Безкоштовний контакт-центр
Записатися на прийом

Протезування молочних зубів

Протезування молочних зубів в Киеві

Протезуванням молочних зубів називається спеціальна стоматологічна процедура, в ході якої на тимчасові дитячі зуби встановлюються металеві або естетичні коронки. Вони можуть бути виконані з нержавіючої сталі (актуальні для жувальних елементів щелепи) або з цирконію (більше підходять для фронтальних зубів).

В ході протезування коронка фіксується так, щоб основа зуба, який реставрується, була повністю покрита. Для виконання цієї маніпуляції застосовують особливий цемент, який наноситься з усіх боків пошкодженого молочного зуба.

Основні переваги протезування тимчасових зубів:

  1. Дозволяє зберегти молочні зуби до зміни їх на постійні при критичних травмах або руйнуванні тканин зубів.
  2. У малюка з’являється можливість добре пережовувати їжу, навіть якщо природа не наділила його хорошими зубами.
  3. Виключається ймовірність формування неправильного прикусу і всіляких дефектів дикції, пов’язаних з повним зубним рядом.
  4. Зводиться до мінімуму ризик повторного руйнування молочних зубів, а постійні зуби розвиваються правильно.

Як підбирається коронка для тимчасових зубів

Деякі фахівці вважають дитяче протезування необов’язковою операцією. Але установка коронок незамінна при повній втраті молочного зуба, яка сталася занадто рано. Головна особливість цієї процедури в тому, що зуб не препарується. Стоматологу достатньо очистити його від уражених тканин і правильно підібрати коронку. Часу на це витрачається небагато, й дитина не встигає отримати негативні емоції від відвідування стоматолога.

Для виготовлення дитячих коронок зліпки не виробляються. Коронки для конкретної дитини вибираються зі спеціального комплекту універсальних коронок, придатних для певного віку. Вся процедура з установки коронки обмежується одним прийомом у стоматолога без необхідності в додаткових візитах для підбору або примірки, як це буває у дорослих пацієнтів.

Звичайно, установка коронок дітям викликає невеликий дискомфорт, тому проводиться під місцевою анестезією. У деяких випадках дитячий стоматолог застосовує легку седацію або проводить лікування в медикаментозному сні. Останній варіант знеболювання найбільш зручний, адже дозволяє підготувати відразу кілька зубів і поставити необхідну кількість коронок.

Коли без протезування не обійтися

Протезування молочних зубів

Установка коронок на дитячі зуби може бути дуже ефективним способом лікування в декількох випадках:

  • Коли спостерігається руйнування молочних зубів через поширення карієсу (більш, ніж на дві третини).
  • Якщо карієс повністю зруйнував зуб.
  • При наявності значних травм окремих зубів (наприклад, при падінні, ударах і т. д.).
  • Під час відновлення депульпованих зубів. Установка коронок в цьому випадку дозволяє використовувати коронки до появи постійних зубів. Після лікування пульпіту зуби є повністю захищеними.
  • Якщо каріозний процес розвивається швидко й активно.
  • При діагностуванні бруксизму (скрегіт зубів).

Наші фахівці рекомендують встановлювати коронки на молочні зуби з кількох причин.

По-перше, це відмінна альтернатива рідним зубам, роблять посмішку малюка природньою та естетичною.

По-друге, вони не потребують заміни, оскільки як усунення зубного протеза відбувається природним шляхом під час випадіння молочного зуба, до якого він прикріплений.

По-третє, коронки можна встановлювати на молочні зуби дітям різного віку — від 1-го року до 12 років.

Єдине обмеження при протезуванні молочних зубів стосується їхнього зовнішнього вигляду. Коронки, виконані з металу, мають характерний колір, який відрізняється від кольору зубної емалі. Тому логічніше ставити їх саме на жувальні зуби.

Тепер ми також можемо встановлювати на передні зуби коронки, які виглядатимуть природно й зможуть захистити молочні зубки до появи постійних зубів.

Послуга
Вартість, грн
Послуга
Протезування молочного зуба металевою коронкою
Вартість, грн
Від 1630
Послуга
Протезування молочного зуба естетичною коронкою
Вартість, грн
Від 3150
Ціни актуальні на дату: 05/03/2024

Відгуки

Написати коментар
Інші послуги стоматології Mom's
Отримати консультацію