БЕЗКОШТОВНИЙ колл-центр
Багатоканальний колл-центр доброї стоматології для дітей Mom`s
0800 330 329

Профілактика карієсу у дітей

 

Попередити будь-яке стоматологічне захворювання, будь то карієс або гінгівіт легше і дешевше, ніж лікувати як саме захворювання, так і його наслідки.

 

Карієс, мабуть, найпоширеніша хвороба на Землі. Це руйнування твердих тканин зуба. Сама по собі дана хвороба не небезпечна, проте ускладнення, які розвиваються, якщо карієс не лікувати або лікувати неправильно, призводять до важких наслідків.

 

 

 

Профілактика карієсу

В ПРОФІЛАКТИЦІ КАРІЄСУ  Є ДВІ СКЛАДОВІ.

 

Перша, самостійна, включає:

 • Щоденну гігієну. Чистити зуби потрібно мінімум двічі в день так ретельно, щоб удавалося проходити всі поверхні зубів – як зовні, так і зсередини. Рухи зубної щітки мають бути підпорядковані принципу «від червоного до білого», тобто від ясен до зубів. Саме так отримується найкращий результат. Обов’язково необхідно стежити за станом ясен: запалені, вони виглядають не естетично, стаючи причиною неприємного запаху з рота. Але однієї зубної щітки недостатньо – для ретельної гігієни необхідна зубна нитка (хоча б раз на день перед сном) та іригатор. Це прилад, який за допомогою сильного струменя води максимально вичищає всі малодоступні для зубної щітки ділянки.
 • Повноцінне збалансоване харчування: якщо організм чогось недоотримує, то і на зубах це рано чи пізно позначиться
 • Відсутність або мінімізація шкідливих харчових звичок. Наприклад, солодкі газовані напої час від часу вживають всі, але потрібно знати міру
 • Професійні «шкідливості»: наприклад, виробництва, пов’язані з кислотами, де деяка кількість кислоти знаходиться у повітрі, яке вдихає людина. Кислота осідає також і на зубах, провокуючи виникнення карієсу.

 

Друга складова – це професійна профілактика карієсу:

 • Регулярні, раз в шість місяців, огляди у стоматолога.
 • Професійна гігієна зубів. Професійна гігієна зубів – не розкіш, а необхідність! Профгігієна зубів складається з двох основних частин: зняття зубного каменя за допомогою ультразвуку і зняття нальоту за допомогою содоструйного апарату під назвою Air Flow, який концентрує сильний струмінь соди, води і повітря, здатну зняти із зуба пористу матрицю, на якій згодом може нарости зубний камінь. В результаті зуб стає чистим і, швидше за все, білішим. Також зуб можна відполірувати або покрити фторовмісною речовиною для зниження чутливості і підвищення стійкості до карієсу. Ваше дихання, що важливо, також стане свіжішим. Відвідувати стоматолога для професійної гігієни слід приблизно раз на півроку, частіше – лише тим, хто має проблеми з пародонтом, вагітним, а також тим, хто носить брекети.
 • Емаль-герметизуючий ліквід.  Володіючи потужною бактерицидною активністю, емаль-герметизуючий ліквід сприяє мінімізації утворення мікробної біоплівки на поверхні емалі, захищає дентин і пульпу зуба в разі проникнення мікробів через глибокі пори емалі та канали голого дентину. Може допомогти при гіперчутливості зубів, завдяки заповненню простору (що утворився під впливом кислот) між кератиновими волокнами. Також емаль-герметизуючий ліквід є сучасною альтернативою срібленню дитячих зубів, який відмінно справляється з крейдоподібними плямами (першою стадією карієсу).
 • При необхідності: фторування зубів, у тому числі з використанням прозорої капи, що утримує фтористі з’єднання, але вже на всіх зубах.
 • Одним з методів профілактики карієсу є герметизація фіссур, коли наноситься речовина, що виділяє фтор у фіссури (міжгорбикові простори жувальних зубів), де вірогідність появи карієсу найвища.

 

Профілактика пародонтиту і гінгівіту

Гінгівіт – запалення крайніх ясен без порушення кругової в’язки (кругова в’язка – це «петелька» довкола зуба, яка щільно прикріплена до нього). Кругова в’язка перешкоджає проникненню інфекції та утворенню пародонтальних кишень. Гінгівіт – це початкова стадія пародонтиту, яка за відсутності ефективного лікування може перейти в пародонтит. Гінгівіт може також виникнути у підлітків і вагітних – у зв’язку з гормональними змінами в організмі, такий гінгівіт проходить разом з підлітковим віком або із вагітністю. Профілактика такого гінгівіту проста: професійна гігієна зубів необхідна дещо частіше, ніж зазвичай.

 

Пародонтит – це запально-дистрофічне захворювання зв’язкового апарату зуба.

Пародонтит небезпечний не лише реальною втратою зуба або зубів, але також негативно впливає на весь організм в цілому (на серцево-судинну систему, травний тракт, знижує імунітет).

 

Проявляється це захворювання набряком, почервонінням, кровоточивістю ясен, супроводжується неприємним запахом з рота, утворенням гною в гострий період, інколи хворобливістю ясен довкола зуба, а в останній стадії захворювання – рухливістю зубів (коли вони починають брати участь в акті дихання).

 

ЩО Є ПРОФІЛАКТИКОЮ ЦИХ ХВОРОБ?

 

 • Самостійна гігієна – чистити зуби потрібно ретельно.
 • Регулярні, раз в шість місяців, огляди в стоматології.
 • Профгігієна під час пародонтиту – кожні три – чотири місяці.
 • Впоратися з патологією прикусу допоможе ортодонт.
 • При необхідності – дезинфекція пародонтальних кишень, що фотоактивується.

 

 

У відомому сенсі пародонтит – це дзеркало стану здоров’я всього організму. Якщо є проблеми в органах і системах – всі вони відображаються в ротовій порожнині. Саме тому лікар-пародонтолог досить часто працює спільно з лікарем-ендокринологом. Крім того, пародонтит вважається захворюванням каріозних зубів. Тому так важливо стежити за здоров’ям та чистити зуби!

 

Послуга Вартість, грн.
Консультація 200
Професійна чистка зубів у дітей 490
Глибоке фторування тимчасових зубів 750
Закриття фісур одного зуба герметиками 720
Будемо
лікуватись
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (4.28 из 5 ) - 922 відгуків
Loading...