Безкоштовний контакт-центр
Записатися на прийом

Профілактика карієсу у дітей

Профілактика карієсу у дітей в Киеві

Легше попередити стоматологічне захворювання, аніж потім його лікувати. І не важливо, це карієс, пародонт або гінгівіт. Та й профілактика обійдеться значно дешевше.

Як показують дослідження, в світі карієс вважається найпоширенішою хворобою зубів, яка руйнує тверді зубні тканини. Сама по собі хвороба не є небезпечною, а ось ускладнення, які вона викликає, дуже. Якщо вчасно не вилікувати карієс, він спровокує розвиток більш важких захворювань, які потребують комплексного підходу.

Як попередити карієс

Профілактика карієсу складається з декількох найважливіших дій, які слід виконувати щодня.

Щоденна гігієна порожнини рота. Обов’язково нагадуйте дітям, що чистити зуби потрібно два рази на день, бажано після прийому їжі. Поверхню зубів очищають і зсередини, й ззовні. Стоматологи рекомендують починати чистити зуби за принципом «від червоного до білого». Це означає, що рухи щітки повинні бути спрямовані спочатку до ясен, а потім до зубів. Тільки так можна добитися кращого результату. Не залишайте без уваги й стан ясен. Поява запаху з рота може бути сигналом про запалення ясен і розвиток пародонтозу.

Чистити зуби тільки щіткою недостатньо. Потрібно використовувати ще і зубну нитку (бажано ввечері), а також іригатор — спеціальний прилад, за допомогою якого можна ретельно вичистити важкодоступні місця.

Збалансоване харчування. Якщо дитина харчується неправильно, її організм не отримує в необхідній кількості вітаміни й мікроелементи для росту і правильного розвитку, що в кінцевому підсумку негативно позначиться й на стані зубів.

Відсутність шкідливих звичок. Пристрасть до солодкого теж можна вважати шкідливою звичкою, тому що вона негативно позначається не тільки на вазі, але й на стані зубів. Контролюйте кількість солодощів і цукровмісних напоїв, які вживає ваша дитина протягом дня. Цукор — найбільший ворог здорових зубів.

Професійний захист

Дуже важливо двічі на рік відвідувати стоматолога, навіть якщо дитину нічого не турбує.

Професійний захист зубів складається з декількох видів процедур.

Професійна гігієна зубів. Це зовсім не розкіш, як багато хто думає, а необхідність. Процедура складається з двох етапів: зняття зубного каменю ультразвуком і зняття нальоту содоструменевим апаратом Air Flow. З його допомогою сильний струмінь соди й води направляється на зуби, щоб прибрати пористу матрицю, яка провокує виникнення зубного каменю. Після такої процедури зуби стають повністю чистими й набувають білого кольору. Після цього стоматологи рекомендують відполірувати їх або ж нанести на них фторовмісну речовину. Такі маніпуляції допомагають знизити чутливість зубів, в кілька разів підвищують стійкість до виникнення карієсу, освіжають подих. Стоматологи рекомендують виконувати професійну чистку зубів раз у півріччя. Якщо пацієнт носить брекети або має проблеми з пародонтом, можна проходити її частіше.

Емаль-герметизуючий ліквід. Ця речовина має сильну бактерицидну дію. З її допомогою можна мінімізувати утворення мікробної плівки, яка з’являється на поверхні зубної емалі. Емаль-герметизуючий ліквід захищає зуб від пошкоджень і проникнення мікробів через канал дентину. Процедуру рекомендується проводити людям з гіперчутливістю зубної емалі. Цією речовиною заповнюється простір між кератиновими волокнами. Крім цього, вона заміняє таку процедуру, як сріблення дитячих зубів. З її допомогою можна усунути крейдоподібні плями, які з’являються на першій стадії розвитку карієсу.

При необхідності стоматолог може провести фторування зубів з використанням прозорої капи.

Щоб запобігти виникненню карієсу, призначається процедура герметизації фісур спеціальною речовиною, що містить фтор.

Профілактика гінгівіту і пародонтиту

Профілактика карієсу у дітей

Гінгівіт є запаленням ясен, при якому не порушується кругова в’язка («петелька» навколо зуба). Вона не дозволяє інфекції проникнути в канал зуба, перешкоджаючи утворенню пародонтальних кишень. Якщо не почати лікування вчасно, то захворювання перейде в пародонтит. Гінгівіт дуже часто виникає на тлі гормональних порушень в підлітковому віці та у вагітних. Для його запобігання потрібно щорічно проводити професійну чистку зубів. І чим частіше це робити, тим краще.

Пародонтит — більш серйозне захворювання, яке може спровокувати випадіння зуба. Він небезпечний не тільки для зубів, але й для організму в цілому, оскільки впливає на травну систему, знижує імунітет. Його можна розпізнати за характерними симптомами: набряклість, почервоніння, кровоточивість ясен, поява на них гною, хворобливість навколо зуба, порушення цілісності зубів, випадіння.

Прості, але дієві методи запобігання захворюванням зубів:

  • ретельно чистити зуби підходящої щіткою не рідше двох разів на день;
  • регулярно відвідувати стоматолога;
  • при наявності патології прикусу звернутися за допомогою до ортодонта;
  • провести дезінфекцію пародонтальних кишень.

Пародонтит показує стан організму в цілому. Якщо у вас є якісь захворювання, вони через деякий час позначаться на стані ротової порожнини. Тому не дивуйтеся, якщо лікар-пародонтолог направить вас на консультацію до ендокринолога. Дуже часто пародонтит є захворюванням каріозних зубів.

Відгуки

Написати коментар
Інші послуги стоматології Mom's
Отримати консультацію