Безкоштовний контакт-центр
Записатися на прийом

Дієта для здорових зубів

Здорова, красива посмішка – це візитна картка кожної людини. Більшість людей приділяють велику увагу гігієні порожнини рота. І добре, тому що стан зубів впливає на здоров’я всього тіла. Крім правильної гігієни порожнини рота, регулярних візитів до лікаря, правильне харчування також дуже важливе. Тому що, те, що ми їмо, також впливає на стан зубів. Дуже важлива збалансована дієта з раннього віку! Щоб зуби були здоровими, треба знати, які продукти впливають на них погано, а які навпаки корисні. Дієта дуже сильно впливає на гігієну порожнини рота – якщо ви їсте нездорову їжу, у вас ніколи не буде красивої і здорової посмішки.

Дієта, зміцнює наші зуби, повинна містити відповідну кількість мінералів, а також вітаміни, які полегшують їх всмоктування.

Як доглядати за зубами – здорова усмішка і дієта

На жаль, неможливо позбутися від карієсу, якщо їсти солодощі, пити багато кави, чорного чаю або червоного вина – зуби не будуть білосніжними.
Здорові зуби необхідні не тільки для естетики, але перш за все тому, що вони впливають на все тіло. Бактерії, які викликають карієс, можуть завдати шкоди різним органам і викликати, зокрема головний біль, біль у горлі, стенокардію. Зубні захворювання також небезпечні для серця: якщо бактерії потрапляють в кров, вони можуть викликати її згущення, що ускладнює роботу серця. Крім того, токсини можуть бути виявлені в пошкоджених зубах, що може призвести до пошкодження суглобів або підшлункової залози.

Здорова усмішка – чого уникати?

Найбільш шкідливими для здоров’я наших зубів є продукти, що містять цукор. Вони призводять до підкислення навколишнього середовища в роті і зростання бактерій. Насамперед, додають багато цукру в їжу, таку як всілякі солодощі, сухі сніданки, соки і напої, джем і т. д. Що стосується фруктози, що міститься у фруктах або лактози в молоці, вони також знижують рН рота, але не настільки, як сахароза або мальтоза.

При тривалому контакті з зубами особливо шкідливі такі підсолоджені продукти як: карамель, ірис, льодяники на паличці. Якщо вам потрібно їсти щось солодке, виберіть шматочок шоколаду.
Інша група продуктів, які чинять негативний вплив на здоров’я зубів, є високо обробленими продуктами. Це все солоні закуски, сушені страви, готові соуси, китайські супи і так далі. Вони містять багато консервантів, підсилювачів смаку та іншого. Вони пошкоджують емаль і прилипають до поверхні зубів, що ускладнює їх промивання через слину.
Сигарети також впливають на зуби. Вони викликають не тільки утворення темних відкладень на зубах, але і пошкодження слизової оболонки порожнини рота. Кава і чорний чай також можуть викликати утворення осаду.
Крім того, будьте обережні, якщо їсте цитрусові. Їх вживання викликає кислотну ерозію емалі – зуби стають дуже чутливими до механічних пошкоджень. Рішення просте – відразу після вживання цитрусових (і переважно інших фруктів) не чистіть зуби. Можна тільки промити їх водою, але, щоб почистити щіткою, зачекайте не менше півгодини.

Як доглядати за зубами – необхідні поживні речовини

Велику роль відіграють продукти, які споживаються на початку і наприкінці їжі. Тому варто починати з кріогенних продуктів і закінчувати каріо статичними (які захищають від карієсу). Важливо обмежити вживання закусок між основними прийомами їжі, оскільки часті прийоми їжі знижують рН у роті, що сприяє демінералізації емалі.
Після їжі варто жувати гумку без цукру, яка очищає простір між зубами і збільшує кількість слини, що відповідає за боротьбу з бактеріями і кислотами. Однак занадто часте використання жувальної гумки може перевантажувати скронево-нижньо щелепні суглоби.

Існує кілька поживних речовин, необхідних для підтримки здорових зубів.

  • Кальцій і фосфор

Цей елемент допомагає підтримувати зуби міцними і здоровими протягом багатьох років. Вони також створюють глазур, і запобігають пошкодження. Як фосфор, так і кальцій зустрічаються в натуральному йогурті, мигдалі, гарбузі, висівках, зеленому чаї і яйцях.

  • Вітамін D

Він чудово зміцнює зуби і допомагає у всмоктуванні кальцію. Його можна знайти в жирній рибі, яєчних жовтках. І не забувати проводити час на сонці!

  •  Вітамін С

Він допомагає в боротьбі з хворобою ясен, запобігає їх розтріскуванню. Ви знайдете його в паприці, петрушці, чорниці, цитрусових, капусті та полуниці.

  • Антиоксиданти

Вони борються з бактеріями і вільними радикалами. Запобігають бактеріальним інфекціям і захищають клітини від ушкоджень. Ви знайдете їх у бобових, чорниці, горіхах, яблуках, листових овочах і зеленому чаї.

