Лікування карієсу зубів у дітей в Києві | Клініка Mom's
БЕЗКОШТОВНИЙ контакт-центр

Безкоштовний контакт-центр доброї стоматології для дітей Mom`s

Лікування карієсу зубів у дітей

Молочні дитячі зуби так само, як і постійні зуби в дорослих, піддаються різноманітним стоматологічним захворюванням. Найчастіше вони страждають від карієсу, периоститу, пульпіту, неправильного прикусу, періодонтиту. При наявності перших ознак цих хвороб варто звернутися до лікарів, що спеціалізуються на лікуванні зубів у дітей.

Карієс молочних зубів у дітей: причини, різновиди, лікування

Одна з найпоширеніших стоматологічних патологій, з якою стикаються пацієнти різного віку, — карієс. Медична статистика стверджує, що до розвитку цього захворювання має схильність понад 98% населення планети.

Карієс викликає руйнування зубних тканин і гниття, що провокує утворення дірок, критичних деформацій і навіть повне руйнування зубів. Офіційно причиною карієсу зубів у дітей вважається недотримання належної гігієни порожнини рота, неправильне харчування, активне розмноження мікробів на поверхні зубів, а також дефіцит фтору. Карієс діагностується практично у всіх дітей. Саме тому стоматологи його лідером серед хронічних дитячих захворювань.

Карієс тимчасових зубів у дітей молодшого віку розвивається через зловживання напоями з високим вмістом цукру (соки, молочні суміші). Його друга назва — «пляшковий карієс». Харчуючись цукром, бактерії активно розмножуються в ротовій порожнині й викликають появу чорних плям на зубах, а потім і поступове їх руйнування.

Розвиток карієсу молочних зубів у підлітків викликають бактерії, які розмножуються в роті на шматочках продуктів, що залишилися після вживання їжі. Ці мікроорганізми продукують молочну кислоту, яка робить емаль молочних зубів тоншою, через що в них утворюються дірки. Через ці отвори мікроби проникають в дентин — «серце» кожного зуба. Такий процес викликає швидку втрату молочного зуба, якщо своєчасно не розпочати лікування карієсу у дітей.

У своєму розвитку карієс проходить 4 стадії:

 • Каріозна пляма — початкова стадія, коли зубну емаль починають атакувати мікроби. Проявляється вона в появі невеликої білої плямки, якої легко позбутися за допомогою спеціального розчину, що наноситься на шийку зуба.
 • Поверхневий карієс — огрубіння крейдяної плями, ослаблення емалі зуба. Симптом — біль від впливу гарячої або холодної їжі, підвищена чутливість зубів при вживанні солодкого.
 • Карієс середнього типу — стадія, на якій проблема стає явною: хворий зуб періодично ниє і майже весь час страждає від впливу температури. На цій стадії потрібне лікування карієсу молочних зубів у дітей за допомогою пломбування.
 • Глибокий або яскраво виражений карієс діагностується при руйнуванні дентину й ураженні нерву зуба. Цей етап є критичним, і фахівцеві доводиться усувати пошкоджені тканини, а препарована ділянку закривається пломбою, яка перешкоджає подальшому проникненню бактерій.

В залежності від того, який ступінь розвитку захворювання діагностується в кожному конкретному випадку, лікарі можуть рекомендувати різні варіанти лікування карієсу молочних зубів у дітей.

На ранніх стадіях найактуальніше застосовувати ремінералізацію або фторування — ще є можливість відновити цілісність емалі. На більш пізніх етапах зуб від карієсу очищується механічним способом, після чого встановлюється пломба, яка застигає під впливом світла.

У період, коли у підлітків відбувається зміна молочних зубів на постійні, регулярне відвідування стоматолога стає ще більш важливим. Своєчасне лікування карієсу постійних зубів у дітей дає можливість запобігти цілій низці хвороб, які можуть розвинутися в майбутньому.

 

Пульпіт: симптоматика й лікування

Пульпіт у юних пацієнтів може проявлятися по-різному: протікати без симптомів або ж виражатися підвищеною чутливістю зубів до температурних перепадів, специфічної їжі.

Це захворювання може протікати в гострій або в хронічній формі.

 

 • Гостра форма проявляється сильним болем, який посилюється вночі, а також від впливу на зуб холоду й тепла.
 • Хронічний пульпіт найчастіше протікає без симптомів або зі слабкою симптоматикою. Він небезпечний тим, що легко може перейти в більш серйозне захворювання — періодонтит.

Пульпіт у дітей лікується проведенням механічної та медикаментозної обробки кореневих каналів — депульпації. Лікар видаляє нерв і пломбує канал. Робиться це за два відвідування.

