Безкоштовний контакт-центр доброї стоматології для дітей Mom`s
Записатися на прийом

Лікування карієсу зубів у дітей

Молочні дитячі зуби так само, як і постійні зуби в дорослих, піддаються різноманітним стоматологічним захворюванням. Найчастіше вони страждають від карієсу, периоститу, пульпіту, неправильного прикусу, періодонтиту. При наявності перших ознак цих хвороб варто звернутися до лікарів, що спеціалізуються на лікуванні зубів у дітей.

Карієс молочних зубів у дітей: причини, різновиди, лікування

Одна з найпоширеніших стоматологічних патологій, з якою стикаються пацієнти різного віку, — карієс. Медична статистика стверджує, що до розвитку цього захворювання має схильність понад 98% населення планети.

Карієс викликає руйнування зубних тканин і гниття, що провокує утворення дірок, критичних деформацій і навіть повне руйнування зубів. Офіційно причиною карієсу зубів у дітей вважається недотримання належної гігієни порожнини рота, неправильне харчування, активне розмноження мікробів на поверхні зубів, а також дефіцит фтору. Карієс діагностується практично у всіх дітей. Саме тому стоматологи його лідером серед хронічних дитячих захворювань.

Карієс тимчасових зубів у дітей молодшого віку розвивається через зловживання напоями з високим вмістом цукру (соки, молочні суміші). Його друга назва — «пляшковий карієс». Харчуючись цукром, бактерії активно розмножуються в ротовій порожнині й викликають появу чорних плям на зубах, а потім і поступове їх руйнування.

Розвиток карієсу молочних зубів у підлітків викликають бактерії, які розмножуються в роті на шматочках продуктів, що залишилися після вживання їжі. Ці мікроорганізми продукують молочну кислоту, яка робить емаль молочних зубів тоншою, через що в них утворюються дірки. Через ці отвори мікроби проникають в дентин — «серце» кожного зуба. Такий процес викликає швидку втрату молочного зуба, якщо своєчасно не розпочати лікування карієсу у дітей.

У своєму розвитку карієс проходить 4 стадії:

  • Каріозна пляма — початкова стадія, коли зубну емаль починають атакувати мікроби. Проявляється вона в появі невеликої білої плямки, якої легко позбутися за допомогою спеціального розчину, що наноситься на шийку зуба.
  • Поверхневий карієс — огрубіння крейдяної плями, ослаблення емалі зуба. Симптом — біль від впливу гарячої або холодної їжі, підвищена чутливість зубів при вживанні солодкого.
  • Карієс середнього типу — стадія, на якій проблема стає явною: хворий зуб періодично ниє і майже весь час страждає від впливу температури. На цій стадії потрібне лікування карієсу молочних зубів у дітей за допомогою пломбування.
  • Глибокий або яскраво виражений карієс діагностується при руйнуванні дентину й ураженні нерву зуба. Цей етап є критичним, і фахівцеві доводиться усувати пошкоджені тканини, а препарована ділянку закривається пломбою, яка перешкоджає подальшому проникненню бактерій.

В залежності від того, який ступінь розвитку захворювання діагностується в кожному конкретному випадку, лікарі можуть рекомендувати різні варіанти лікування карієсу молочних зубів у дітей.

На ранніх стадіях найактуальніше застосовувати ремінералізацію або фторування — ще є можливість відновити цілісність емалі. На більш пізніх етапах зуб від карієсу очищується механічним способом, після чого встановлюється пломба, яка застигає під впливом світла.

У період, коли у підлітків відбувається зміна молочних зубів на постійні, регулярне відвідування стоматолога стає ще більш важливим. Своєчасне лікування карієсу постійних зубів у дітей дає можливість запобігти цілій низці хвороб, які можуть розвинутися в майбутньому.

 

Пульпіт: симптоматика й лікування

Пульпіт у юних пацієнтів може проявлятися по-різному: протікати без симптомів або ж виражатися підвищеною чутливістю зубів до температурних перепадів, специфічної їжі.

Це захворювання може протікати в гострій або в хронічній формі.

  • Гостра форма проявляється сильним болем, який посилюється вночі, а також від впливу на зуб холоду й тепла.
  • Хронічний пульпіт найчастіше протікає без симптомів або зі слабкою симптоматикою. Він небезпечний тим, що легко може перейти в більш серйозне захворювання — періодонтит.

Пульпіт у дітей лікується проведенням механічної та медикаментозної обробки кореневих каналів — депульпації. Лікар видаляє нерв і пломбує канал. Робиться це за два відвідування.

Як діагностувати й вилікувати періодонтит

Періодонтит — захворювання складне, оскільки являє собою запущений карієс, який перейшов у пульпіт, серйозно пошкодивши зубні тканини.

Гостра форма хвороби виражається в появі локалізованого гострого й постійного болю. Спочатку він ниючий, пізніше посилюється, стає різким, пульсуючим, важко переноситься пацієнтами. В окремих випадках формується гнійне запалення. Гострий процес може тривати від декількох днів до декількох тижнів.

На першій стадії біль тривалий і безперервний, зуб дуже чутливий при накусуванні.

На другій стадії біль стає постійним супутником, з’являється відчуття висунення проблемного зуба з зубної дуги. Можливий також набряк м’яких тканин, а також реакція лімфатичних вузлів.

Послуга
Вартість, грн
Послуга
Індивідуальний набір стерильних інструментів
Вартість, грн
150
Послуга
Прицільний рентген знімок
Вартість, грн
250
Послуга
Знеболювання ін'єкційне (з або без аплікаційної анестезії)
Вартість, грн
300
Послуга
Лікувальна пломба (накладення Девіт-С) / Тимчасова пломба
Вартість, грн
590
Послуга
Лікування карієсу одного тимчасового зуба, яке закінчується пломбою
Вартість, грн
900/1200
Послуга
Лікування пульпіту одного молочного зуба
Вартість, грн
від 1210 до 1990
Ціни актуальні на дату:

Відгуки

Коментарі

test

Написати коментар
Інші послуги стоматології Mom's
Отримати консультацію