Зубна нитка: поради по застосуванню | Клiнiка Mom’s
БЕЗКОШТОВНИЙ контакт-центр

Безкоштовний контакт-центр доброї стоматології для дітей Mom`s

Зубна нитка: поради по застосуванню

Здорові зуби – це одна з основних ознак здоров’я людини. Щоб як можна довше зберегти свої зуби міцними і красивими, необхідно слідувати декільком порадам:

 • правильно чистити зуби;
 • відповідально ставитися до вибору засобу для гігієни зубної порожнини (зубна щітка, паста, ополіскувач і зубна нитка);
 • профілактичний візит до стоматолога повинен бути не рідше двох разів на рік.

Винайдена в 1819 році, зубна нитка швидко знайшла своїх шанувальників. Чистота рота була важлива завжди протягом багатьох століть. Зубна нитка досягає місць, недоступних зубній щітці і допомагає позбавитися від залишків їжі та нальоту. Це її основне завдання. Частота її застосування може бути різною, але не рідше одного разу в день.
Сучасний асортимент зубних ниток дуже великий, вони бувають різних видів: круглі і плоскі, вкриті воском чи ні. Така різноманітність дозволяє пацієнтам вибрати саме ту нитку, яка відповідала б їхнім потребам. Зубні нитки виготовляються з різних матеріалів: шовку, капрону, ацетату.
Залежно від мети використання зубні нитки бувають різні і можуть оброблятися воском. Вощені нитки не розшаровуються під час використання, так як покриті спеціальним восковим складом, а не вощені поділяються на волокна і здатні очистити велику поверхню зуба. Як правило, зубні нитки випускають в невеликих упаковках, які зручно носити в сумці.
Іноді зубні нитки просочуються спеціальними лікувальними, антисептичними або ароматичними сполуками. Це робиться для того, щоб зробити процес очищення зубів не тільки корисним, але і приємним.
Зубна нитка незамінна при очищенні різних стоматологічних пристроїв: зубних протезів, засобів для вирівнювання зубів та ін. У цьому випадку застосовується спеціальна зубна нитка, розроблена для таких випадків. Однак щоб переконатися в ефективності нитки для чищення зубів, потрібно знати, як правильно її застосовувати.

 

Правильне використання зубної нитки

Перед першим використанням зубної нитки уважно прочитайте інструкцію, подивіться навчальні відео або прислуховуйтеся до рекомендацій дантиста або стоматолога.
Щоб використовувати зубну нитку максимально ефективно, ознайомтеся з правильною технікою чищення:

 • Використовуйте досить довгу нитку. Візьміть приблизно 45 сантиметрів зубної нитки, після чого обмотайте ниткою середній палець правої руки. Потім палець лівої руки потрібно обмотати ниткою так, щоб відрізок нитки був довжиною приблизно 10 сантиметрів.

   

 • Важливо починати процедуру з верхніх зубів. Необхідно помістити нитку між зубними проміжками, потім дуже акуратно провести нитку до самої десни.

   

 • Чистіть зуби, проводячи ниткою зверху вниз. Приступаючи до чищення наступних зубів, пересувайте нитку так, щоб кожен з них був очищений невикористаною частиною.

   

 • Використану частину оберніть нитку на палець правої руки. Допомагайте собі великими пальцями.

  Застосування правильної техніки дозволить ефективно очистити проміжки між зубами, тим самим забезпечуючи здоров’я зубів і ясен.

Як часто користуватися зубною ниткою?

Зубна нитка (флосс) – це додатковий засіб гігієни порожнини рота, яке застосовується для очищення міжзубних проміжків і забезпечує профілактику виникнення карієсу і хвороб періодонта. На сьогоднішній день зубні нитки — основний засіб для очищення міжзубних проміжків зубів. Ниткою слід користуватися при кожному чищенні зубів щіткою, до або після чистити зубною ниткою – неважливо. Але, більшість воліє робити це після чищення зубною щіткою. По-перше, так легше звикнути до регулярного використання нитки, а по-друге, так є гарантія, що наші зуби будуть ретельно очищені. Якщо немає можливості використовувати нитку після кожного чищення зубів щіткою, то важливо проводити цю процедуру хоча б раз у день. В цьому випадку, краще всього використовувати зубну нитку ввечері, таким чином можна обмежити розмноження бактерій під час сну. Як правило, чистка зубів ниткою повинна тривати близько 3 хвилин. Після кожного використання нитки важливо ретельно прополоскати рот, позбувшись таким чином від накопичених бактерій.