Як діагностувати й вилікувати періодонтит

Періодонтит — захворювання складне, оскільки являє собою запущений карієс, який перейшов у пульпіт, серйозно пошкодивши зубні тканини.

Гостра форма хвороби виражається в появі локалізованого гострого й постійного болю. Спочатку він ниючий, пізніше посилюється, стає різким, пульсуючим, важко переноситься пацієнтами. В окремих випадках формується гнійне запалення. Гострий процес може тривати від декількох днів до декількох тижнів.

На першій стадії біль тривалий і безперервний, зуб дуже чутливий при накусуванні.

На другій стадії біль стає постійним супутником, з’являється відчуття висунення проблемного зуба з зубної дуги. Можливий також набряк м’яких тканин, а також реакція лімфатичних вузлів.

Хронічну форму періодонтиту лікують з використанням таких методик:

 •  механічної підготовки зуба (усунення зруйнованої кореневої пульпи);
 • дезінфекції каналу із застосуванням ультразвуку;
 • локалізація запалення (найчастіше із застосуванням антибактеріальної пасти й протизапальних засобів);
 • фізіотерапевтичних процедур;
 • надійного пломбування каналів.

 4. Проблеми з прикусом

Патологічний або неправильний прикус — це порушення правильного розташування зубів обох щелеп, через яке спостерігаються відхилення в розвитку зубощелепної системи. Це негативно відбивається на функціональності зубів, а також викликає морфологічні й естетичні проблеми, що позначаються на психологічному здоров’ї дитини, знижують її самооцінку і т. п. Про ознаки цього захворювання й особливості його лікування можна прочитати на сторінці «Корекція прикусу у дітей» або «Установка брекетів підліткам».

Чому лікування дитячих зубів коштує довірити стоматології Mom’s?

Ми адаптуємо діток до стоматологічного лікування.

Лікарі стоматології намагаються завоювати довіру дитини й стати їй спочатку другом, а потім вже приступати до лікування. Знайомство проходить в комфортній обстановці й залишає в дитини приємне враження від спілкування з лікарем. Дитячий стоматолог знаходить спільну мову з кожним маленьким пацієнтом, що дозволяє уникнути психологічного дискомфорту й лікування з застосуванням фізичного утримання.

 

Фахівці стоматології Mom’s — експерти в лікуванні зубів без болю.

Комфортне, безпечне й безболісне лікування зубів в нашій стоматології забезпечується роботою професійного лікарського персоналу, використанням нового високотехнологічного обладнання і можливістю проводити всі види анестезії.

Лікування без бормашини. Безболісне, безшумне, якісне лікування карієсу проводиться спеціальним апаратом Sandman Futura. Застосовується за показаннями для окремих видів карієсу.

Використання місцевих анестетиків. Повне зниження чутливості до болю в певному місці. Дитина при цьому знаходиться в свідомості, все бачить, чує, може говорити, але не відчуває болю в тій зоні, де працює лікар.

Лікування в медикаментозному сні (наркозі). Препарати, які застосовуються в стоматології, відносяться до гіпнотіків. Вони вважаються одними з найбезпечніших в анестезіології, дозволяють занурити дитину ненадовго в сон. Легко виводяться з організму, не накопичуються й забезпечують легке пробудження. Під час такого лікування дитина спить, по його закінченню нічого не пам’ятає про стоматологічне лікування, тому і дитина не відчуває негативних емоцій після лікування зубів.

 

Наші дитячі стоматологи чудово розуміють важливість естетики й функціональності при реставрації молочних зубів.

Реставрація молочних зубів — один з методів стоматологічного втручання, що дозволяє повністю відновити анатомічну будову коронки молочного зуба.

У стоматології Mom’s за допомогою особливих пломб реставрують і відновлюють як жувальні, так і передні (фронтальні), сильно зруйновані молочні зуби. Складність полягає в тому, що діти, у яких зруйновано передні молочні зубки, як правило, знаходяться у віці 1-4 роки і швидко втомлюються від процедури реставрації, під час проведення якої необхідна ювелірна робота дитячого лікаря-стоматолога.

У деяких випадках наші дитячі стоматологи рекомендують установку дитячих коронок NuSmile, вироблених у США. Застосування такого виду реставрації гарантує відсутність відколів, які трапляються при використанні пломбувального матеріалу. Як наслідок — немає необхідності відвідувати стоматолога до зміни молочних зубів постійними.

Будемо
лікуватись
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (4.06 из 5 ) - 1,631 відгуків
Loading...