Безкоштовний контакт-центр
Записатися на прийом

Герметизація фісур – ефективна профілактика карієсу

Зуби у дітей прорізуються ослабленими, а процес їхнього дозрівання та мінералізації триває протягом 2-3 років. У цей період вони більше схильні до утворення карієсу. Особливо вразливі жувальні зубки, адже вони мають фісури — природні поглиблення, де накопичуються залишки їжі та активно розвиваються карієсогенні бактерії. Щоб цього уникнути, ми проводимо герметизацію фісур.

Чим корисна ця процедура?

  • Захищає жувальні поверхні від утворення карієсу;
  • Допомагає зупинити каріозний процес на початковій стадії;
  • Запобігає утворенню нальоту в борозенках;
  • Спрощує процес чищення зубів;
  • Зміцнює емаль, живлячи фтором та кальцієм.

Це швидка та безболісна процедура, покликана запечатати глибокі борозенки спеціальним матеріалом – силантом. Він створює бар’єр для бактерій, при цьому не впливає на розвиток зубів. Силант тримається у борознах від 1 до 3 років, захищаючи емаль у період мінералізації. Провести герметизацію фісур у Києві можна у будь-якій з наших стоматологій. Клініки Mom’s є на Оболоні, Теремках, Позняках та Лук’янівці.

Кому показано герметизацію фісур?

Ця процедура показана всім дітям після прорізування жувальних зубів. Молочні зубки з’являються з тонкою, ослабленою емаллю, тому каріозні процеси в них розвиваються швидше. Щоб захистити їх у період дозрівання та зберегти здоровими на момент природної зміни, радимо скористатися послугою герметизації фісур. Провести її потрібно якомога раніше, бажано в перші 6 місяців після прорізування.

Основні свідчення для закриття фісур:

  • Фізіологічні особливості: глибокі, звивисті борозенки;
  • Виражений наліт у природних заглибленнях;
  • Каріозні плями на жувальні поверхні.

Корінні зуби теж прорізуються ослабленими, тому їм потрібний особливий захист та догляд. Ми радимо закривати канавки на жувальних поверхнях одразу після прорізування. Першу процедуру варто провести у 6-7 років, коли у дітей з’являються постійні моляри. У 10-11 років потрібно захистити премоляри, а в 11-12 років – другі моляри. Основним показанням для герметизації фісур у підлітків та дорослих є вузькі, глибокі або краплеподібні борозенки.

Які є протипоказання?

Основним протипоказанням для проведення цієї процедури є глибокий карієс, який уразив моляри або сусідні зубки. Закриття борозенок також проводять, якщо в дитини широкі, не глибокі фісури, які легко очищаються від нальоту і мінералізуються природним шляхом. Ми також радимо відкласти обробку, якщо жувальні зубки не повністю прорізалися. Щоб дізнатися, чи потрібна ця процедура вашій дитині, записуйтесь на прийом до наших стоматологів.

Методи герметизації фісур у дітей

Існує два способи запечатування борозенок на жувальній поверхні: інвазивний та неінвазивний. Стоматолог вибирає метод, залежно від будови та розміру фісур. Чим відрізняються ці методи?

  • Неінвазивний використовується для герметизації неглибоких, відкритих борозенок у формі конуса або вирви. Такі форми дозволяють якісно очистити поверхню та нанести матеріал.
  • Інвазивний застосовують, коли потрібно розширити занадто вузькі або глибокі борозенки. Стоматолог спочатку розкриває фісуру водно-абразивним струменем, після чого очищає та запечатує силантом.

Якщо процедура проводиться одразу після прорізування зубів, найчастіше застосовується неінвазивний метод. У такому разі обробка одного зуба займає 5-7 хвилин, а маленький пацієнт не відчуває дискомфорту. Якщо для якісної очистки жувальної поверхні потрібно трохи розширити природні борозенки, стоматолог використовує аплікаційну анестезію. Інвазивна процедура займає до 15 хвилин і проходить безболісно.

Як проводиться герметизація фісур у дітей?

Спочатку поверхню зубів очищають від залишків їжі та нальоту. В одних випадках достатньо щітки та спеціальної пасти, в інших потрібне проведення професійної гігієни ротової порожнини. Цей етап дуже важливий, адже якщо його пропустити, є небезпека запечатати каріозні бактерії усередині. Після чищення всі поглиблення обробляють спеціальним гелем, який дезінфікує емаль та покращує зчеплення з матеріалом.

Герметизуючий матеріал наносять тонким шаром на чисту суху емаль. За допомогою спеціальної лампи він твердне, стаючи таким же міцним як зуб. Після цього жувальну поверхню шліфують, прибираючи горбки, які заважають дитині зімкнути зуби. Після фінішного полірування всі нерівності згладжуються, що спрощує домашній догляд за зубами.

Записуйтесь на герметизацію фісур у Києві

Більшість стоматологічних захворювань легко уникнути, ніж лікувати. Існує багато методів профілактики карієсу, а закриття фісур – одне з найефективніших. Крім того, на герметизацію фісур ціна набагато нижча, ніж на лікування карієсу. Тому записуйте дитину до нашого стоматолога якомога раніше. Телефонуйте за номером 0800 335 869.

Пам’ятайте, що ця процедура захищає лише жувальні зубки. Щоб уникнути карієсу на контактних поверхнях, потрібно використовувати зубну нитку або іригатор. Важливо раз на 3-6 місяців, наводити дитину на консультацію та професійну гігієну. Стоматолог простежить, як стирається герметик і за необхідності проведе корекцію.

Відгуки

Написати коментар