БЕЗКОШТОВНИЙ колл-центр
Багатоканальний колл-центр доброї стоматології для дітей Mom`s
0800 330 329

Лікування карієсу зубів у дітей

 • карієс
 • пульпіт
 • періодонтит
 • періостит
 • неправильний прикус

Молочні дитячі зуби, в тій же мірі, що і постійні дорослі, схильні до стоматологічних захворювань. Найчастіше вони страждають від карієсу, періоститу, пульпіту, неправильного прикусу, періодонтиту. При наявності перших ознак цих хвороб рекомендовано оперативне звернення до лікарів, що спеціалізуються на лікуванні зубів у дітей.

 

1. Карієс молочних зубів у дітей: причини, різновиди, лікування

Однією з найбільш поширених стоматологічних патологій, яка спостерігається як у дітей і підлітків, так і у дорослих, залишається карієс. Згідно зі статистичною інформацією, на нього хворіє більше 98% населення планети.

Це захворювання призводить до руйнування тканин зубів. Воно проявляється у формі дірок, критичних деформацій і навіть повного знищення ураженого зуба. Офіційно причиною карієсу зубів у дітей вважається недотримання належної гігієни порожнини рота, неправильне харчування, активне розмноження мікробів на поверхні зубів, а також дефіцит фтору. В юному віці майже кожна дитина страждає від карієсу, через що стоматологи називають цю недугу лідером серед хронічних дитячих захворювань.

 •  Карієс тимчасових зубів у дітей молодшого віку з’являється як наслідок зловживання солодкими напоями, що їх п’ють з пляшок (соки, молочні суміші). Його друга назва – «пляшковий карієс». Бактерії ротової порожнини активно розмножуються, харчуючись цукром, що призводить до появи чорних плям на зубах, а потім і до поступового їх поширювання вглиб тканин.
 • Карієс молочних зубів у підлітків пов’язаний з бактеріями, що формуються на залишках їжі, які затримуються в роті після куштування тієї чи іншої страви. Ці мікроорганізми формують молочну кислоту, яка успішно стоншує емаль молочних зубів, утворюючи в них дірки. Через дані отвори мікроби проникають в дентин – серце кожного зуба. Дана схема гарантує швидку втрату молочного зуба, особливо, якщо не почати своєчасне лікування карієсу у дітей.

Карієс проходить в своєму розвитку 4 стадії:

 1. Каріозна пляма – це початкова стадія, коли емаль зуба тільки починає атакуватися мікробами. Проявляється вона в малій білій плямі, яку можна прибрати за рахунок нанесення на шийку зуба спецрозчину.
 2. Поверхневим карієсом називається огрубіння плями, ослаблення емалі зуба. Симптом – біль від гарячої та холодної їжі, гіперчутливість зубів під час вживання солодкого.
 3. Карієс середнього типу – стадія, на якій проблема стає явною: хворий зуб періодично ниє і майже весь час страждає від температурних впливів. На цій стадії має сенс говорити про лікування карієсу молочних зубів у дітей вже тільки за рахунок пломбування.
 4. Глибокий карієс діагностується при руйнуванні дентину і ураженні нерва зуба. Цей етап критичний і фахівцю доводиться усувати пошкоджені тканини, ставлячи на очищену ділянку пломбу, що перешкоджає подальшому проникненню бактерій.

 

Залежно від того, який ступінь розвитку захворювання діагностується в кожному конкретному випадку, лікарі можуть рекомендувати різні варіанти лікування карієсу молочних зубів у дітей.

На ранніх стадіях найактуальніше задіяти ремінералізацію або фторування. У цей час ще можливо відновити цілісність емалі. На більш пізніх етапах потрібно проводити серйозну очистку уцілілих тканин і монтувати на них фотополімерні пломби.

Коли у підлітків відбувається зміна молочних зубів на постійні, знаходити час для відвідування стоматолога ще більш важливо, так як лікування карієсу постійних зубів у дітей дає можливість запобігти цілому ряду потенційних хвороб, які можуть розвинутися у пацієнта в майбутньому.

 

2. Пульпіт: симптоматика і лікування

Коли стоматологи діагностують пульпіт, кажуть про декілька варіантів прояви цієї хвороби: безсимптомному або ж, навпаки, багатосимптомну, яка виражається у підвищеній чутливості зубів до температурних перепадів, специфічної їжі.

Це захворювання може мати хронічну форму або гостру.

 • Гостра форма характеризується сильним болем, що посилюється в нічний час. Негативно реагує хворий зуб на холод і тепло.
 • Хронічна версія пульпіту, в більшості випадків, проходить безсимптомно або має слабку симптоматику. Однак, при її наявності, збільшується ризик трансформації в періодонтит.

Під час лікування зубів у дітей від пульпіту здійснюють механічну + медикаментозну обробку кореневих каналів. Це так зване депульпування. Лікар видаляє нерв і пломбує канал. Робиться це за 2 відвідування.

3. Що являє собою періодонтит: як визначити і як вилікувати

Періодонтит – захворювання складне, оскільки є трансформованим карієсом, який перейшов в пульпіт. Його наявність означає, що бактерії встигли серйозно пошкодити зубні тканини.