  • Пробіотики

Це хороші бактерії, які допомагають підтримувати здорові ясна і зубну емаль. Ви знайдете їх у натуральному йогурті, кефірі, маринованих огірках, квашеній капусті та інших ферментованих продуктах.

Дієта для здорових зубів – що їсти, щоб мати приємну усмішку?

Замініть цукор ксилітом

Як ви вже знаєте, цукор має дуже негативний вплив на здоров’я ваших зубів. Це не означає, що потрібно повністю відмовитися від солодкого смаку! Можна замінити цукор ксилітом. Це натуральний березовий цукор, який володіє антибактеріальними властивостями, підтвердженими тестами. Крім того, він лужний (на відміну від цукру), що означає, що він не знижує рівень рН у роті.

Багато силосу

Тому що він містить пробіотик, а також багато вітаміну С. Спробуйте їсти мариновані овочі щодня. Вибір великий, можна їсти перець, капусту, огірки, буряк, моркву, цибулю.

Ферментовані молочні продукти

Додайте в раціон кефір і йогурти. Вони містять багато кальцію та сполук, тому вживайте їх кожен день.

Зелений чай

Поліфеноли, що містяться в ньому, інгібують ріст бактерій в порожнині рота. Він також має високий вміст фториду, завдяки чому він зміцнює емаль і захищає від утворення нальоту. Він володіє антибактеріальними властивостями і допомагає в боротьбі з карієсом.

Броколі

Завдяки наявності коензиму Q10 вони позитивно впливають на стан зубів і захищають зуби від періодонтиту. Вони також містять багато кальцію.

Морква

Вітамін А, який є хорошим джерелом моркви, зміцнює ясна і стимулює вироблення слини. Крім того, він очищає міжзубні простори від залишків їжі.

Зелені листові овочі

Вони містять багато антиоксидантів, вітамінів і мінералів, тому вони важливі для здоров’я всього організму, включаючи зуби.

Яблука і маринади

Вони містять багато води, завдяки чому стимулюють секрецію слини і природним чином очищають рот. Вони також захищають зуби від кислот і цукрів.

Дієта під час вагітності

Це може вас здивувати, але ви можете подбати про зуби вашої дитини навіть під час вагітності. Виявляється, ваша дієта надає значний вплив на розвиток дитячих зубів. Це відноситься, зокрема, до дефіциту кальцію, білка, вітамінів А і D або до недостатньої подачі калорій між 8 і 14 тижнями вагітності. Все це може призвести до захворювань зубів. І не тільки молочних, але і постійних.

Також потрібно піклуватися про своїх зубах під час вагітності, тому що багато досліджень показують тісний зв’язок між поганим станом зубів матері і, наприклад, з низькою вагою при народженні дитини або навіть передчасними пологами.

Дієта для малюків

У перші місяці життя дітей годують виключно молоком. Молоко матері містить легко адсорбовані білки, багаті кальцієм. Протягом цього періоду необхідно вводити добавку з вітаміном D. Його дефіцит негативно впливає на емаль, форму і розмір зубів. Дітям старше 1 року, якщо вони не знаходяться на грудному вигодовуванні, слід отримувати модифіковане молоко до 3 років, збагачене необхідними живильними речовинами або молочними продуктами.

При розширенні дієти вашої дитини варто вводити молочні продукти. Йогурти для дітей можуть бути включені в меню дитини у віці 7 місяців. Вони мають меншу кількість білків коров’ячого молока, ніж звичайні натуральні йогурти і адаптовані до потреб маленької дитини. Після 11-го місяця можна давати класичний йогурт, кефір або сир. Жовтий сир також є відмінним джерелом кальцію, хоча слід пам’ятати, що він дуже жирний. Однак потрібно почекати, поки дитині виповниться 12 місяців.

Пам’ятайте, що дієта дитини не закінчується: помідори, брокколі, брюссельська капуста, перець і цитрусові. Брокколі, брюссельська капуста, капуста можна почати вводити в раціон дитини після 6 місяців. Перші помідори і перці після 10-го місяця життя. Цитрусові можуть увійти в раціон дитини після року життя.

Риба – це ще одна складова для здорових зубів. У її складі:

поліненасичені жирні кислоти (омега-3 і омега-6), вітаміни А, D і Е, а також мікроелементи: йод, селен.

Перша риба може бути дана малюкові після 7 місяців. Рибу можна запекти, на пару або кип’ятити.
Звичайно, можна давати трав’яні чаї або делікатні компоти з фруктів, але проста чиста не солодка вода також повинна бути присутньою в раціоні харчування. Вода, яка не містить барвників або цукру. Вона не осідає на зубах, завдяки чому чудово змиває залишки їжі з зубів, тим самим запобігаючи утворенню карієсу. Пити воду між прийомами їжі – це здорова звичка, а вживання великої кількості соків, багатих цукром, сприяє розчиненню емалі і утворенню карієсу.

Правильне харчування і регулярна чистка після кожного прийому їжі є гарантією здорових зубів і красивої посмішки.

Коментарі
Марія Іванова
12.03.2020

Дуже корисна стаття, дякую!

Іван Петрович
11.03.2020

Дуже корисна стаття, дякую!

Написати коментар