Записатися на прийом
Безкоштовний контакт-центр

Чому регулярні візити до стоматолога настільки важливі

10.03.2020

Кожен, хто хоч раз переживав зубний біль погодиться з тим, що будь-які захворювання порожнини рота краще вилікувати заздалегідь, і не допускати критичних ситуацій.

Доступність інформації часто вносить певні особливості у взаєминах лікаря і пацієнта. З різних джерел можна отримати відомості про стоматологічні хвороби і методи їхнього лікування, що нерідко стає причиною ще більших сумнівів, наростають побоювання, візит до стоматолога відкладається на деякий час.

Пам’ятайте, що огляд не займає багато часу. Але постановка діагнозу і знання реальної картини – це величезний крок. Зробіть його, щоб побороти свої страхи. У цій статті розглянемо, що роблять стоматологи і наскільки важливо регулярно перевіряти зуби.

Навіщо потрібний профілактичний огляд

Якщо дійсно хочеться мати здорові зуби і при цьому не витрачати величезні кошти на їх лікування необхідно зрозуміти, що стоматологи є важливою частиною нашого життя, які повертають нам не тільки сяючу посмішку, але і здоров’я. Нас привчили думати по іншому, ставитися до своїх зубів як до чогось незначного, ніби без них в житті нічого не зміниться, а їх втрата ніяк не вплине на загальне здоров’я людини. На жаль це не так! І дуже шкода, що це розуміють далеко не всі наші співвітчизники. Адже головною метою лікаря-стоматолога, як і будь-якого лікаря іншої спеціальності, – не просто вилікувати хворобу, а не допустити її.

Отже, чому до стоматолога треба йти тоді, коли ще не болить:

 • Своєчасне відвідування стоматолога допоможе заздалегідь попередити Вас про виникнення проблеми і допоможе усунути її в самому початку. Так іноді досить на початкових стадіях карієсу (який неозброєним оком не помітний) скорегувати харчування, застосувати необхідний ополіскувач або зубну пасту, щоб уникнути не тільки пломбування зуба і зберегти його здоровим, але і запобігти серйозним стоматологічним захворюванням, які призводять до сильного зубного болю або видалення зуба.
 • Неприємний запах з роту, просідання ясен, розхитування зубів і їх випадіння – це можна запобігти! На ранніх стадіях пародонтоз досить легко і недорого лікується, але початок захворювання може діагностувати лише лікар-стоматолог.
 • Стоматолог може виявити ознаки інших захворювань на ранніх стадіях, у тому числі гіпертонії, діабету, ВІЛ, герпесу і т. д.
 • Хороший приклад для своїх дітей і формування правильних стандартів. Навчаючи свою дитину (в тому числі і власним досвідом) відвідувати стоматолога на ранній стадії, Ви допомагаєте їй не тільки не боятися стоматолога (коли існує асоціація: якщо стоматолог – значить боляче), але і вчить піклуватися про себе і своє здоров’я.
 • Регулярне відвідування стоматолога врятує вас від втрати свого робочого часу в подальшому. Дослідження показали, що поганий стан зубів, значно знижує продуктивність людини! Зубні болі можуть змусити людину не вийти на роботу. Вторинні інфекції, до яких найчастіше приводить халатне ставлення до свого здоров’я, призводять до серйозних хвороб. Зазвичай від зубного болю ніхто не застрахований. Але регулярне відвідування стоматолога зводить ризик до нуля.
  Не чекайте коли зубний біль прийде до Вас. Кілька хвилин, які Ви виділите раз у півроку для контрольного огляду у стоматолога допоможуть Вам зберегти місяці безболісною і щасливого життя сучасної людини

Що відбувається під час візиту до стоматолога?

Для початку необхідно вибрати стоматолога, на огляді у якого вам буде комфортно. Наступним кроком буде запис на огляд, до того як у вас виникнуть проблеми з зубами.

Під час першого візиту лікар ознайомиться з вашої медичною картою та ознайомиться із станом ваших зубів. Також розповість про правильний догляд за порожниною рота, і якщо є необхідність проведе чистку, призначить рентген або проведе інші необхідні маніпуляції.
Якщо регулярно відвідувати стоматолога, то найчастіше більшість візитів є профілактичними оглядами, які допоможуть Вам зберегти здорові і чисті зуби, а також допоможуть запобігти розвитку захворювань.

Консультація стоматолога: діагностика і лікування зубів

Своєчасна діагностика зубів і порожнини рота дозволяє уникнути больових відчуттів, складного і дорогого лікування на запущеній стадії. Багато стоматологів рекомендують відвідувати їх для огляду зубів не рідше, ніж 1 раз за 6 місяців. Однак, якщо ви маєте проблемні зуби або захворювання, що вимагають постійного контролю, то візит до зубного лікаря повинен відбуватися частіше.

