Безкоштовний контакт-центр
Записатися на прийом

Підрізання вуздечки язика й губ

Підрізання вуздечки язика й губ в Києві

У перші хвилини після народження малюка оглядає лікар-неонатолог. Серед інших важливих показників він звертає увагу й на довжину вуздечки язика. Якщо вона вкорочена, її підрізають ножицями. Якщо цього не зробити відразу, у малюка з перших днів життя виникнуть проблеми з харчуванням — він не зможе правильно брати груди, а значить, не буде отримувати достатньо поживних речовин. Надалі це може привести до відставання у фізичному розвитку. Щоб перевірити, чи не вкорочена вуздечка язика в дитини, потрібно звернутися до логопеда або неонатолога.

Трапляється, що в ранньому віці лікарі не помітили вкорочення вуздечки язика у дитини й не виправили дефект. Тому краще перестрахуватися й показати малюка стоматологу. Підрізати вуздечку язика можна, поки малюк знаходиться на грудному вигодовуванні. Але чим раніше це зробити, тим краще для дитини.

Процедура практично безболісна й проводиться швидко. Лікар одним рухом підрізає вуздечку за допомогою ножиць. Шви після такої процедури не накладаються. Щоб зупинити кровотечу, використовують грудне молоко матері. Тому відразу ж після операції немовля потрібно прикласти до грудей. Зазвичай підрізання вуздечки проходить без ускладнень.

У деяких ситуаціях до стоматолога малюка може направити логопед. Так буває, якщо дитині складно вимовляти деякі звуки, вона починає гаркавити й шепелявити. Малюк не може вимовити піднебінні звуки «л», «г» та інші. Саме вкорочена вуздечка язика є причиною поганої вимови. Дитині навіть складно дістати кінчиком язика верхніх зубів, вона відчуває неприємні відчуття при висуненні язика.

У такому віці безболісно підрізати вуздечку вже не вийде, доведеться провести повноцінну операцію з місцевим знеболенням. При цьому накладаються шви, призначається післяопераційний контроль. Шви зазвичай знімаються на шостий день. В окремих випадках, щоб уникнути ускладнень після операції, лікар може призначити прийом лікарських препаратів.

Операцію на вуздечці язика можна зробити й дитині дев’яти років. Саме в цьому віці починаються артикуляційні порушення. Вже через кілька тижнів після операції можна проконсультуватися у логопеда.

Вуздечка верхньої губи

Підрізання вуздечки дітям

На вуздечці верхньої губи також проводяться операції з її виправлення. Вчасно помітити проблеми з вуздечкою верхньої губи можуть ортодонт, логопед, неонатолог або пародонтолог.

Якщо у новонародженого є вроджені дефекти вуздечки верхньої губи, йому буде складно брати груди, адже вуздечка активно задіяна в процесі смоктання. Операцію потрібно провести без зволікань. Це нескладна маніпуляція, і її може здійснити лікар-неонатолог, поки дитина перебуває в пологовому будинку.

Якщо в ранньому віці проблема не була помічена фахівцями, то приблизно у віці п’яти років на неї зверне увагу логопед. У дитини неминуче виникнуть труднощі з проголошенням звуків, які вимагають участі губ: «о», «у» та інших.

Малюка може направити на операцію з корекції вуздечки верхньої губи пародонтолог або ортодонт. У деяких випадках вуздечка верхньої губи може вплітатися в міжзубний сосочок, що в підсумку призводить до збільшення проміжків між зубами — діастеми. Під час рухів верхньої губи неправильна вуздечка може потягнути за собою слизову оболонку альвеолярного відростка верхньої щелепи, що найчастіше викликає відходження ясен від передніх зубів. Підвищується чутливість зубів, можливий розвиток пародонтозу — хвороби, що характерна для людей зрілого віку. У малюків ця проблема може виявитися більш серйозною. В період формування у дитини постійного прикусу через неправильну вуздечку верхньої губи передні різці висуваються вперед — для них недостатньо місця в ряду.

У такому випадку без операції не обійтися. Це дозволить уникнути появи аномалій прикусу, розвитку захворювань пародонту, проблем з грудним вигодовуванням, поліпшити вимову деяких звуків.

Вуздечка нижньої губи

Проблеми з вуздечкою нижньої губи починаються в дитини ще в ранньому віці. Пластичну операцію може призначити ортодонт або пародонтолог. Дуже часто її проводять одночасно з пластикою передньої порожнини рота.

Операція може бути призначена в декількох випадках:

  1. Під час руху губи вуздечка відтягує слизову оболонку альвеолярного відростка наперед. Це може викликати ретракцію ясен, захворювання пародонту, оголення коренів передніх різців. Якщо вчасно не усунути цю проблему, можна втратити передні нижні різці.
  2. Вкорочена вуздечка нижньої губи також може стати причиною формування неправильного прикусу у дитини — витягування передніх нижніх зубів наперед.

Такі проблеми найчастіше виникають у дітей у віці 6-7 років. Дуже часто операції з пластики вуздечки нижньої губи проводять людям у віці, якщо у них було діагностовано захворювання пародонту. Операція з накладанням швів займає всього 10-15 хвилин, післяопераційні ускладнення спостерігаються вкрай рідко.

Особливості післяопераційного періоду

Після проведення операції з корекції вуздечки язика, верхньої або нижньої губи пацієнта чекає період реабілітації. Потрібно забезпечені умови, при яких загоєння відбудеться максимально швидко, без ускладнень.

Важливе правило: прооперована ділянка ротової порожнини повинна оброблятися тільки антисептиками, що були призначені лікарем.

Крім цього пацієнтові доведеться:

  • приймати болезаспокійливі препарати, якщо турбує біль у прооперованої області;
  • в день проведення операції скасувати для дитини все фізичні навантаження;
  • дотримуватися режиму харчування й дієти, яка передбачає вживання м’якої та охолодженої їжі;
  • в постопераційні дні не вживати газовані напої;
  • використовувати для профілактики набряку або алергії антигістамінні препарати, рекомендовані лікарем, в правильному дозуванні.

Щоб уникнути так званого «ефекту патологічного рубцювання», потрібно:

  • робити міогімнастику, починаючи з другого дня після проведення операції;
  • записатися на логотерапію через 5 днів після операції.

Якщо виникли будь-які побічні ефекти або несподівані реакції з боку дитячого організму, терміново повідомте лікаря про стан маленького пацієнта.

Чому варто довірити пластику вуздечок фахівцям Mom’s

Пластику вуздечок губ і язика в клініці Mom’s проводять сертифіковані хірурги-стоматологи, які відмінно знають свою справу.

Наш досвід вселяє довіру, адже щорічно в нашій стоматології проводиться понад 200 подібних процедур.

Якщо малюк боїться операції, необхідну маніпуляцію можна провести із застосуванням легкої седації або в медикаментозному сні.

У Mom’s є спеціальна кімната, в якій мама зможе погодувати немовля після підрізання вуздечки.

Послуга
Вартість, грн
Послуга
Консультація та огляд лікаря стоматолога-хірурга
Вартість, грн
650
Послуга
Пластика вуздечок
Вартість, грн
від 1450
Ціни актуальні на дату: 24/04/2024

Відгуки

Написати коментар
Інші послуги стоматології Mom's
Отримати консультацію