Безкоштовний контакт-центр
Записатися на прийом

Лікування карієсу зубів у дітей

Лікування карієсу зубів у дітей в Києві

Молочні дитячі зуби так само, як і постійні зуби в дорослих, піддаються різноманітним стоматологічним захворюванням. Найчастіше вони страждають від карієсу, периоститу, пульпіту, неправильного прикусу, періодонтиту. При наявності перших ознак цих хвороб варто звернутися до лікарів, що спеціалізуються на лікуванні зубів у дітей.

Карієс молочних зубів у дітей: причини, різновиди, лікування

Одна з найпоширеніших стоматологічних патологій, з якою стикаються пацієнти різного віку, — карієс. Медична статистика стверджує, що до розвитку цього захворювання має схильність понад 98% населення планети.

Карієс викликає руйнування зубних тканин і гниття, що провокує утворення дірок, критичних деформацій і навіть повне руйнування зубів. Офіційно причиною карієсу зубів у дітей вважається недотримання належної гігієни порожнини рота, неправильне харчування, активне розмноження мікробів на поверхні зубів, а також дефіцит фтору. Карієс діагностується практично у всіх дітей. Саме тому стоматологи його лідером серед хронічних дитячих захворювань.

Карієс тимчасових зубів у дітей молодшого віку розвивається через зловживання напоями з високим вмістом цукру (соки, молочні суміші). Його друга назва — «пляшковий карієс». Харчуючись цукром, бактерії активно розмножуються в ротовій порожнині й викликають появу чорних плям на зубах, а потім і поступове їх руйнування.

Розвиток карієсу молочних зубів у підлітків викликають бактерії, які розмножуються в роті на шматочках продуктів, що залишилися після вживання їжі. Ці мікроорганізми продукують молочну кислоту, яка робить емаль молочних зубів тоншою, через що в них утворюються дірки. Через ці отвори мікроби проникають в дентин — «серце» кожного зуба. Такий процес викликає швидку втрату молочного зуба, якщо своєчасно не розпочати лікування карієсу у дітей.

У своєму розвитку карієс проходить 4 стадії:

  • Каріозна пляма — початкова стадія, коли зубну емаль починають атакувати мікроби. Проявляється вона в появі невеликої білої плямки, якої легко позбутися за допомогою спеціального розчину, що наноситься на шийку зуба.
  • Поверхневий карієс — огрубіння крейдяної плями, ослаблення емалі зуба. Симптом — біль від впливу гарячої або холодної їжі, підвищена чутливість зубів при вживанні солодкого.
  • Карієс середнього типу — стадія, на якій проблема стає явною: хворий зуб періодично ниє і майже весь час страждає від впливу температури. На цій стадії потрібне лікування карієсу молочних зубів у дітей за допомогою пломбування.
  • Глибокий або яскраво виражений карієс діагностується при руйнуванні дентину й ураженні нерву зуба. Цей етап є критичним, і фахівцеві доводиться усувати пошкоджені тканини, а препарована ділянку закривається пломбою, яка перешкоджає подальшому проникненню бактерій.

В залежності від того, який ступінь розвитку захворювання діагностується в кожному конкретному випадку, лікарі можуть рекомендувати різні варіанти лікування карієсу молочних зубів у дітей.

На ранніх стадіях найактуальніше застосовувати ремінералізацію або фторування — ще є можливість відновити цілісність емалі. На більш пізніх етапах зуб від карієсу очищується механічним способом, після чого встановлюється пломба, яка застигає під впливом світла.

У період, коли у підлітків відбувається зміна молочних зубів на постійні, регулярне відвідування стоматолога стає ще більш важливим. Своєчасне лікування карієсу постійних зубів у дітей дає можливість запобігти цілій низці хвороб, які можуть розвинутися в майбутньому.

 

Пульпіт: симптоматика й лікування

Лікування дитячого карієсу

Пульпіт у юних пацієнтів може проявлятися по-різному: протікати без симптомів або ж виражатися підвищеною чутливістю зубів до температурних перепадів, специфічної їжі.

Це захворювання може протікати в гострій або в хронічній формі.

  • Гостра форма проявляється сильним болем, який посилюється вночі, а також від впливу на зуб холоду й тепла.
  • Хронічний пульпіт найчастіше протікає без симптомів або зі слабкою симптоматикою. Він небезпечний тим, що легко може перейти в більш серйозне захворювання — періодонтит.

Пульпіт у дітей лікується проведенням механічної та медикаментозної обробки кореневих каналів — депульпації. Лікар видаляє нерв і пломбує канал. Робиться це за два відвідування.

Як діагностувати й вилікувати періодонтит

Періодонтит — захворювання складне, оскільки являє собою запущений карієс, який перейшов у пульпіт, серйозно пошкодивши зубні тканини.

Гостра форма хвороби виражається в появі локалізованого гострого й постійного болю. Спочатку він ниючий, пізніше посилюється, стає різким, пульсуючим, важко переноситься пацієнтами. В окремих випадках формується гнійне запалення. Гострий процес може тривати від декількох днів до декількох тижнів.

На першій стадії біль тривалий і безперервний, зуб дуже чутливий при накусуванні.

На другій стадії біль стає постійним супутником, з’являється відчуття висунення проблемного зуба з зубної дуги. Можливий також набряк м’яких тканин, а також реакція лімфатичних вузлів.

Лікування карієсу ціна

Лікування карієсу — ціна послуги
Вартість, грн
Лікування карієсу — ціна послуги
Індивідуальний набір стерильних інструментів
Вартість, грн
150
Лікування карієсу — ціна послуги
Прицільний рентген знімок
Вартість, грн
250
Лікування карієсу — ціна послуги
Знеболювання ін'єкційне (з або без аплікаційної анестезії)
Вартість, грн
300
Лікування карієсу — ціна послуги
Лікувальна пломба / Тимчасова пломба
Вартість, грн
710
Лікування карієсу — ціна послуги
Лікування карієсу одного тимчасового зуба, яке закінчується пломбою
Вартість, грн
1100-1750
Лікування карієсу — ціна послуги
Лікування пульпіту одного молочного зуба
Вартість, грн
1200-2650
Ціни актуальні на дату: 21/04/2024

Відгуки

Коментарі

test

Написати коментар
Інші послуги стоматології Mom's
Отримати консультацію