між зубами.
 • Ще змалечку потрібно привчати малюка чистити зуби двічі на день, вранці і ввечері, обполіскувати рот після прийому їжі.
 • Завдяки збалансованому харчуванню відновити і зміцнити зубну емаль дуже легко. Корисно приймати комплекс вітамінів, які поліпшать стан зубів і самопочуття організму.

 • Для зміцнення ясен і зубів корисно їсти натуральні продукти, в яких містяться так званий природний кальцій: сир, молоко, морква, яйця, риба і навіть шкаралупа від яєць перетерта в порошок. Також дуже корисно вживати в їжу ягоди: брусницю, чорницю, особливо це допоможе для людей, у яких запалюються ясна. Плоди можна придбати в магазинах в зимовий період, а в літній зібрати самостійно.
 • Не радимо гризти тверді предмети, розкушувати горіхи. Тут можна здогадатися, що подібна дія негативно позначається на емалі зубів. Більше того, під час такого процесу з легкістю можна зламати зуб, що поведе за собою безліч інших проблем.
 • Якщо Ви деякий час користувалися відбілюючими засобами, припиніть користуватися або замініть, велика ймовірність що подразником є цей засіб.

 

 

 

Такі перевірені методи, без сумніву, допоможуть уникнути багатьох проблем із зубами, збережуть вам білосніжну посмішку. Існує багато серйозних стоматологічних захворювань, які самостійно усунути неможливо. Будь-яку неприємність завжди легше попередити, ніж боротися з наслідками. Не лінуйтеся ходити до стоматолога, адже лише лікар зможе визначити правильний діагноз і метод його лікування, частина яких лікується вдома. Але якщо вже ведете самостійну боротьбу, наш викладений план, допоможе вам досягти бажаної мети.

 

Будемо
лікуватись
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (4.06 из 5 ) - 1,633 відгуків
Loading...