БЕЗКОШТОВНИЙ колл-центр
Багатоканальний колл-центр доброї стоматології для дітей Mom`s
0800 330 329

Видалення молочних і постійних зубів

1. В яких випадках необхідне видалення тимчасових зубів?

Проблема видалення зуба, в більшості випадків, викликає занепокоєння у батьків та дітей, і сприймається дуже емоційно

Це зрозуміло, адже зуб – важливий, потрібний і улюблений орган людського тіла.

Необхідність видалення виникає, коли зуб стає рухливим в результаті підготовлюваної зміни. Коли молочний зуб хитається, він спричиняє неприємні відчуття під час приймання їжі, постійно привертає увагу язика, а дитя шукає співчуття у своїх батьків. Батьки, в свою чергу, хвилюються із-за можливого потрапляння зуба в дихальні шляхи, який випав під час сну.

Інша ситуація – коли молочний зуб залишається на місці, а постійний починає прорізуватися десь збоку, порушуючи естетику посмішки і викликаючи занепокоєння з приводу «другого акулячого ряду зубів». Такі ситуації типові для дітей 5-7 років і, зазвичай, не пов’язані з якою-небудь складністю. Рухливі зуби легко можуть бути видалені в нашій клініці за допомогою аплікаційної анестезії – без уколу, який так не люблять і дорослі, і діти.

 

2. Інші покази для видалення молочних зубів.

Інколи потрібне видалення молочного або навіть постійного зуба за ортодонтичною причиною для того, щоб сприяти ефекту виправлення прикусу або положення окремих зубів.

У таких випадках зуб, найчастіше, не має якої-небудь міри рухливості, тому для безболісного проведення процедури потрібне застосування анестезії. Існують різні види анестетиків і різні методи проведення знеболення.

При виборі конкретного засобу, нашими лікарями враховується багато чинників – анатомія зуба і місця його в зубній дузі, вік і міра психологічної готовності дитяти, його реакції на медикаменти. Цей вибір здійснюється лише стоматологом, але він обов’язково узгоджується, як з пацієнтом, так і з його батьками.

Ще одна ситуація – неможливість лікування зуба, яка може бути характерна як для молочного, так і для постійного прикусу. В цьому разі до видалення зуба необхідно провести необхідний набір діагностичних досліджень. Якщо стан дійсно необоротний, то видаляти такий зуб треба беззастережно, оскільки він є загрозою для здоров’я і добробут малюка. Вчасно не видалений зіпсований молочний зуб може стати причиною сильного пошкодження, або навіть природженої відсутності зуба постійного, може викликати запалення, або навіть пухлину кості. В майбутньому це може призвести до серйозного оперативного втручання в умовах стаціонару з подальшим курсом не менш серйозної реабілітації.

Можливостей для лікування постійних зубів значно більше, ніж для лікування молочних, але і в постійному прикусі трапляються ситуації, коли доводиться наполягати на видаленні постійного зуба.

В такому разі: визначаються всі показання до лікування і, за відсутності протипоказань – лікується, але якщо лікування є неефективним або спричиняє розвиток ускладнень – приймається рішення про видалення зуба.

 

3. Як проводиться видалення в стоматологіях Mom’s?

Видалення зуба у дітей – хірургічна маніпуляція, що проводиться з місцевим знеболенням. Для молочних зубів, що хитаються, досить анестезії аплікацією на ясна. Для молочних зубів без вираженої рухливості, як і для постійних, необхідна ін’єкція спеціального знеболювального препарату.

Видалення зубів у дітей по техніці виконання може бути простим. Але інколи і молочні, і постійні зуби при видаленні потрапляють в розряд «складних» – у разі руйнування коронки, особливостей будови коріння, наявності їх спаяності з кістковою тканиною в результаті попереднього запалення або проведеного ортодонтичного лікування.

Видаленням як тимчасових, так і постійних зубів в Mom’s проводять лише досвідчені хірурги-стоматологи.

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ОПЕРАЦІЇ З ВИДАЛЕННЯ МОЛОЧНОГО ЗУБА

 

Через специфіку медичної процедури, за допомогою якої маленький пацієнт позбавляється одного зі своїх зубів, фахівці рекомендують після даного заходу дотримуватися кількох простих правил:

  • Не торкатися місця, де розміщувався видалений зуб, язиком і, тим більше, руками.
  • Не проводити чищення зубів, а також не полоскати рот, як мінімум, перші 6 годин після видалення зуба.
  • Не приймати їжу протягом 2-х годин після завершення операції, після чого протягом доби можна їсти тільки холодну, перетерту або м’яку їжу. Пережовування краще здійснювати на здоровому боці щелепи. Протипоказані гарячі страви і рідини, будь-які газовані води та напої.
  • Постаратися уникати фізичних навантажень в день після відвідування стоматолога.
  • При появі або посиленні болю – прийняти болезаспокійливий препарат, на який було видано рецепт лікарем.
  • Продовжувати здійснення догляду за ротовою порожниною, проте, в перші дні після неї – з максимальною делікатністю.

 

Послуга Вартість, грн.
Видалення одного тимчасового зуба від 330 до 440
Видалення одного постійного зуба від 680 до 2145
Будемо
лікуватись
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (4.28 из 5 ) - 922 відгуків
Loading...