Безкоштовний контакт-центр
Записатися на прийом

Пластина на зуби

Багато дітей формується неправильний прикус. В одних через генетичну схильність, в інших як результат шкідливих звичок або ранньої втрати молочних зубів. Якою б не була причина, важливо якомога раніше помітити проблему та розпочати корекцію. Головним інструментом для корекції прикусу у дітей є ортодонтична платівка для зубів. Ми розповімо про види та особливості носіння різних ортодонтичних апаратів.

Що таке пластинка для вирівнювання зубів?

Це індивідуальний ортодонтичний апарат, який застосовують для корекції різних патологій зубощелепної системи у дітей віком від 6 до 14 років. У період тимчасового

Прикус їх кісткова тканина податлива, тому корекція прикусу здійснюється при невеликому тиску. Конструкція має м’який вплив на кісткові тканини та слизову оболонку, тому лікування проходить безболісно та з мінімальним дискомфортом для дитини.

У яких випадках використовується пластина на зуби?

Усунення щілин між зубами;
Розширення зубного ряду;
Корекція розміру та форми щелеп;
Утримання зубів у певному положенні;
Виправлення дистального прикусу;
Вирівнювання зубного ряду.

Ортодонтичні апарати виготовляються по гіпсовому зліпку щелеп конкретного пацієнта. Вони вирішують одну або кілька завдань, будучи повноцінним інструментом корекції зубощелепної аномалії або етапом у більш серйозному лікуванні. За конструкцією бувають однощелепними та двощелепними, знімними та незнімними. Середній період лікування на знімному апараті становить 18-24 місяці.

Як влаштовано пластину на зуби?

Вона складається з пластикової основи, яка утримує гачки, дугу, гвинт та пружини. Усі металеві елементи виготовлені із гіпоалергенного сплаву титану з нікелем. Конструкція платівки залежить від її призначення та типу патології, яку вона виправляє. Щоб дитині було цікавіше носити апарат, їй пропонують вибрати колір та дизайн пластикової основи.

Основні види платівок:

З ретракційною дугою для корекції положення різців. Це нерухомі конструкції, що складаються з дуги та гачків-фіксаторів;
Апарати з гвинтом для звуження чи розширення щелеп;
Конструкції для утримання місця під корінний зуб.

Головним елементом рухомих моделей є гвинт, який регулює силу тиску апарата на небо чи кісткову тканину. Гвинт збільшує чи зменшує конструкцію, виправляючи розмір щелеп. Металеві гачки надійно утримують пристрій, а тонка дуга фіксує положення зубів. Щоб апарат працював, його необхідно регулярно активувати. Зазвичай активація відбувається під час планового огляду у ортодонта, але іноді це доводиться робити батькам за допомогою спеціального ключа. Активація займає кілька секунд і не потребує особливих навичок.

У чому особливість знімних пластинок для зубів?

Знімні ортодонтичні апарати є основним інструментом корекції змінного прикусу, коли дитина має молочні і корінні зуби. Назва підказує, що ці конструкції пацієнт одягає та знімає самостійно. Щоб лікування було ефективним, носити їх варто від 18 до 22 години на добу, залежно від рекомендації ортодонту. Платівки потрібно знімати перед їжею та чищенням зубів. Ортодонту слід відвідувати раз на 1,5-2 місяці для активації апарату та спостереження динаміки лікування.

У чому переваги знімних апаратів:

Не викликають болю та дискомфорту;
Не мають обмежень у їжі;
Не заважають чистити зуби;
Може одночасно виправляти кілька дефектів.

Знімні дужки є багатозадачними. У їхню конструкцію можна додати кілька ортодонтичних елементів, щоб скоригувати різні патології. Наприклад, виправити положення чи нахил окремих зубів, утримувати місце для прорізування корінного зуба чи розширити зубний ряд. Незнімні апарати зазвичай вирішують лише одне з цих завдань.

Головним мінусом знімного апарату є те, що дитина може легко його зняти, забути в їдальні, зламати або втратити. Ортодонтичне лікування не дасть результатів, якщо дитина зніматиме платівку в школі, або забуватиме надягати після їжі. Використання знімної конструкції вимагає від маленького пацієнта прояву характеру та дисципліни, від батьків підвищеного контролю. Поясніть синові чи дочці, що порушення режиму носіння лише продовжить час лікування та віддалить від мрії про гарну посмішку.

Як доглядати за знімною пластинкою для зубів?

Знімні ортодонтичні апарати ідеально підходять для дітей, адже не заважають їсти та не вимагають особливого догляду. Їх потрібно знімати перед їдою та чищенням зубів. Навчіть дитину промивати пристрій під проточною водою щоразу, коли вона його знімає. Вранці та ввечері, коли дитина чистить зуби, конструкцію потрібно почистити щіткою та пастою. Батькам варто стежити за станом апарату. Помітивши поломку чи деформацію металевих елементів, негайно звернутися до ортодонту.

Чим особливі незнімні пластинки для зубів?

