Безкоштовний контакт-центр
Записатися на прийом

Видалення молочних і постійних зубів

Видалення молочних і постійних зубів в Києві

Видалення зубів і в дитячому, і в дорослому віці викликає сильне занепокоєння. І це зрозуміло, адже зуб — важливий орган людського тіла.

У яких випадках необхідне видалення тимчасових зубів?

Хиткий зуб заважає малюкові їсти, викликає хворобливі відчуття й змушує батьків хвилюватися, як би він не випав під час сну й не потрапив у дихальні шляхи. Тому молочні зуби потрібно видаляти, коли вони стають рухомими й заважають росту постійних.

Ще одна причина для видалення тимчасового зуба — він не випадає, а поруч уже починає рости новий, постійний, викликаючи біль. Зазвичай такі проблеми виникають у віці 5-7 років. Але для наших лікарів не існує складних випадків — видалити молочний зуб можна легко й без уколу, якого так бояться діти. Для знеболення використовується аплікаційна анестезія.

Додаткові показання до видалення молочних зубів

Дуже часто молочний зуб доводиться видаляти через те, що він може зіпсувати прикус дитини або змінити положення сусідніх зубів. В цьому випадку тимчасовий зуб повністю нерухомий. Щоб безболісно його видалити, застосовується анестезія. Зараз вибір анестетиків досить широкий, і доктору не важко підібрати підходящий для конкретного пацієнта. Враховується безліч факторів: місце зуба в дузі, анатомія, вік дитини, її емоційний стан, реакція на медикаменти. Про свій вибір лікар повинен повідомити й дитину, й батьків.

Трапляються випадки, коли зуб потрібно видаляти тому, що його неможливо вилікувати. Це стосується як молочних, так і постійних зубів. Перед видаленням проводиться повна діагностика стану зуба. Якщо врятувати зуб неможливо, його потрібно негайно видалити, оскільки він може завдати шкоди здоров’ю малюка. Зіпсований молочний зуб, що не був видалений вчасно, може сильно пошкодити ясна, через що не зможе вирости постійний зуб, спровокувати розвиток запалення кістки. А це неминуче спричинить оперативне втручання в стаціонарі з довгим курсом реабілітації.

Постійні зуби лікувати набагато простіше, ніж молочні, хоча і їх іноді доводиться видаляти за рекомендацією лікаря.

При виявленні проблем з зубом лікар-стоматолог призначає лікування. Якщо ж воно не допомагає, й існує ризик виникнення серйозних ускладнень, лікар приймає рішення видалити пошкоджений зуб.

Як видаляють зуби в стоматології Mom’s

Видалення дитячих зубів вимагає більш ретельної підготовки, ніж у дорослих, проводиться з місцевим знеболенням за допомогою уколу, якого так бояться діти. Молочні зуби, які вже хитаються, видаляють без уколу, знеболюючи місце проведення маніпуляції за допомогою аплікації анестетика. Нерухомі молочні зуби видаляються за допомогою спеціального знеболювального препарату.

Молочні зуби зазвичай видаляються легко і без особливих хворобливих відчуттів. Але бувають випадки, коли видалення молочних зубів супроводжується ускладненнями: руйнується коронка, змінюються особливості будови кореня, з’являються спайки в кістковій тканині або запалюються ясна.

Видалення як тимчасових, так і постійних зубів у Mom’s проводять тільки досвідчені хірурги-стоматологи.

Видалення молочних зубів в Києві

Як поводитись після видалення молочного зуба

Фахівці рекомендують дотримуватися кількох простих правил:

  • Не чіпати місце, де нещодавно був зуб, язиком і, тим більше, руками.
  • Не чистити зуби й не полоскати ротову порожнину, як мінімум, перші 6 годин після видалення зуба.
  • Не приймати їжу протягом двох годин після операції, протягом доби можна їсти тільки холодну, перетерту або м’яку їжу. Жувати краще здорової стороною щелепи. Не можна їсти гарячі страви й рідини, будь-які газовані напої.
  • Уникати фізичних навантажень наступного дня після процедури.
  • При появі або посиленні болю прийняти болезаспокійливий препарат, рекомендований лікарем.

У перші дні після видалення зуба доглядати за ротовою порожниною доведеться ретельно, але максимально делікатно.

Послуга
Вартість, грн
Послуга
Видалення одного тимчасового зуба
Вартість, грн
від 420
Послуга
Видалення одного постійного зуба
Вартість, грн
від 1200
Ціни актуальні на дату: 05/03/2024

Відгуки

Написати коментар
Інші послуги стоматології Mom's
Отримати консультацію