Гостра форма хвороби виражається в присутності локалізованого гострого і постійного болю. Спочатку больовий синдром носить ниючий характер, після чого біль посилюється, стає різким, пульсуючим і нестерпним. В окремих випадках спостерігається формування гнійного запалення. Гострий процес може тривати від декількох днів до декількох тижнів.

На першій стадії біль тривалий і безперервний, є ефект чутливості зуба при накусуванні.

На другій стадії біль стає постійним, з’являється відчуття висунення проблемного зуба з зубної дуги. Крім іншого, можливий набряк м’яких тканин, а також реакція лімфатичних вузлів.

Хронічну форму періодонтиту лікують з використанням таких методик:

 • механічної підготовки зуба (усунення кореневої пульпи, що розпалася);
 • дезінфекції каналу із застосуванням ультразвукового впливу;
 • купірування запалення (найчастіше – із застосуванням антибактеріальної пасти і протизапальних засобів);
 • фізіотерапевтичні процедури;
 • надійне пломбування каналів.

 4. Проблеми з прикусом

Патологічний або неправильний прикус є порушенням збалансованого розташування зубів обох щелеп, яке провокує відхилення в розвитку зубощелепної системи, негативно відбивається на функціональності зубів, а також викликає морфологічні і естетичні проблеми, що в свою чергу, позначається на психологічному здоров’ї дитини, знижує її самооцінку і т.д. Про ознаки цього захворювання і особливості його лікування, можна прочитати на сторінці «Корекція прикусу у дітей” та “Вирівнювання зубів та прикусу підліткам”.

Чому лікування дитячих зубів варто доручити стоматології Mom’s?

 

 

 

 • Ми адаптуємо діток до стоматологічного лікування.

 

Лікарі стоматології намагаються завоювати довіру дитини і стати йому спочатку другом, а потім вже – лікарем. Знайомство проходить в ситуації психологічного комфорту і залишає у дитини сприятливе враження від спілкування зі стоматологом. Дитячий лікар обирає лінію поведінки з кожною дитиною в індивідуальному порядку, щоб не допустити психологічного дискомфорту з боку малюка чи підлітка.

 

 • Фахівці стоматології Mom’s – справжні експерти в лікуванні зубів без болю.

 

Комфортне, безпечне і безболісне лікування зубів в нашій стоматології забезпечується високопрофесійним лікарським персоналом, наявністю нового технологічного обладнання, а також можливістю проводити всі види анестезії.

Лікування без бормашини. Безболісне, безшумне, якісне лікування карієсу проводиться спеціальним апаратом Sandman Futura, що застосовується лише за показаннями і не може бути використаним для препарування всіх видів карієсу.

Використання місцевих анестетиків. Тотальне зниження чутливості до болю в конкретному місці, на якому проводиться операція. Дитина при цьому знаходиться в свідомості, все бачить, чує, може говорити. Але не відчуває болю в тій зоні, де працює лікар.

Застосування легкої седації (суміш закису азоту і кисню, звеселяючий газ). Ця комбінація повністю безпечна для здоров’я. Під час процедури дитина занурюється в розслаблений стан, але залишається у свідомості. Відгуки пацієнтів, які перебували в цьому стані, відзначають відчуття спокою, деякої сонливості і релаксу.

Лікування в медикаментозному сні (наркозі). Препарати, які застосовуються в стоматології, відносяться до гіпнотиків. Вони вважаються одними з найбезпечніших в анестезіології, які дозволяють занурити дитину ненадовго в сон. Після виконання своєї роботи, вони легко виводяться з організму, не накопичуються і забезпечують легке пробудження. Під час такого лікування дитина спить, після нічого не пам’ятає про стоматологічне лікування, як наслідок – таке оперативне втручання не викликає в неї негативних емоцій щодо лікування зубів.

 

 • Наші дитячі стоматологи чудово розуміють важливість естетики і функціональності при реставрації молочних зубів.

 

Реставрація молочних зубів – один з методів стоматологічного втручання, що дозволяє повністю відновити анатомічну будову коронки молочного зуба.

У стоматології Mom’s реставрують і відновлюють як жувальні, так і передні (фронтальні), сильно зруйновані, молочні зуби за допомогою особливих пломб. Складність полягає в тому, що діти зі зруйнованими передніми молочними зубками, як правило, віку 1-4 років, і їх швидко стомлює процедура реставрації, при якій необхідна ювелірна робота дитячого лікаря-стоматолога.

У деяких випадках нашими дитячими стоматологами рекомендується установка дитячих коронок NuSmile, вироблених в США. Застосування такого виду реставрації гарантує відсутність відколів, як у випадку з застосуванням стандартного пломбувального матеріалу. Як наслідок, зникає необхідність періодично відвідувати стоматолога до зміни молочних зубів.

 

Послуга Вартість, грн.
Лікування одного тимчасового зуба, яке закінчується пломбою від 730 до 820
Анестезія аплікаційна 180
Анестезія інфільтраційна 250
Лікувальна пломба (накладення Девіт-С) 445
Лікування пульпіту одного молочного зуба від 700 до 1100
Препарування каріозної порожнини апаратом SandmanFutura 700
Прицільний рентген знімок 175
Будемо
лікуватись
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (4.30 из 5 ) - 886 відгуків
Loading...