БЕЗКОШТОВНИЙ колл-центр
Багатоканальний колл-центр доброї стоматології для дітей Mom`s
0800 330 329

Пластика вуздечок язика і губ

Вуздечко язика

Укорочену вуздечку язика помічають найчастіше неонатологи і логопеди.

У першому випадку, дитя не може нормально харчуватися, правильно смоктати. Інколи це призводить до того, що маля помітно відстає в зростанні та вазі, в порівнянні з однолітками. Тому відразу після народження лікарі, як правило, оглядають порожнину рота дитини, в разі укороченої вуздечки язика вони її самі підрізують ножицями.

Якщо після народження дитяти вуздечка язика не була виправлена, дитину необхідно показати стоматологу. Укорочена вуздечка язика підрізається у будь-який час, доки дитя знаходиться на грудному вигодовуванні, але, чим раніше це станеться – тим краще.

Сама процедура досить безболісна, робиться одним рухом, жодних швів не накладається. Ідеальним засобом для зупинки кровотечі є мамине молоко, тому відразу після операції бажано малюка погодувати. Ускладнень після підрізання вуздечка практично не спостерігається.

 

Також трапляються випадки, коли дитину до стоматолога направляє логопед. Причиною звернення стає неможливість дитини виголошувати окремі звуки, гаркавість або шепелявість. Обмежуючи рухи мови, укорочена вуздечка ускладнює вимову піднебінних звуків – «р», «д» «л» та інші. Дитині важко висовувати язик, з відкритим ротом вона не може дотягнутися кінчиком язика до верхніх різців.

В цьому випадку проводиться не просто підрізання вуздечка, а повноцінна операція, під місцевою анестезією, з накладенням швів і подальшим післяопераційним контролем. Інколи також потрібне призначення лікарських засобів і виконання деяких рекомендацій з метою профілактики післяопераційних ускладнень. Шви знімаються на четвертий-шостий день.

Пластика вуздечка язика також можлива у віці – 5-9 років. Приблизно в цей час батьків і саму дитину починає турбувати порушення фонетики мови. Після операції вже через пару тижнів можна відновлювати роботу з логопедом. Як правило, вона виявляється найбільш плідною.

 

Вуздечка верхньої губи

Другою по частоті операцій, які доводиться робити на вуздечках, пластика вуздечка верхньої губи.

Направляти хворих на операцію по пластиці вуздечка верхньої губи можуть також неонатолог, логопед, ортодонт і пародонтолог.

Верхня губа в новонароджених також активно бере участь в смоктанні, тому у випадку, якщо її рухливість обмежена, дитя не може нормально харчуватися маминим молоком. З операцією краще не тягнути, тому підрізання (приблизно таке ж, як з вуздечкою язика) неонатологи проводять самостійно, або направляють до лікаря-стоматолога в перші місяці життя.

Логопеди звертають увагу на укорочену вуздечку верхньої губи, коли дитині важка вимова звуків, що вимагають участі губ, – «у», «о» та ін. Вік звернення – від п’яти років і старше.

 

Найчастіше на операцію пластики вуздечки верхньої губи направляють ортодонти і пародонтологи. Річ у тому, що вуздечка верхньої губи часто вплітається в міжзубний сосочок, а інколи – і в різцевий сосочок, призводячи до збільшення проміжку між передніми зубами – утворенню діастеми. Крім того, укорочена вуздечка при рухах верхньої губи тягне за собою слизову оболонку альвеолярного відростка верхньої щелепи. В результаті цього ясна відходять від передніх різців, виникає їх гіперчутливість, оголення коріння, захворювання пародонту і таке інше. Це особливо помітно у людей старшого віку. У дітей же проблема ще серйозніша – в період формування постійного прикусу укорочена вуздечка верхньої губи призводить до висунення передніх зубів вперед, особливо, якщо місця в зубному ряду недостатньо.

Таким чином, операція пластики укороченої вуздечки мови є профілактикою захворювань пародонту і аномалій прикусу, показана при поганій вимові звуків і проблемному грудному вигодовуванні.

 

Вуздечка нижньої губи

На операцію по пластиці вуздечка нижньої губи найчастіше направляють пародонтологи і ортодонти, часто її поєднують з операцією поглиблення і пластики передньої порожнини рота.

Причин, коли необхідна пластика вуздечка нижньої губи, декілька. По-перше, під час рухів нижньої губи, вуздечка тягне слизову оболонку альвеолярного відростка вперед – це провокує ретракцію ясен і оголення коріння фронтальної групи зубів нижньої щелепи, призводить до захворювань пародонту, які найчастіше є причиною втрати передніх нижніх різців. Також укорочена вуздечка нижньої губи приводить до виникнення аномалій прикусу, витягуючи передні нижні зуби вперед.

Вік звернення пацієнтів – від 6-7 років і старше. Досить часто операцію пластики вуздечка нижньої губи доводиться робити людям у віці, при захворюваннях пародонту. В цьому випадку її поєднують з поглибленням і пластикою передньої порожнини рота. Методик, за якими проводиться операція, досить багато. Все залежить від мети операції. Займає вона 10-15 хвилин, під місцевою анестезією, часто вимагає накладання швів. Післяопераційні ускладнення зустрічаються дуже рідко.

З пластикою вуздечок не варто тягнути, оскільки, будучи більшою мірою профілактичною, вона запобігає виникненню інших, більш складних захворювань.

Особливості постопераційного періоду

По завершенні оперативного втручання, пов’язаного з корекцією вуздечки язика, верхньої або нижньої губи, необхідно вжити ряд заходів, головна мета яких – сприяння швидкому загоєнню ран.

Категорично важливе правило – перманентна стерилізація прооперованої ділянки ротової порожнини засобами, рекомендованими лікарем. Здійснювати цю процедуру необхідно, зокрема, з використанням ротових ванночок на основі антисептичних розчинів.

 

Крім цього потрібно також:

 • приймати болезаспокійливі препарати (при наявності болю в прооперованої області);
 • звести нанівець всі фізичні навантаження у дитини в день, на який призначено операцію;
 • дотримуватися режиму харчування і дієти, на основі м’якої та охолодженої їжі;
 • не вживати в постопераційні дні газовані напої;
 • використовувати в якості профілактики набряків та алергії антигістамінні ліки (але тільки за рекомендацією фахівця і з правильним розрахунком дозування).

 

Щоб уникнути так званого “ефекту патологічного рубцювання”, знадобиться:

 • зайнятися міогімнастикою (починати вправи потрібно з 2-ої доби після проведення пластики);
 • записатися на логотерапію (старт – не раніше 5-ої доби після операції).

У разі виникнення побічних ефектів або незапланованих реакцій з боку дитячого організму, обов’язково зв’язатися з лікарем, зателефонувати до клініки.

 

Чому спеціалістам Mom’s можна довірити пластику вуздечок?

 • Пластику вуздечок губ та язика проводять сертифіковані стоматологи хірурги, які є добрими фахівцями свої справи.

 

 • У нас проводиться більш ніж 200 процедур щорічно, що свідчить про досвідченість в проведенні таких маніпуляцій, а також про довіру пацієнтів.

 

 • У разі появи сильного страху із-за хірургічної маніпуляції, Вашій дитині буде запропоновано лікування з застосуванням легкої седації або в медикаментозному сні.

 

 • В Mom’s є кімната, в якій мати зможе погодовути немовля після підрізання вуздечки.

 

 

Послуга Вартість, грн.
Пластика вуздечок от 750 до 990
Будемо
лікуватись
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (4.28 из 5 ) - 924 відгуків
Loading...