Діагностика зубів направлена на огляд, виявлення проблеми і постановку правильного діагнозу. Саме від неї залежить, наскільки ефективним буде лікування, і які матеріали для нього потрібно вибрати.
Види стоматологічної діагностики:

 • огляд за допомогою комп’ютера. Даний вид діагностики потрібна при лікуванні серйозних захворювань, наприклад, для визначення стадії і швидкості розвитку пульпіту. Комп’ютер допомагає правильно визначити захворювання, знайти його вогнище і вибрати план лікування;
 • апаратна діагностика. Більшість сучасних апаратів спрямовані на те, щоб замінити рентгенівське опромінення і знизити його. Також вони дають більш точну картину того, що відбувається в місцях, недоступних людському оку. Наприклад, все частіше стоматологи пропонують зробити об’ємний 3D знімок зуба, який допоможе визначити ступінь захворювання зуба;
 • комп’ютерна томографія, дозволяє виявляти на ранніх стадіях пульпіт, карієс, кісту, пухлину, патологію, руйнування зубної емалі і пошкодження зуба.

Існують також спеціальні апарати для визначення глибини зубного каналу. Вони допомагають здійснити максимально ефективну чистку. Часто в платних клініках використовується мікроскоп, що дозволяє побачити навіть найдрібніші патології.
Переваги звернення в стоматологію:

 • професійні клініки стежать за тим, щоб лікування відбувалося в повній стерильності і безпеки для пацієнта;
 • кожен лікар налаштований на мінімізацію больових відчуттів під час лікування, тому необхідно діагностувати патологічні процеси на ранніх стадіях;
 • досвідчені фахівці стежать за сучасними тенденціями, що дозволяє лікувати зуби швидко, ефективно і практично безболісно;
 • саме висококваліфікований стоматолог може індивідуально підібрати вам анестетик і розробити план лікування;
 • хороша стоматологія – це відкритий доступ до документації та сертифікатів, ввічливий персонал і якісні матеріали.

Як подолати страх перед стоматологом?

У багатьох з нас візит до стоматолога викликає панічний страх. Навіть якщо ви не уникаєте візиту до стоматолога, атмосфера біля кабінету лікаря, як правило, буває напруженою. Що зробити, щоб страх не паралізував?
Фахівці радять:

 • Виберіть надійного стоматолога. Якщо у вас немає постійного лікаря, якому ви довіряєте, зверніться до знайомих за рекомендаціями. Звичайно, вам вдасться знайти того єдиного.
 • Розпитайте лікаря про хід лікування. Переважна більшість людей бояться невідомості. Якщо лікар детально пояснить, що він буде робити, які інструменти використовувати, то це допоможе вам розслабитися.
 • Найбільший страх, пов’язаний з лікуванням, стосується болю, який може виникнути під час лікування. У цьому випадку є тільки один спосіб уникнути страху перед болем – анестезія. Сучасні фармакологічні препарати не тільки дуже ефективні, але і безпечні для здоров’я.
 • Не бійтеся, а якщо не можете впоратися зі страхом, розкажіть про це своєму стоматологу. Він постарається бути більш делікатним.
 • Ефективний спосіб звести до мінімуму страх перед стоматологом – записатися на прийом вранці. Чому? Страх посилюється в міру очікування.
 • Дуже корисний спосіб розслабитися в стоматологічному кріслі – прослуховування музики. Багато стоматологів дозволяють своїм пацієнтам надягати навушники. В результаті ви не тільки розслабитеся, але і не почуєте звуки стоматологічного обладнання та інструментів.

І головна порада:

 • Ніколи не нехтуйте гігієною порожнини рота, відвідуйте стоматолога раз на півроку. По-перше, часті візити стануть для вас звичними, а по-друге, ви позбудетеся від хвороби, перш ніж вона розвинеться. Зрештою, чим менше проблем, тим менше болю.

Піклуйтеся про зуби регулярно, і відвідування стоматолога не буде таким страшним.

Висновок

Ставтеся уважно до догляду за порожниною рота і не забувайте про своєчасну профілактику зубних хвороб, щоб запобігти втраті зубів. Проходьте регулярні огляди у стоматолога, хоча б кожні півроку, і ретельно доглядайте за зубами – тоді ваші онуки будуть захоплюватися вашими власними здоровими зубами, а не штучними коронками.

Коментарі
Марія Іванова
12.03.2020

Дуже корисна стаття, дякую!

Іван Петрович
11.03.2020

Дуже корисна стаття, дякую!

Написати коментар
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.