Візуально незнімні апарати дещо відрізняються від попередніх. Вони можуть бути повністю металевими або поєднувати металеві

елементи з пластиковими. Головною перевагою незнімних конструкцій є гарантований результат, адже вони працюють цілодобово, а їхня ефективність не залежить від дисциплінованості користувача. Бажаний результат досягається швидше, ніж зі знімними пластинами, хоч і вимагає часу для закріплення позитивного ефекту.

Незнімні ортодонтичні конструкції використовують у ряді випадків:

Розширення щелеп у змінному та постійному прикусі;
дисталізація (зміщення) зубів;
Усунення нижньої щелепи вперед чи назад;
Корекція нахилу різців верхньої щелепи.

Незнімні пластини на зуби використовуються лише за наявності показань. У цій категорії є вузькоспрямовані апарати, які вирішують непосильні завдання для знімних механізмів. Наприклад, усунення моляра без опори на мінігвинти, або скелетне розширення щелеп. Головним протипоказанням для використання таких конструкцій є спад кісткової тканини або тонкий біотип кісткової тканини у пацієнта.

Складності використання незнімних апаратів

За всієї ефективності незнімних конструкцій, дітям важче до них адаптуватися. Це пов’язано з обмеженнями в їжі та складною гігієною. Дитині доведеться відмовитись від твердих продуктів, які можуть пошкодити дугу чи гачки. Свіжі овочі та фрукти потрібно нарізати, а про іриски, жувальні гумки та сухарики на якийсь час забути. У період ортодонтичного лікування також варто відмовитися від солодощів, адже вони підвищують ймовірність розвитку карієсу.

Користувачам незнімних платівок для зубів складніше підтримувати гігієну ротової порожнини. Ортодонтичні кільця повністю закривають кілька молярів, а пластикові елементи системи швидко покриваються нальотом. Тому слідкуйте, щоб дитина двічі на день чистила зуби, використовуючи флос і спеціальний йоржик, яким зручно чистити металеві елементи. Регулярно наводьте дитину на професійне чищення. Стоматолог видалить наліт, який неможливо очистити в домашніх умовах, а це найкраща профілактика карієсу.

Як проходить діагностика та встановлення платівки для зубів?

Фіксація готового апарату займає 10 хвилин, але перш маленькому пацієнту потрібно пройти кілька етапів. Спочатку стоматолог перевіряє стан зубів та за необхідності проводить лікування карієсу. Потім слідує консультація у ортодонта. Лікар оцінює стан прикусу та підбирає метод корекції. За допомогою індивідуального гіпсового макета щелеп зубний технік виготовляє ортодонтичний апарат.

Обов’язковим етапом є приміряння готової пластинки. Важливо, щоб конструкція щільно прилягала до неба, але не натирала слизову. За наявності болю або сильного дискомфорту апарат відправляється до техніки на доопрацювання. У більшості випадків проблем не виникає, ортодонт одразу фіксує платівку. Встановлення апарату проходить швидко та безболісно, тому не потребує анестезії чи спеціальної підготовки. Адаптація до дужок триває кілька днів і може супроводжуватися болючими відчуттями.

Скільки коштує пластина на зуби?

Багатьох батьків цікавить, скільки коштуватиме платівка на зуби. Ціна залежить від типу зубощелепної патології та складності виготовлення апарату. У нашій клініці виготовлення ортодонтичних конструкцій коштує від 7 тис. грн. Точну вартість ви дізнаєтеся на прийомі у ортодонта після того, як лікар обстежить пацієнта та визначить метод лікування. Не відтягуйте відвідування фахівця, адже платівка на зуби – це ціна правильного прикусу вашого в дитину.

Довіртеся фахівцям Mom’s

Пам’ятайте, більшість патологій прикусу простіше попередити, ніж скоригувати. Якщо помітили у дитини порушення змикання зубних рядів або неправильне становище окремих зубів, приходьте на консультацію до нашого ортодонта. Не морочтеся питаннями, яка пластина на зуби краща або ефективніша. Довірте це питання нашому ортодонту. Лікар підбере апарат, залежно від патології прикусу, віку пацієнта та стану зубів. Записуйтесь на прийом за телефоном 0800 335 869.

Записатися на прийом

Питання відповідь

У чому різниця між платівками та брекетами?

Платівки зазвичай використовують для корекції тимчасового прикусу у дітей. Брекети виправляють складні зубощелепні аномалії у дорослих людей.

Скільки ходять із платівкою на зубах?

Час лікування залежить від стану зубів та щелеп. Зазвичай платівки носять від 1,5 до 2 років.

У якому віці можна ставити платівку на зуби?

Платівки на зуби використовують для корекції прикусу віком від 6-7 років.

Що дешевше пластина чи брекети?

Ортодонтичне лікування за допомогою пластин коштує набагато дешевше, ніж установка брекет-системи.

Чи можна спати із платівкою на зубах?

Ортодонтичні апарати слід носити цілодобово, за рекомендацією ортодонту.

Чи потрібно знімати пластину на ніч?

Для ефективного лікування платівку потрібно носити 22 години на добу, тому на ніч її не можна знімати.

Reviews of Mom's dentistry services on Google maps

Написати коментар
Отримати консультацію