Як вибрати хорошу зубну нитку?

Вибір типу зубної нитки в значній мірі повинен залежати від особистих

уподобань користувача. Але є кілька важливих деталей, які варто врахувати при покупці зубної нитки:

 

 • Якщо проміжки між зубами великі, то краще придбати широку зубну нитку
 • Вибір аромату зубної нитки ніяк не впливає на ефективність продукту, але якщо аромат придбаної нитки вам не подобатись, це може означати менш часте її використання.
 • Краще всього вибирати зубну нитку, що містить фторид

Зубна нитка: різновиди

У магазинах чи аптеках, представлений величезний вибір зубних ниток, що відрізняються за матеріалом, товщиною і навіть смаком. При купівлі зубної нитки, можна вибрати наступні варіанти:

 • Не вощена – краще очищає.
 • Вощена – як зрозуміло з назви, така нитка просочена або покрита шаром воску, за рахунок чого легше проникає у вузькі проміжки. Таку зубну нитку стоматологи рекомендують “новачкам” – тим дорослим, які тільки вчаться застосовувати цей засіб гігієни порожнини рота, а також дітям.
 • Відбілююча
 • З фторидом – додатковий захист від зубного карієсу і періодонтиту
 • З ментолом – добре освіжає дихання
 • Антибактеріальна

Чому важливо використовувати зубну нитку?

Ні для кого не секрет, що якісний догляд за порожниною рота, в тому числі і чищення зубів ниткою допомагає зберегти посмішку здоровою і красивою.
Основними причинами, за якими чищення зубів має стати щоденним ритуалом є:

 • Зубний камінь

Наліт, коли він не видаляється з поверхні зуба, накопичується і може затвердіти, тим самим перетворившись на зубний камінь. Щоденне використання зубної нитки дозволить попередити утворення зубного каменю.

 • Карієс

Не видалені відкладення їжі, що перебувають у зубних проміжках є живильною речовиною для кислотоутворюючих бактерій, які провокують утворення бляшок. Ось чому важливо позбуватися від дрібних залишків їжі у важкодоступних місцях з допомогою зубної нитки.

 • Хвороба ясен

Основною причиною більшості захворювань пародонту є бактерії, які містяться в зубних відкладеннях. Проте, використовуючи зубну нитку, і цим самим видаляючи наліт і бактерії можна звести до мінімуму подібні захворювання.

 • Халітоз (несвіжий запах з рота)

Всі вищезгадані захворювання можуть стати причиною несвіжого дихання і неприємного запаху з рота, і найкращим способом боротьби з ними є зубна нитка.

Висновки

І наостанок, важливо пам’ятати, що хоча стоматологія сьогодні дуже розвинена, і навіть серйозні проблеми і хвороби зубів можна вилікувати, завжди легше і дешевше піклуватися про здоров’я порожнини рота за допомогою ефективних гігієнічних процедур, включаючи при цьому щоденне використання зубної нитки.
Перед початком користування зубною ниткою, бажано проконсультуватися з лікарем стоматологом і знати ряд обмежень:

 • зубна нитка протипоказана при проблемних яснах;
 • під час чищення зубною ниткою не можна робити різкі рухи, щоб не пошкодити ясна;
 • тільки лікар стоматолог може дати докладні рекомендації, який тип нитки підійде пацієнту в тому чи іншому випадку.

Основна користь від застосування зубної нитки – це додаткова якісна чистка зубів. Якщо спільно і одночасно застосовувати щітку і зубну нитку, то буде очищена вся поверхня зуба, значить, він не буде підданий карієсу та іншим стоматологічним захворюванням. Все це робить зубну нитку незамінним атрибутом правильної гігієни порожнини рота. Ще однією позитивною рисою використання зубної нитки є те, що її можна застосовувати і в похідних умовах, коли зубна щітка недоступна.
У той же час існує один основний мінус використання зубної нитки. Основна проблема при чищенні ниткою – це пошкодження і подальше запалення ясен, що може призвести до втрати зуба. Якщо ясна запалені, кровоточать або просто слабкі, то необхідно спочатку їх вилікувати і зміцнити, а після консультації з лікарем стоматологом починати користуватися зубною ниткою. Також варто зазначити, що одночасне застосування зубної щітки, нитки та ополіскувача для гігієни порожнини рота допоможе зберегти зуби здоровими на довгі роки.
Кожен пацієнт сам вирішує питання про те, наскільки шкідлива або корисна зубна нитка саме для нього.

Будемо
лікуватись
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (4.06 из 5 ) - 1,633 відгуків
Loading...